ŠOKANTAN PORAZ SRBIJE OD ŠVAJCARSKE! Šta se desilo Orlovima na ovom svetskom prvenstvu!?

Na kraju, ne bismo ni prošli da smo samo preokrenuli, jer je Kamerun senzacionalno pobedio Brazil

Nadali se jesmo i rezultat imali, ali... Srbija je eliminisana sa Mundijala. Ponovo nam je došla glave Švajcarska koja je slavila sa 3:2 u poslednjem kolu grupe G Svetskog prvenstva i plasirala se u nokaut fazu takmičenja.

Svega je bilo, pogotovo provokacija od strane igrača albanskog porekla, ali... Sve je "ali", a sigurno samo jedno - ponovo idemo kući ranije nego što smo mislili.

Eto još jedan Mundijal prolazi bez Srbije u nokaut fazi. Ništa od istorijskog iskoraka i ništa od bljeska ove dobre generacije.

A, što je još jedna neverovatna stvar je to i da bi ispali i da smo uspeli nekim čudom da preokrenemo na 4:3, jer je Kamerun pobedio Brazil. Jedna, prilično depresivna slika na kraju avanture u Kataru...

Đerdan Šaćiri je u 20. minutu doneo prednost Švajcarskoj, srpska selekcija je preokrenula golovima Aleksandra Mitrovića u 26. i Dušana Vlahovića u 35. minutu, da bi Bril Embolo u 44. i Remo Frojler u 48. minutu ponovo vratili vođstvo protivniku i, ispostaviće se, pobedu.

Od tuge do sreće i nazad. I to velike tuge. Sve je ostavilo jedan gorak ukus koji će tu biti danima.

TOK MEČA

II POLUVREME

90+7. minut - Sve smo videli... I provokacije Džake i skoro tuču i totalno rasulo na kraju susreta, ali... IDE SRBIJA KUĆI.

90. minut - Igraće se još sedam minuta...

86. minut - Brane se Švajcarci, a Srbija pokušava da razbije nekako dvostruki bedem ispred gola protivnika.

83. minut - Ne uspevamo više ni da organizujemo opasan napad. Totalno je splasla igra i to sada čini situacijom još težom... Idemo ka eliminaciji ukoliko se ništa ne promeni.

78. minut - Tadić i Živković idu na odmor, a na terenu su Filip Đuričić i Nemanja Radonjić.

70. minut - Igra se na polovini Švajcarske, ali nemamo izglednu priliku koja bi mogla da nas vrati rezultatski makar u izgledniju poziciju.

68. minut - Ide iz igre Sergej Milinković Savić, a u igri je Nemanja Maksimović.

65. minut - OVO JE BIO ČIST PENAL ZA SRBIJU! Sudija Fernando Rapalini nije svirao čist faul nad Mitrovićem u 16 metara... Neverovatno. Tu su nastale i čarke, Džaka je provocirao našu klupu i naša klupa je morala da reaguje. Arbitar je totalno izgubio konce i ništa nije sankcionisao. Totalna ludnica.

64. minut - Blizu, ali Kobel hvata! Kostić se dobro ubacio nakon kombinovanja po sredini. Prilično dobro stojimo sada, ali vreme neumitno teče.

61. minut - Živnuli smo i imali smo jedan veoma opasan napad gde smo okolišali i oklevali sa udarcem, a na kraju je šutirao Tadić daleko preko gola.

56. minut - Ovde smo imali sreće... Nismo pričali četvrti gol, a Embolo je sa samo nekoliko metara prebacio gol, iako je sam bio pred Vanjom.

55. minut - Za kratko vreme smo stekli dve javne opomene. Pavlović je u trci za loptom i da prekine eventualnu kontru zaradio žuti karton.

54. minut - Iz igre ulaze Veljković i Vlahović, a na terenu su Gudelj i Jović.

48. minut - GOL... SRBIJA PONOVO GUBI. Lepa akcija Švajcaraca koju je inicirao Šaćiri koji je dao loptu na nekih 7-8 metara, a Vargas je odložio za Rema Frojlera koji je pogodio dijagonalni, desni ugao. Neverovatno težak nas posao čeka.

47. minut - Sudija pokazuje Sergeju Milinkoviću Saviću žuti karton zbog prekršaja na sredini terena. Prvi upisani kod Orlova.

46. minut - POČEO JE DRUGI DEO IGRE! Ista meta, isto rastojanje. Srbiji je potrebna pobeda.

I POLUVREME

45+3. minut - POLUVREME... Ispustili smo euforiju koja je zavladala nakon preokreta. Švajcarci su uspeli ponovo da dosegnu do rezultata koji im odgovora. Potrebna nam je potrebna i biće nam još teže. Tražili smo penal u poslednjim sekundama ovog dela igre, ali je sudija samo odmahnuo da se nastavi.

44. minut - GOL... NEVEROVATNO, ŠVAJCARSKA STIŽE DO 2:2. Ušetali su nam se protivnici u gol nakon tri poteza. Vidmer je prošao po desnoj strani i ubacio loptu po zemlji, a Embolo je bio tu samo da je pospremi u nebranjeni deo mreže kod druge stative.

40. minut - Rodrigez štrafta po levoj strani i to nam je problem od početka meča. Samo da se zadrži fokus sada, jer rezultat imamo. Embolo je pokušao, ali daleko preko gola.

