ŠOU U PIONIRU! Crvena zvezda RAZBILA Partizan

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan 90:74 u prvom ovosezonskom derbiju koji se igrao u okviru osmog kola regionalne ABA lige.

Od starta meča viđena je brza igra uz dosta poena sa obe strane.

Igralo se uglavnom koš za koš, a tokom većeg dela prve deonice crno-beli su imali blago vođstvo koje je Zvezda pratila.

Posle 18:17, za Partizan, u napad je krenula Zvezda. Ivanović je pao preko Ledeja. Suđen je faul u napadu.

Ova odluka sudija nije se dopala navijačima crveno-belih koji su ubacili nekoliko predmeta na teren. Sudije su otišle do zapisničkog stola, a potom izašle sa terena.

Do kraja meča, Vildoza se ponovo razigrao i poenima i asistencijama probijao odbranu Paritzana. Tako su crveno-beli na 6 minuta do kraja ponovo došli na 77:67. Pokušavali su crno-beli na sve načine da uhvate rezultatski priključak. Umesto toga, crveno-beli su malo po malo uvećavali prednost, a posle trojki Vildoze sa 7 metara i Dobrića, na dva minuta do kraja, crveno-beli odlaze na +15.

Prednost su sačuvai do kraja za ubedljiv trijumf u prvom derbiju sezone.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Luka Vildoza sa 19 poena, Nemanja Nedović je upisao 17, a Dobrić 11. Sa druge strane, Papapetru je bio najefikasniji sa 15 poena, Dante Egzum je postigao 14, a Kevin Panter 12.