SRBI ODRŽALI ČAS FUDBALA NORVEŽANIMA! Ples Vlahovića i Mitrovića za novu pobedu Orlova

Kakva utakmica našeg tima jedna od najboljih od kada je selektor Dragan Stojković Piksi preuzeo reprezentaciju

Srbija je održala čas fudbala Norveškoj usred Osla! Golovima Dušana Vlahovića i Aleksandra Mitrovića, naš tim je došao do pobede od 2:0 i do tri boda za prvo mesto u grupi Lige nacija, što nam donosi i plasman u elitnu grupu.

Igrom u Oslu, naš tim je pokazao da je trenutno među najboljim ekipama u Evropi i da će zasluženo u sledećem izdanju Lige nacija igrati sa najboljima i to će ujedno biti i naša prva prilika da se borimo za trofej u ovom takmičenju.

Slovila je Norveška za favorita pre meča na papiru i na kladionicama, verovatno zbog neverovatne forme Erlinga Halanda, ali Srbija je igrom protiv Švedske pokazala da je u vrhunskoj formi, ali i da ima vrhunski tandem u napadu - Mitrović - Vlahović, koji je i na ovom meču pokazao da je ubitačan.

Norveška - Srbija 0:2
(Vlahović 42, Mitrović 54)

Norveška: Niland, Rajerson, Hanke-Osen, Ostgard, Meling, Odegard, Aursnes, Berge, Eljunusi, Haland, Serlot

Srbija: V. Milinković Savić, Veljković, S. Mitrović, Pavlović, Živković, Lukić, Ilić, Kostić, Tadić, A. Mitrović, Vlahović

Imao je Haland šansu u prvom minutu, kada ga je posle opasne akcije i proigravanja Serlota. Šutirao je Haland iz prve levom nogom, prilično snažno, ali je Vanja Milinković Savić vrhunski intervenisao i spasao siguran gol.

Nastavila je Norveška da dominira još nekih dvadesetak minuta, a onda je do kraja meča postojao samo jedan tim - Srbija!

Plesali su po terenu Piksijevi izabranici, pravili šanse, diktirali tempo igre, a imali smo i prvu veliku šansu preko Vlahovića kada je odlično šutirao glavom, ali je Niland vrhunski intervnisao i odbranio udarac.

Međutim, u 42. minutu posle vrhunske akcije Kostića i Vlahovića Srbija je povela sa 1:0.

Bio je to mat u dva poteza u izvedbi tandema Juventusa. Ubrzo je i završeno prvo poluvreme.

POGLEDAJTE GALERIJU

Radost posle gola Vlahovića

Ali, nije se ništa promenilo ni posle pauze.

Nastavila je Srbija da dominira, a posle 54. minuta rezultat na semaforu je dupliran! Kakva je to akcija bila, za udžbenike! Krenulo je požrtvovanjem Vlahovića, lopta je došla do Tadića, koji je "izbacio u prostor" Ivana Ilića, koji je vrhunski dodao do Mitrovića, koji je zakucao loptu iza leđa Nilanda za 2:0.

Mogla je Srbija do kraja meča da postigne još neki gol. U igru su ušli Radonjić i Lazović umesto Kostića i Živkovića, a Radonjić je imao jednu bravuru i dobar prodor po desnoj strani, kada je protigrao Mitrovića, kojem je ovoga puta Niland odbranio udarac.

Igrali su vrhunski i u nastavku naši igrači i priveli meč sigurno kraju, a mogli su i da povise prednost posle još nekoliko sjajnih akcija.

Imao je i Haland šansu da da gol u 90. minutu, ali je Milinković Savić još jednom vrhunski intervenisao i stavio tačku na ovaj meč.