Srbija nastavlja u pobedničkom ritmu! Luksemburg “pao” na Marakani

Opet Mitrović!

SRBIJA - LUKSEMBURG 4:1 (2:0)

Srbija je upisala novu pobedu u kvalifikacijama za svetsko prvenstvo!

96. Minut Milenković nebeskim skokom donosi konacan rezultat od 4:1

81. minut - GOOOL za Srbiju, autogol štopera gostiju Šanoa! Mitrović je šutirao glavom, golman Mori odbio loptu, ali na nogu svog defanzivca koji je ležao na travi pa je lopta prešla gol-liniju. Srbija vraća dva gola prednosti uz pomoć gostiju.

77. minut - GOOOL za Luksemburg, strelac je Olivije Til! Muljao je napadač gostiju Rodrigez loptu na ivici šesnaesterca, a onda naleteo OlivijeTili i masjtorskim udarcem savladao Rajkovića za 2:1. Eto drame pravo niodkuda.

74. minut - Češće se igra u ovim trenucima pred našim golom, oporbao je i napadač gostiju Sinani udarac sa distance, ali neprecizno.

70. minut - Prve izmene u našem timu, umesto Lukića i Lazovića na terenu su Vlahović i Radonjić.

60. minut - Pola sata je preostalo do kraja utakmice, deluje da će naš tim upisati ovde novu pobedu, ali imponuje nam i činjenica da Orlovi ne spuštaju gas i pored solidne prednosti, dok gosti povremeno pređu centar, bez veće opasnosti.

57. minut - Filip Kostić je pokušao posle svog karakterističnog prodora po levoj strani, ali pravo u ruke golmana Luksemburga. Svaki put kad se Orlovi dokopaju lopte, opasno prete gostima.

51. minut - Isplatio se pritisak Saše Lukića, koji je presekao loptu Mikela Pinta, a potom i šutirao iz prve, ali neprecizno i visoko preko gola.

49. minut - Sjajna akcija Sergeja i Lazovića, zavrteli su mozak defanzivcima Luksemburga, a posle centaršuta Darka Lazovića gosti su umalo psotigli autogol. Samo korner za Orlove posle obećavajuće akcije.

47. minut - Mnogo odlučniji su gosti u nastavku, opasan udarac sa oko 16 metara drugog Tila, Olivijea, koji je ušao na poluvremenu, ali je Rajković uspeo da skrene loptu u korner.

46. minut Počelo je drugo poluvreme!

Aleksandar Mitrović

Kraj prvog poluvremena! Zasluženo vođstvo reprezentacije Srbije protiv Luksemburga od 2:0 golovima fantastičnog Aleksandra Mitrovića.

45+3. minut - Opasno su zapretili u poslednjim sekundama prvog dela gosti, ali je Milenković u poslednjem trenutku izbacio opasnu loptu iz našeg peterca. Dobra opomena za Piksijeve Orlove, da i u nastavku nastave u napadačkom ritmu, jer su Luksemburžani povremeno opasni.

45. minut - Dobra kontra Kostića, Mitrovića i Sergeja, ali su se prekombinovali i pogrešili. Igraće se još tri minuta nadoknade u prvom poluvremenu.

44. minut - Prvi žuti karton za Srbiju dobio je Dušan Tadić, ali nema opasnosti, moćiće da igra u Dablinu za nekoliko dana.

42. minut - Krenuli su gosti u finišu nešto hrabrije ka golu Rajkovića, izvšili pritisak, izveli dva kornera, a na kraju je Sinani šutirao neprecizno pored gola sa ivice šesnaesterca.

35. minut - GOOOL za Srbiju, opet je strelac Mitrović! Sedmi pogodak napadača Fulama u ovim kavalifikacijama, asistirao mu je Filip Kostić.

34. minut - Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je vezista Luskemburga Martins zbog potezanja Tadića s leđa.

31. minut - Uzvratili su gosti, šutirao je Bareiro, ali je Šano pre toga napravio prekršaj u napadu.

29. minut - Nastavljaju naši igrači s dobrim napadima. Mitrović je imao još jedan pokušaj glavom posle centaršuta s leve strane Tadića, ali je golman gostiju Mori uhvatio loptu na gol-liniji.

22. minut - GOOOL za Srbiju, strelac je Aleksandar Mitrović! Sjajna akcija Orlova, dodavanje Sergeja Milinkovića Savića iza leđa odbrane gostiju i 42. pogodak napadača Fulama za Srbiju. Zasluženo vođstvo našeg tima.

19. minut - Nova dobra šansa za Orlove, Tadić je šutirao sa osam metara iskosa svojom jačom levom nogom, ali je golman Mori sačuvao mrežu. Luksemburžani se brane u formaciji 5-4-1 u prvih 20-ak minuta.

15. minut - Prva izgledna šansa za Srbiju, Kostić je sjajno centrirao prema Mitroviću s leve strane, ali je napadač Fulama sa četiri metara promašio čitav gol.

10. minut - Prvi pokušaj gostiju, Sebastijen Til je pokušao da šutira sa oko 18 metara, ali je izblokiran.

8. minut - Ozbiljan presing Orlova na startu utakmice, Luksemburžani ne mogu da iznesu loptu na protivničku polovinu. Naši su izveli dva kornera u kratkom vremenskom razmaku, ali bez uspeha.

6. minut - Prvi pokušaj Dušana Tadića, hteo je da lobuje golmana gostiju sa 40 metara, ali bezuspešno.

5. minut - Bez uzbuđenja na startu, gosti su krajnje hrabro ušli u meč, dok Orlovi prete uglavnom preko Darka Lazovića po desnoj strani, ali je krilni fudbaler Verone zaustavljen.

1. minut - Počeo je meč na Marakani.