ŠOKANTNO ISPADANJE CRVENE ZVEZDE! Autogolom Milana Pavkova, Zvezda se oprostila od Lige šampiona

Veoma nespretna i ne toliko prijatna utakmica za gledanje.

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u Ligu šampiona, pošto su u revanš utakmici u Beogradu odigrali sa 2:2, čime je svoje mesto u najelitnijem evropskom takmičenju bukirao Makabi sa ukupnih 5:4!

Imala je Zvezda sve u svojim rukama, ali loša sekvenca na kraju poluvremena je uzela maha i odvela ih u Ligu Evrope.

Pešić i Ivanić su doveli Zvezdu do Lige šampiona, ali je sve palo u vodu posle grešaka Milana Borjana i autogola Milana Pavkova.

Slabašno, nikakvo, poprilično sumorno u drugih 45 minuta, to je sve ono što se desilo na ovoj utakmici i to je odlučilo i ko će ići u Ligu šampiona.

Mora Zvezda da očajava posle ovakve utakmice, imala je sve u svojim nogama, ali očigledno su taktičke zamisli Dejana Stankovića ostale samo na papiru u svlačionici.

Bolje je otvorila meč Zvezda, ali je odluka da Srnić startuje na defanzivnom veznom došla "glave" crveno-belima.

Iako je imao sasvim solidno prvo poluvreme, da bi na samom kraju istog načinio penal, koji je, ruku na srce, Milan Borjan uspeo da odbrani,  odbranio je taj penal, da bi u nastavku napada primio gol sa 30-ak metara, što je poprilično i ubilo moral crveno-belih.

Koliko je nemoćna bila Zvezda u drugih 45 minuta, govori i činjenica da nisu napravili niti jednu šansu za čitavo poluvreme, već štaviše su se konstatno branili što se isplatilo samo Makabiju.

Kasnije je Stanković pokušao promenama i da nadoknadi taj izostanak klasičnog defanzivnog veznog, kao i da osveži svoj tim koji je ostao bez snage već sredinom drugog dela.

Ipak, promene nisu donele rezultate, osim samodestruktivnosti poput vraćanja Srnića na levog beka, što je koristio Acli u nekoliko navrata i probio je, ali je Borjan uspevao nekako da odbrani te udarce i tako sačuva sve do 90. minuta, kada je Pavkov matirao svog golmana i tako poslao Zvezdu u Ligu Evrope.

Zvezda - Makabi 2:2

Sam početak meča obeležili su navijači Zvezde koji su obojili stadion u crveno-belo, a onda i poslali poruku sa severne tribine stadiona "Rajko Mitić". U pravoj fudbalskoj atmosferi, vođeni hukom 50.000 navijača, izabranici trenera Dejana Stankovića su odlično ušli u meč i napali rivala od starta.

Crveni-beli su imali početnu inicijativu i konstatnim napadima vršili pritisak na rivala. Tako je u 11. minutu usledila prva a prava prilika za  crveno-bele, Aleksandar Pešić je "povukao" kontru po levoj strani, prosledio loptu desno ka Bukariju, a on šalje povratna pas za Kangu koji pogađa stativu.

Sa druge strane, Makabi je igrao strpljivo, organizovano se branio i čekao sovju šansu da ugorzi gol golmana Milana Borjana. Jednu takvu priliku imao je David u 17. minutu, ali je odbrana Zvezde dobro reagovala i sprečila vođstvo rivala.

Zvezda se brzo oslobodila blagog pritiska Makabija, a onda je Kanga sa nekih 30 metara snažno šutirao, lopta se odbila od golmana Koena, ali nikog od napadača Zvezde nije bilo u blizini da prosledi loptu u gol. U sledećem napadu, u 27. minuu, domaći fudbaleri su došli do lopte, Katai je ukrao loptu na levoj strani i ustremio se ka golu Makbija i loptu prosledio ka petercu gde se najbolje snašao Aleksandar Pešić koji je upisao vodeći gol na meču i tako neutralisao zaostatak svog tima iz prvog duela.

Nizali su se napadi Zvezde u ovom periodu, a samo dva minuta kasnije Bukari je pretrčao svoje čuvare po desnoj strani, centrirao, a loptu na volej "uhvatio" Ivanić i uputio odličan udarac koji je prošao pored gola Makabija. Sudeći po ovom periodu, domaći su mogli da postignu barem još jedan gol, pošto je i u 38. minutu Pešić "napravio višak" ali je umesto da progira nekog od saigrača koji su ga pratili u kontri šutirao na gol, a njegov udarac bez većih problema zaustavio je Koen.

Do kraja poluvremena slika na terenu se nije menjala. Zvezda je konstatno napadala, a u 44. minutu usledila je jedna od najlepšuih akcija na meču. Kanga je došao do lopte na sreidni terena i prosledio je do Kataija. Usledila je brza razmena pasova pa je tako Pešić dodao do Ivanića koji šalje loptu pod prečku za 2:0.

U momentu kada je na stadionu vladala potpuna euforija, a Zvezda imala i rezultat i igru, posle kornera za Makabi, Srbnić igra rukom, a posle VAR provere  sudija Entoni Tejlor pokazuje na penal koji brani Borjan za totalnu euforiju na tribinama.

Ipak, u momentu kada je delovalo da se Zvezda odbranila, lopta dolazi do Sundgrena koji sa nekih 30 metara postiže gol za šok na stadionu "Rajko Mitić".

U nastavku, utisak je bio da su se fudbaleri Makabija iz Haife na startu drugog dela postpuno oslobodili pritiska posle gola, pa su u nekoliko navrata zapretili crveno-belima. Dejan Stanković morao da reaguje i izmenama "prodrma" svoje fudbalere. Tako je u 53. minutu izvršio izmenu i iz igre izveo Gelora Kangu, a na njegovo mesto ubacio Kangvu.

Ovaj potez trenera se ni malo nije dobao fudbaleru iz Gabona koji je gestikulacijom pokazivao da je Stankovićeva odluka pogrešna, a onda je nastavio da negoduje kada je izlazio sa terena. U tom momentu nije ni pružio ruku i pozdravio Stankovića, a trener Zvezde je samo odmahnuo i poslao ga na klupu.

Ništa se mnogo nije promenilo u igri Zvezde, a u 66. minutu, Kornu je uputio odličan udarac koji Borjan uspeva da odbrani i sačuvao gol svog tima. Usledio je period u kojem su crveno-beli napadali, ali bez konretne šanse. Uz to, igra izabranika Dejana Stankovića delovala je potpuno nepovezano i ni nalik onoj iz prvih 45 minuta.

Delovalo je da će meč otići u produžetke, a onda je u 90. minutu, posle slobodnog udarca za Makabi, loptu dokačio Milan Pavkov i psoalo je u sopstvenu mrežu za 2:2 i kraj sna o Ligi šampiona za ovu sezonu.