ŠOU JOVELJIĆA: Crvena zvezda slavila na Banjici, Zvezdin vunderkid odlučio utakmicu (FOTO)

Fudbaleri Zvezde nastavljaju pohod ka titulu.

Sada je savladan i rad sa rezultatom 0:3. Strelci su bili 2 puta Joveljić i jednom Al Fardou Ben.

Crveno-beli više nisu tako sigurni na liderskoj poziciji, Radnički je u poteri i trenutno zaostaje samo četiri boda, pa se pobeda nameće kao imperativ za tim Vladana Milojevića.

Sa druge strane, Radu "gori pod nogama", dva boda više Građevinari imaju od Vranja, a tri od "fenjeraša" Zemuna i jasno je da će borba za opstanak biti neizvesna po domaćina na današnejm meču.

TOK MEČA

Rad - Crvena zvezda 0:2
(Joveljić 20, 53)

SASTAVI

RAD: Marković - Šipčić, Jovanović, Stević - Ilić (od 46. Živković), Tanović (od 69. Kasalica), Bainović, Petrović, Tričković - Veselinović, Trifunović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Milunović, Savić, Gajić, Jovičić, Jovančić, Ivanić, Ben, Pavkov (od 64. Ebisilio), Joveljić.

86. minut - GOL, 0:3! Ben stavlja tačku na trijumf gostiju, asistirao je Ebisilio kroz sredinu, a ofanzivac crveno-belih posle prijema lagano pogodio za više nego ubedljivu pobedu.

77. minut - Ukazala se šansa Radu da možda "zakuva", pogrešio je Stojković na dvadesetak metara od svog gola, loptu je uzeo Tričković, međutim prebacio je Borjanov gol.

68. minut - Druga izmena u Radu - u igri je bivši igrač Zvezde Filip Kasalica.

64. minut - Dvostruka izmena kod Zvezde, koja i dalje dominira na Banjici. Pavkov je ustupio mesto Ebesiliju, a Jovičić  Vuliću.

53. minut - GOL, 0:2 - opet Joveljić! Sjajan je napadač Joveljić, pokazao je to još jednom, i te kako snalažljivom reakcijom pred golom Rada: jednim potezom je primirio loptu koja je padala i "okrenuo"svog čuvara, a onda je mirno poslao u drugi ugao.

Dejan Joveljić slavi gol protiv Rada na Banjici Foto: MN Press

POLUVREME

44. minut - Nova prilika za goste, ponovo nakon greške Građevinara. Pokušao je Pavkov da lobuje istrčalog golmna Rada, međutim pogodio je spoljni deo mreže.

43. minut - Zvezda je ponovo udarila, i to preko Bena čiji je udarac sa ivice kaznenog prostora otišao preko gola. Jovančić ga je proigrao posle kiksa veze Radovog tima.

Golman Rada Marković interveniše ispred Ivanića Foto: MN Press

35. minut - Sankcionisan je Veselinović posle starta nad Stojkovićem žutim kartonom. Zvezda vlada situacijom, mada su se igrači domaćeg tima više angažovali nakon primljenog gola.

25. minut - Intervenisao je Borjan paradom, probao je bivši igrač Zvezde Miloš Trifunović da ga matira, ipak nedovoljno je to bilo za Zvezdinog golmana.PlayMuteLoaded: 0%Progress: 0%-0:19Fullscreen

20. minut - GOL, Joveljić! Dugo je trajala opsada gola Rada, centaršut jedan sa desne strane, pa drugi sa leve, usledio je karambol pred petercem i spretna reakcija iz okreta mladog Zvezdinog napadača. Lopta je usput zakačila igrača Rada i prearila golmana.

18. minut - Pojačali su crveno-beli pritisak na redove tima sa Banjice, prilika se ukazala Benu nakon dovre paralele Stojkovića sa boka, ipak stigli su da ga osujete igrači Rada, izbace loptu u korner.

7. minut - Bez šansi za sada. Zvezda, očekivano, diktira tempo.

Navijač Crvene zvezde na Banjici Foto: Telegraf.rs