SPEKTAKL U SUBOTICI: Tomane pokazao klasu, doneo pobedu Zvezdi

Ovakve utakmice vraćaju navijače na stadion

Fantastičan meč gledalo je skoro 10.000 navijača u Subotici, Zvezda i Spartak su ih počastili utakmicom za pamćenje, uz trijumf Beograđana 3:2 koji je stigao u samom finišu preko Portugalca Tomanea - 3:2!

Bio je to vrhunac vrlo uzbudljivog superligaškog duela u kojem smo videli sve što fudbal čini opijumom za mase: efektne golove, brojne šanse, rezultatsku neizvesnost i ono najbolje - pune mreže!.

Junak zvezdine pobede definitivno je bio Tomane, koji polako, ali sigurno počinje da se isplaćuje, što je u Subotici potvrdio sa golom i asistencijom.

Zvezda je tako došla do četvrte pobede uz meč manje, pa se sad mirno okreće meču sezone protiv Jang Bojsa u plej-ofu za Ligu šampiona.

TOK MEČA

Spartak - Crvena zvezda 2:3
(Tufegdžić 6, Dunđerski 79 - Vulić 37, Simić 49, Tomane 85)

85. minut - GOOOOL, 2:3, Tomane - Zvezda opet vodi! Lepo je potugalac dočekao oštar centaršut sa desne strane Gajića, bacio se i glavom smestio loptu u mrežu Spartaka, za novu prednost Beograđana.

81. minut - Umalo da Zvezda ponovo povede, Tomane je iz okreta šutirao sa sedam-osam metara, ipak promašio je čitav gol iz vrlo povoljne pozicije.

79. minut - GOOOOOL, 2:2 - golčina Spartaka! Kakav pogodak Dunđerskog, sina nekadašnjeg igrača Vojvodine Ljubiše i aktuelnog sportskog direktora Spartaka - iznenadio je Borjana udarcem sa skoro 30 metara iskosa! Nije Borjan najbolje intervenisao, uspeo je da zakači loptu, ali ne i da je spreči da uđe u mrežu.

76. minut - Nova šansa za Spartak - Tufegdžić je pogodio stativu! Dvopoteznom akcijom izigrali su "Golubovi" poslednju liniju Zvezde. Gojkov je "kiflom" s krila uposlio saigrača, ovaj šutirao, Borjan je bio nemoćan, ali je imao sreće jer je lopta očešala dalju stativu.

67. minut - Borjan je opet Zvezdin spasilac, refleksno je reagovao posle udarca Tekijaškog glavom. Svemu je prethodio korner i odlična reakcija Spartakovog igrača, no Zvezdin golman je fantastično odreagovao.

60. minut - Šormaz je mogao da poravna rezultat, ali mu se Pankov isprečio u poslednjem trenutku, spasio Borjana.

54. minut - Krstović je odradio solidno svoj posao prvi put kao starter, u nastavku će Vukanović umesto njega u navalu.

49. minut - GOOOOOL, 1:2, Simić je strelac - preokret Zvezde! Tomane je odradio "pola posla", poslao tačan povratni pas ka natrčalom Simiću, a ovaj, uz malo sreće, pogodio za vođstvo Beograđana. Lopta je na putu ka golu pogodila Otaševića, ali mu je prošla kroz noge i prešla gol-liniju, pre nego što je usledila intervencija istog igrača, zakasnela...

46. minut - Žander je opet u igri, ušao je umesto Rodića Brazilac.

POLUVREME

43. minut - Sporna situacija pred golom Borjana, deluje da je Gajić igrao rukom nakon pokušaja glavom Tufegdžića. Bune se Subotičani, ali ništa od penala.

37. minut - GOOOOOL, 1:1, Vulić... Novi gol bivšeg igrača Napretka u dresu Zvezde, još jedna efektan potez, i to u pravo vreme. Šutirao je Vulić sa 17 metara, jako i precizno, pogodio je donji desni ugao Ostojićevog gola.

28. minut - Brane grčevito subotičani svoj gol, Otašević je sa gol-linije glavom skinuo udarac Jevtovića! Gađao je ofanzivac Zvezde mrežu sa sedam-osam metara iskosa, svi na stadionu su videli gol, međutim Otašević se isprečio i spasio svoj tim.

26. minut - Još jedna velika prilika za Beograđane i još jedna vrhunska intervencija golmana Spartaka Ostojića - pročitao je udarac Simića u duelu "jedan na jedan".

15. minut - Ofanziva zvezde, dve šanse su imali gosti u kratkom periodu. Prvo je Milunović bio najbolji u skoku na centaršut Vulića, šutirao je pravo u Ostojića, a onda je i Rodić "zategao" šut unutarz kaznenog, no nije bio precizan.

6. minut - GOOOOOL, 1:0, vodi Spartak! Odličan početak domaćina, iz prve šanse poveli su "Golubovi", a sjajno je sve odradio Lazar Tufegdžić. Izborio se za poziciju u kaznenom prostoru ispred Milunovića, a onda prevario Borjana koji je ostao na "krivoj nozi" nakon udarca ofanzivca Subotičana.

1. minut - Zvezda je imala veliku priliku već u 17. sekundi utakmice, Jevtović je bio sam ispred ostojiča, a ovaj mu "skinuo" udarac i odbio loptu u korner.

SASTAVI

Spartak: Ostojić - Dunđerski, Otašević, Tekijaški, Milošević - Jočić, Marčić - Mladenović, Tufegdžić, Denković - Šormaz

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Milunović, Rodić - Petrović, Vulić, Simić, Jevtović - Krstović, Tomane.

Golubice zasenile fudbalere Spartaka i Zvezde: Subotica se pokonila učesnicama Lige šampionaPlay Video