SPEKTAKL U KRAGUJEVCU! Ivanićeve majstorije donele Zvezdi pobedu u meču od 7 golova!

Veoma uzbudljivo bilo je na "Čika Dači"

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Radničkog 1923 u Kragujevcu rezultatom 4:3, u okviru 11. kola Superlige Srbije.

Obe ekipe su ušle u meč pilično oprezno i rezervisano kada je reč o agresivnosti, ali je ipak prva prilika viđena posle brze kontre već u drugom minutu.

Gluščević je probio po desnom boku, ušao u kazneni prostor i poslao loptu na peterac, ali je Omri Glazer bio koncentrisan i na vreme je reagovao.

To je ujedno bila i jedina ozbiljnija prilika u uvodnom delu meča. Igrao se 16. minut, kada je Šerif Endiaje u dva navrata šutirao, posle dodavanja Ivanića, ali je neverovatnim odbranama Leković spasao domaće.

Pet minuta kasnije, usledio je potpuni šok na "Čika Dači". Matija luščević je iskoristio priliku, i iz kaznenog prostora, iskosa "hirurški" preciznim šutem poslao loptu u dalji ugao, pored nemoćnog Omrija Glazera.

Već u 28. minutu, mogao je Radnički da duplira prednost, kada je Džefri Činedu posle kontre izbio sam pred Glazera, ali nije bio dovoljno precizan, te je lopta završila pored dalje stative.

Dva minuta nakon toga, usledila je i kazna za promašaj. Šerif Endiaje se dobro snašao na petercu, a Piter Olajinka je pokupio loptu i sproveo je u mrežu za izjednačenje.

Nije dugo trebalo crveno-belima da preokrenu, s obzirom na to da je ponovo Olajinka pogodio u 34. minutu, i to posle sjajnih poteza Vladimia Lučića, koji je asistirao.

Ludnica se nastavila četiri minuta kasnije, kada je Džefri Činedu uspeo da se upiše u strelce. Iskoristio je konfuziju u odbrani srpskog šampiona, i nakon okreta savladao Glazera.

Ipak, uspela je Zvezda da dođe do prednosti pred odlazak na obaveznu pauzu. Lučić je ponovo asistirao, a Mirko Ivanić je odradio neverovatan posao, i pravim "ringišpilom" kroz odbranu protivničkog tima smestio loptu u mrežu.