ŠOU! Zvezda izvojevala pobedu nakon duge bitke, pao Uniks u Kazanju

Sjajan meč Beograđana, živi nada za plasman u top 8

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su veliku pobedu na teškom gostovanju u Kazanju protiv Uniksa, savladali favorizovanog domaćina 84:77 i prekinula mini niz poraza u Evroligi.

Junaci meča najefikasniji akteri Kalinić sa 20 i Volters sa 19 poena.

Uniks - Crvena zvezda

4/4

39. minut - Volters, ide konačno njegovo polaganje, Vajt u kontri potvrđuje pobedu Zvezde! Crveno-beli vode 84:74, Hezonja je pogodio za tri na tridesetak sekundi pre kraja, a Radonjić odmah potom zove tajm-aut. Samo čudo može sprečiti Beograđane da dobiju ovaj meč.

38. minut - Sve sada ide u korist Zvezde, koja ima vođstvo od 80:74 na dva minuta pre kraja. Trojku je pogodio Hezonja,  za njim Kalinić uz dosta sreće na drugoj strani.

36. minut - Trojka!!! Holins pogađa u poslednjoj sekundi napada, koliko važan momenat meča, treća vezana trojka Zvezde! Perasović i Uniks sad već u velikom problemu. Beograđani  imaju 78:71.

34. minut - Velika borba u Kazanju, rezultatska klackalica na snazi, Zvezdi novu prednost donosi danas sjajni Kalinić trojkom. Pogađa i Volters, evo Zvezde na 75:71 - sjajan nalet crveno-belih.

31. minut - Mitrović je doneo egal, Zvezda u nezadrživom naletu, najdužoj seriji na utakmici (11:0), koju je "pečatirao" Kalinić za preokret. Uzvratio je Spisu, novom trojkom, pa Uniks opet ima prednost na svojoj strani - 68:67.

3/4 - 65:63

30. minut - Stefan Marković - evo i njegovih poena, i to trojka! Odgovorio je na trojku Voronceviča koji je doneo Uniksu maksimalnih devet razlike, međutim od tog trenutka ide serija Beograđana 5:0. Poentirao je i mitrović u kontri, pogodio je uz prekršaj, ali nije iskoristio dodatno bacanje. Holins je nastavio seriju koja je zvezdi udahnula život nakon rezultatskog bega rivala.

28. minut - Trojka Davidovca, evo i njegovog prvog konkretnog napadačkog doprinosa, Zvezda i dalje "u igri". Uniks preko Džekirija sada pravi ključnu razliku, ne može Mitrović da zaustavi kršnog centra domaćih, koji opet odlaze na maksimalnih "plus pet" - 61:56.

25. minut - Razigrani su Volters i Kalinić, jedini strelci za Zvezdu u nastavku, ali odbrana škripi, što domaći makimalno koriste i održavaju prednost. Sada je 56:53.

22. minut - Efikasno je krenula treća deonica, Uniks očito sa mnogo većom energijom nastupa nego u povoju meča. Hezonja i Džon Braun prave razliku, na drugoj strani samo je Volters poentirao, otud dosad i najveća prednost domaćeg tima - 50:45.

2/4 - 43:43

20. minut - Kalinić je fauliran pri šutu za tri, iskoristio je dva penala. Najefikasniji je kod gostiju sa 9 poena. Hezonja je uzvratio trojkom, prvi poeni hrvatskog košarkaša, a Radonjić traži tajm-aut pred sam finiš poluvremena. Nažalost, loša završnica Beograđana, promašili su u poslednjoj akciji ,a onda kažnjeni novom trojkom Spisua u poslednjoj sekundi.

19. minut - Holins je uzeo šut za tri, pogodio je Amerikanac, pa Zvezda opet vodi - 33:36. Uspeli su crveno-beli da odbiju najjači nalet Uniksa. Evo i Kalinića u akciji, poentirao je uz prekršaj,potom bio siguran i sa penala - 33:39.

17. minut - Preokret u Kazanju - Uniksu pripada ovaj deo meča. Zvezda je napadački posustala, domaći su očito pojačali odbranu, sve sad mnogo teže ide po goste u napadu, otud i 31:29 u korist domaćih.

15. minut - Najveća napast po odbranu zvezde definitivno je Marko Spisu, koji je ubacio tri trojke iz tri pokušaja! pogodio je i Hezonja sa iste distance, kao odgovor na trojku Voltersa na drugoj strani. Uniks prilazi na 25:29.

12. minut - Lazarević radi sjajan posao sada, doneo je još čvršću defanzivu gostiju, iz koje se izrodila i kontra koju je upravo zaslužio da realizuje Lazarević. Prethodno je preseako napad Uniksa na liniji dodavanja. U narednoj akciji servirao je zicer Kuzmiću, međutim promašio je nepromašivo Zvezdon centar. Zvezda i dalje u vođstvu, ali Uniks igra sve bolje kako vreme odmiče - 19:24.

1/4 - 11:22

10. minut - Dobrić - trojka! Zvezda fenomenalno šutira u Kazanju, pogodio je Dobrić sa blizu osam metara, postavio konačnih 22:11 za Beograđane posle deset minuta.

8. minut - Nova serija Zvezde, sada je to 6:0 kao odgovor na buđenje Uniksa. Dobrić je upisao svoje prve poene, lako je položio posle kontre. Kuzmić je u narednom napadu doneo 19:11.

6. minut - Upisao se i Kalinić, ubacio je "dugu dvojku", prethodno je Zajcev trojkom napadački pokrenuo ruski sastav. Zvezda od tajm-auta ima nekoliko promašaja, ali i dalje ima solidnu prednost - 11:6.

4. minut - Sad je ovo već savršen početak zvezde, koja u oba pravca melje rivala! Vode crveno-beli 9:0, napadački prednjače Vajt, Volters, priključio se i Mitrović čiji su poeni naterali Perasovića na prvi tajm-aut.

2. minut - Defanzivno solidan početak Zvezde, koja vodi 3:0 poenima sa penala Voltersa i Vajta. ide alje-ap Kalinića i Vajta, za nastavak serije crveno-belih. Uniks i dalje bez poena.

O MEČU

Zvezda je nakon velike pobede nad Olimpijakosom u gostima povezala dva poraza na svom terenu i eventualni plasman u Top 8 je znantno dalji sa 14. pozicije i skorom 8-14.

Uniks je ove godine mnoge iznenadio, nalazi se na sedmoj poziciji sa 13-10 i nakon jednog malo dužeg popuštanja, savladali su Žalgiris u Litvaniji u poslednjem odigranom kolu.

Najteže što čeka crveno-bele je borba protiv tradicije, jer do sada nikada nisu uspeli da slave na terenu gde se Uniks uzima za domaćina.

Poslednji duel je bio tvrd, Zvezda je poražena sa 73:68, ali to je bilo već davne 2017. godine, pa je situacija dosta izmenjena - videćemo u kojem pravcu.