SPEKTAKL! Srbija slavila protiv Italije na prijateljskoj utakmici, Jokić predvodio orlove sa najviše poena

Orlovi su u poslednjoj četvrtini demonstrirali klasu...

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Italije 90:86 u drugom pripremnom meču u sklopu priprema za kvalifikacije za Svetsko prvenstvo i mečeve sa Grčkom i Turskom, kao i za Evrobasket.

Ovogodišnji DBB Superkup Nemačke u Hamburgu Srbija nije započela onako kako su svi očekivali. Odlična igra prikazana u Ljubljani nije u toj meri viđena tokom većeg dela meča sa rivalom koji nas je dobro zadužio prošle godine u Beogradu kada je na sličan način izborio vizu za Tokio i Olimpijske igre.

Tako je barem bilo tokom prve tri deonice u kojima je Srbija delovala pogubljeno, da bi onda "dodala gas" i čudesnom igrom u odbrani i napadu, kao i asistencijama Jokića došla do velike pobede.

Činjenica, selektor Pešić promenio je nekoliko igrača, igralo se i na drugačiji način, sa manje šuta za tri i uglavnom preko centara, posebno preko Milutinova koji se posle manje povrede priključio timu.

Ipak, utisak je da je protiv brzih Italijana moglo i dosta bolje, naraočito u drugoj deonici koju su izgubili 30:20. Sa druge strane, poslednja četvrtina predstavlja model za igru Srbije jer je odbrana, borbenost, kao i tranzicija u napadu bila na najboljem nivou.

I ovoga puta, Srbiju je predvodio Nikola Jokić sa učinkom od 18 poena, 10 skokova i 5 asistencija. Raspoloženi za igru su bili i Lučić, Milutinov i Micić koji su postigli po 15.

U drugoj deonici, posle nekoliko nerealizovanih akcija Srbije, Datome iz teške pozicije postiže svoju prvu trojku, a četvrtu za selekciju Italije. Jaramaz odmah pravi faul u napadu. Italijani dolaze do +5 i najveće prednosti na meču.

Malo po malo, Srbija je ušla u ritam italijanske selekcije i imala dosta problema u realizaciji napada. Uz to, primetna je bila i slaba kretnja u napadu, uz mnogo oslanjanja na Nikolu Jokića nad kojim se igrala žestoka odbrana. Sa druge strane, Italijani "jurnjavom" po terenu dolaze do prilika za koš koje koriste i prave seriju od 15:0 za 43:28 . Selektor Pešić traži tjam-aut posle kojeg Orlovi igraju mnogo bolje u obe faze igre pa se prednost Italijana "topi" na 46:39.

Ipak, raspoložen je bio Fontekio koji je trojkama konstatno održavao prednost svog tima, pa je posle njegovih poena, i slobodnih bacanja Melija, Italija na poluvremenu imala prednost 53:44.

U nastavku, samo u uvodnih nekoliko minuta viđena je egal utakmica. Potom, ponovo su se razigrali Fontekija i Meli koji trojkama dolaze do svojih 17 poena, svaki, za 64:50 na sredini treće četvrtine. Selektor Pešić je odmah reagovao, tražio tjam-aut, a vasa Micić trojkom smanjuje rezultat.

Do kraja deonice, popravila se igra Srbije u odbrani. Viđena je dobra igra agresivnost i čvrstina. Tako, i pored prednosti Italijana, posle trojke Micića i poena Jokića, Srbija prišla na 72:65.

Do kraja, potpuno se razigrao Nikola Jokić koji je podsetio na svoje partije u Denveru. Leteo je Jokić svuda po terenu, razigravao saigrače, a na 4 minuta do kraja, asistirao je Marinkoviću, potom i Jaramazu pa se Srbija trojkama vraća u igru i prilazi na samo -3, 75:78, a onda dolazi i do vođstva 84:82 na dva minuta do kraja. Sa druge strane Tonut je pogodio trojku, pa se do poslednjeg momenta igralo koš za koš, a bolje se snašla Srbija koja je upisala prvu zbaničnu pobedu na pripremama.

Sledeći meč Srbija igra ove subote od 18.30 u finalu Superkupa Nemačke protiv boljeg iz duela Nemačke i Češke.