SPEKTAKL: Lorenco Braun pogodio trojku za POBEDU! Nova pobeda u EVROLIGI

Košarkaši Crvene zvezde  srušili su šampiona Evrokupa ekipu Valensije sa 76:73 u utakmici 11.kola Evrolige. Ovo je Zvezdina peta pobeda nad Valensijom u Evroligi od koje ne zna za poraz u ovom takmičenju.

Zvezda je olako prokockala 8 poena razlike na startu poslednje četvrtine, pa je prava drama viđena u završnici utakmice. U poslednji minut ušlo se sa rezultatom 73:73. Braun promašuje ulaz pod koš, ali promašuje i Valensija, a onda Braun na kraju stavlja tačku na pobedu.

Dva kluba do sada su se sastajala 4 puta u Evroligi, crveno-beli su zabeležili sve 4 pobede, od čega dva puta u Valensiji. Ipak, španski klub sada ima tri vezane pobede u Evroligi, dok Zvezda posle tri poraza je zabeležila pobedu u Kaunasu.

Uskoro opširnije...

Utakmicu možete da pratite uživo na Telegrafu:

CRVENA ZVEZDA - VALENSIJA 60:51  (17:19, 20:22, 23:10)

TOK MEČA

IV ČETVRTINA:

39:MIN:71:71 Egal je u Pioniru, Braun donosi izjednačenje na 90 sekundi pre kraja.

38. MIN:69:70 Ponovo Lorenco Braun preuzima odgovornost kad niko drugi ne može. Vidi se da ima kvalitet samo deluje kao da je skroman i da veći deo meča ne želi da se nameće. Ima 14 poena i 6 asistencija.

36. MIN: 67:68 Trojkaaa Brauna drži Zvezdu u igri, a  Šakota vraća Odža u pokušaju da težište napada spusti u reket i pokuša tako da dobije prevagu.

34. MIN: 63:65 Dve trojke Dubljevića i dva loša ishitrena napada Zvezde, četiri izgubljene lopte,  doneli su potpuni preokret na ovom meču. Neverovatno je šta su crveno-beli propustili.

32. MIN:60:59 Jako loš početak Zvezde, ušli su u četvrtinu bez klasičnog plejmejkera sa Dženkinsom i Beronom na bekovimai dozvolili seriju 8-0 španske ekipe za samo 90 sekundi.

III ČETVRTINA:

30.MIN: 60:51 Ozbiljnu odbranu igraju Lazić i Dženkins u prednjoj liniji i dosta su naterali bekove Valensije da gube lopte (čak 15 izgubljenih lopti) Ovu četvrtinu Zvezda je dobila sa 23:10 i to je ključ, ako nastave ovako pobeda nije daleko.

27. MIN:58:47 Najveća prednost Zvezde na meču plus 8. Odlična odbrana pre svega donela je sigurnost. Šakota traži da se brani 1 na 1 sve do pred kraj napada, a onda sve preuzimaju igrači Zvezde i zbunjuju protivnika, koji šutira iz teških pozicija.

26.MIN: 51:47 Održava Zvezda prednost nad Valensijom koja se grčevito bori da stigne rezultat, Branko Lazić igra meč sezone jer novom trojkom održava razliku, a njegov doprinos u odbrani je nemerljiv. Ubacio je 14 poena.

24. MIN: 48:43 Podigla je Zvezda nivo energije i same igre, ulazak Lorenca Brauna kao da je ubrzao ritam, a mladi Boriša Simanić doneo je kvalitet u odbrani, jer je dugim rukama uhvatio neke lopte i lupio bananu Ndoru.

22. MIN: 41:41 Boriša Simanić otvara drugo poluvremen sjajnim zakucavanjem posle prodora kroz reket, a zatim Gist donosi izjednačenje.

II ČETVRTINA:

20. MIN: 37:41  Valensija ima blagu prednost od četiri poena, što nije mnogo, ali brine pad u igri srpskog šampiona. Na sreću vrlo brzo je došlo poluvreme, pa će imati vremena da se oporave. Lazić ima 9 poena, Odžo 7, a Beron 5

19. MIN: 33:39 Rasplamsala se konačno igra, pogođene su neke trojke sa obe strane i sada to već liči na košarku. Zvezda je u podređenom položaaju jer ne može da odbrani napade Valensije, a sa druge strane ne koristi prednost visini Odža.

17. MIN:27:27 Obe ekipe skoro tri minita bez koša, promašaji na obe strane, ziceri, šutevi..

14. MIN: 27:27  Dosta grešaka u igri oba tima, izgubljene lopte, pogrešna dodavanja, promašeni čisti ziceri, a rezultat je u egalu. Ne igra se lepa košarka, ali je dosta takmičarska puna naboja.

12. MIN: 19:23 Nastavlja se egal utakmica u Pioniru, Valensija igra dosta brzo i pokušava da dobrim protokom lopte izneadi Zvezdu u odbrani.

I ČETVRTINA:

10. MIN: 17:19 Valensija je uspela da preokrene rezultat u samom finišu četvrtine, zahvaljujući promašajima igrača Zvezde

8. MIN: 15:14 Branko Lazić je ubacio 9 poena i ovo je sigurno njegova najbolha četvrtina u Evroligi. Međutim, Valensija se podigla i sada mnogo bolje igra posebno Vanja Marinković koji je takođe ubacio 9 poena.

6. MIN: 11:6 Utakmica je nastavljena posle 50 minuta.  Zvezda je bila u naletu, ali sada ćemo videti kako će se odvijati utakmica. Na semaforu nema rezultata, već se on vodi na zapisničkom stolu.

Prekid je trajeao skoro 50 minuta a problem je što su crkli semafori, ali je sistem pao i sada pokušavaju da povežu satove za merenje vremena ispod koša sa zapisničkim stolom. Kontaktira se i Evroliga, da se vidi da li će se utakmica nastaviti.

Trenutno se montiraju satovi (pokretni) u uglove terena koji će meriti vreme napada... izgleda da će se rezultat voditi samo na zapisničkom stolu, tako da igrači neće imati uvid u tok rezultata, osim ako ne budu sami brojali.

5. MIN: 11:4 Trojka Branka Lazića diže publiku na noge, ovo mu je sedmi poen i on nosi Zvezdu u ovim momentima. Neverovatno je da sudije već 5. put prekidaju igru, jer ne radi semafor u Pioniru, to jest stalno se kvari. Sudije su povukle ekipe na klupe, a zatim su ih poslale na zagrevanje jer će kvar očigledno potrajati.

3. MIN: 8:2 Odlično Zvezda otvara utakmicu zahvaljujući pre svega dobroj odbrani iz koje imaju siguran napad.

2. MIN 4:0 Zvezda je krenula vrlo agresivno u odbrani, dve greške igrača Valensije na samom startu.