ŠOU U PIONIRU! Zvezda igra produžetak sa Zenitom

Igraće se još pet minuta

Košarkaši Crvene zvezde igraju protiv Zenita u 18. kolu Evrolige. Zvezda ima podršku krcatog Pionira, viđena je velika borba u prvom poluvremenu, a na pauzu sa prednošću je otišao ruski tim sa 44:42.

Ali je Zvezda u trećoj deonici odigrala sjajno u odbrani i uspela je da vrati prednost. Međutim, u poslednjoj deonici je briljirao Bili Beron, koji je faktički sam sačuvao Zenit u igri i na kraju doneo i produžetak.

Zvezda je imala dve prilike za pobedu, ali je najpre Kalinić promašio šut za tri poena. Lazić je uhvatio loptu, ali je Volters promašio trojku uz zvuk sirene.

Zenit je ove sezone odlično započeo sezonu, a trenutno je na četvrtom mestu. Zvezda je trenutno na 11. mestu, sa dve pobede manje od Efesa, koji je na mestu broj 8, koje donosi plasman u TOP 8, pa ovaj meč ima veliki ulog za crveno-bele da uhvate priključak u borbi za mesto koje vodi u četvrtfinale.

Crvena zvezda - Zenit 69:69 (21:29, 21:15, 15:6, 12:19)

Tok meča:

IV četvrtina:

40. minut: Produžetak! Volters je promašio trojku za pobedu u poslednjim trenucima!

39. minut: 69:69 - Lojd pogađa posle prodora za novo izjednačenje. 38 sekundi do kraja, tajmaut Zvezde.

38. minut: 69:67 - Namerna greška suđena je Zenitu posle napada i zicera koji je pod košem imao Luka Mitrović, koji je grubo fauliran. Sudije su dugo gledale snimak, na kraju presudile da je u pitanju namerna greška. Mitrović je pogodio oba bacanja.

35. minut: 65:65 - Zvezda je preko Voltersa, koji je postigao četiri poena na startu četvrte deonice uvećala prednost, ali je Zenit odgovorio trojkma Berona i Mikija i nije dopustio crveno-belima da dođu do dvocifrene prednosti. Beron je ponovo bio neverovatan, i bukvalno je sam održao Zenit u igri. Postigao je do sada 24 poena. Uzvratio je Kalinić posle sjajne akcije sa Mitrovićem, ali je potom Pojtres pogodio uz bacanje, da bi potom pogodio i Frenkap za izjednačenje tri minuta pre kraja.

III četvrtina

30. minut: 57:50 - Pravu defanzivnu kliniku prikazala je Zvezda i u poslednju četvrtinu ulazi sa prednošću od sedam poena. Zenit je tokom treće deonice sveden na svega šest poena.

25. minut: 52:46 - Kuzmić je otvorio svojim poenima sa linije penala treću deonicu, potom je pogodio i uz faul i pogođeno bacanje, a onda je Nikola Kalinić pogodio trojku za Zvezdino vođstvo od +6. Zubkov je prekinuo seriju Zenita bez poena pogođenom dvojkom, a to su ujedno bili i jedini poeni Zenita za pet minuta u trećoj četvrtini.

II četvrtina
20. minut: Beron je trojkom vratio vođstvo Zenitu što je bio odgovor ruskog tima posle tajmauta Ćavija Paskvala. Zvezda je potom imala loš napad, da bi ponovo Beron pogodio i doneo Zenitu +4. Nejt Volters je posle Zvezdinog tajmauta uspeo da pogodi iz izuzetno teške situacije uz šut uz zvuk sirene.

17. minut: 40:38 - Ostin Holins igra meč sezone! Postigao je trojku za 40:38 i Zvezda ponovo vodi! Ovo je Holinsu već 15. poen i nema sumnje ovo mu je dosad najbolji meč u Zvezdi. Crveno-beli ponovo vode, nakon što su izgubili vođstvo na kraju prve četvrtine.

14. minut:  33:35 - Zvezda je bolje krenula i drugu četvrtinu i uspela je posle nekoliko minuta da istopi prednost Rusa i da uhvate priključak.

I četvrtina:

KK Crvena zvezda, KK Zenit

10.minut: 21:29 - Serija Zenita 19:3 za kraj prve četvrtine donosi im na kraju +8! Toliku prednost je imala i Zvezda, ali su Rusi zatim počeli sjajno da igraju u napadu.

8. minut: 20:24 - Zenit je napravio seriju 14:2 i vratio vođstvo! Najpre je bila serija od 6:0, razlika je spušena na dva poena, ali je Branko Lazić bio precizan sa linije penala i prekinuo je napadačku krizu crveno-belih. Potom je Zenit pogodio za tri, a potom je i Pojtres bio precizan posle promašene trojke Vajta, za prvo vođstvo Rusa, a potom je viđena nova trojka Zenita za seriju od 14:2.

5. minut: 18:10 - Holins i Volters su sjajno ušli u meč i za sada su jedini strelci u Zvezdinom timu. Holins je osim početna četiri poena pogodio i trojku, a zatim je i Volters pogodio dva puta uz faul i Zvezda se odlepila na  +6. Miki je smanjio svojom drugom trojkom, ali je na drugoj strani kasnije odgovorio Nikola Kalinić svojom prvom trojkom. Na kraju je Holins imao i jedno brutalno zakucavanje preko igrača Zenita za maksimalnih +8.

2. minut: 7:5 Zvezda je imala dobar prvi napad, ali je Volters promašio sa distance posle dobre finte šuta, ali je pod košem loptu uhvatio Ostin Holins i pogodio uz faul. Kasnije je pogodio i bacanje pa je "zapalio" krcati Pionir na startu meča. Uzvratio je trojkom Miki na drugoj strani, da bi potom Volters bio dobar u prodoru, ali je i Zenit sa druge strane poravnao na 5:5 posle dobrog prodora.