37. minut - Strahinja gladijator Pavlović! Kakav blok i urlik lava... Ovo nam je trebalo. Gore Orlovi sada, grize se za svaku loptu.

35. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! PREOKREĆE SRBIJA! DUŠAN VLAHOVIĆ! Kako se lavovski izborio naš napadač, kako se vispreno snašao i okrenuo šesnaestercu, a iz tog okreta pogodio donji desni ugao, tako da Kobel samo pogledom isprati veliki let Orlova!

34. minut - Evo i drugog žutog za Švajcarsku. Vargas je novi upisani igrač.

32. minut - Kada zaigramo pametno, kroz pasove, Švajcarci ne mogu da nam oduzmu loptu. Jedan centaršut Živkovića je pretio da bude opasan, ali nije Mitrović mogao da stigne na drugu stativu. Problem je što protivnik ima previše udaraca na naš gol, jer mu je svaki napad poput kontre, veoma opasan.

30. minut - Mogli smo ponovo da budemo u minusu... Vrhunska šansa za Šaćirija koji se ušunjao iza defanzivne linije, dobio loptu, izašao na Vanju, ali mu je naš golman dobro zatvorio ugao, pa je gađao pored desne stative.

26. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! SRBIJA PORAVNAVA PROTIV ŠVAJCARSKE! OVO NAM JE TREBALO! ALEKSANDAR MITROVIĆ MITROGOL! Dušan Tadić je u kontri četiri na četiri prošao po desnoj strani i fenomenalno centrirao za velikog Aleksandra koji je glavom tukao veličanstveno i pogodio desni ugao iz trka. Kako bitan gol!

24. minut - Prilično smo otvoreni i Švajcarska je prilično opasna u nekoliko naleta. Moraćemo da se konsolidujemo i vratimo onoj igri koju smo imali pre primljenog gola.

20. minut - GOL... GUBI SRBIJA. Đerdan Šaćiri je strelac. Odbila mu se lopta od bloka posle jednog brzog kontra napada, a onda je sa desno iskosa gađao kraj prve stative i uz deflekciju od Strahinje Pavlovića završava lopta u gol. Sada je ovo još teži zadatak za Orlove.

18. minut - Kakvi minuti za Srbiju. Tadić je nezaustavljiv za protivnika, tako da kroji svoju igru u levom ćošku i stvara velike muke. Imamo posed od 56 odsto i Kostić je taj koji koristi brzinu protiv Vidmera koji je ranjiv.

15. minut - Prvi žuti karton na meču, a opomenu zarađuje Vidmer koji je srušio Kostića za veoma opasan prekid u najavi.

13. minut - Imamo problema da odbranimo napad Švajcarske kada nam bekovi odu visoko. Prolaze Vargas i Rodrigez po levom boku, ali za sada blokiramo te pokušaje iz šesnaest metara.

10. minut - STATIVA SRBIJE! Kakav prodor i lopta Tadića koji je otvorio prostor za Andriju Živkovića koji je unutrašnjim delom stopala plasirao loptu i iskosa desno pogodio levu stativu. Ni Mitrović ni Vlahović nisu uspeli da se snađu, iako je lopta obojicu iz odbitka pogodila. Dobro su uzdrmani Švajcarci!

7. minut - Igra se veoma brz fudbal, Švajcarci su nametnuli trčanje, ali njihovo ubacivanje je završilo u rukama dobro zagrejanog Vanje.

5. minut - Kakav skok Milenkovića nakon kornera, ali ide lopta pored leve stative. Pre toga je imao Kostić sjajno ubacivanje i sada pokazujemo zube protivniku.

1. minut - Umalo šok za Orlove, ali... Vanja je tu! Šutirao je Džaka posle 20 sekundi, odbranio je naš golman, da bi samo trenutak kasnije senzacionalno zaustavio pokušaj Embola sa samo 6-7 metara.

1. minut - UTAKMICA IZMEĐU SRBIJE I ŠVAJCARSKE!

SASTAVI

Srbija: V. Milinković-Savić - Veljković, Pavlović, Milenković - Živković, Lukić, S. Milinković-Savić, Kostić - Tadić - Vlahović, Mitrović.

Švajcarska: Kobel - Vidmer, Šar, Akanđi, Rodrigez - Džaka, Froljer - So, Vargas - Šaćiri, Embolo

UZ ORLOVE PRATIMO I BRAZIL PROTIV KAMERUNA:

BRAZIL - KAMERUN 0:0

Sastavi:

Brazil: Ederson - Dani Alveš, Militao, Bremer, Telješ - Fred, Fabinjo - Martineli, Rodrigo, Entoni - Žesus.

Kamerun: Epasi - Anguisa, Kunde, Ebose, Mbuemo - Tolo, Vo, Fai, Moumi Ngalameu - Abubakar, Čupo-Moting.

PRE MEČA

Računica je prilično jasna - Srbija mora da dobije, pa onda da gleda put drugog stadiona gde igraju Brazil i Kamerun. Utakmice se igraju u isto vreme, a Orlovi ukoliko ne slave, ne mogu da se nadaju prolazu u nokaut fazu takmičenja.

Ako izvojevaju pobedu, srpski reprezentativci će imati za brigu samo eventualni momenat da Kamerun savlada Brazil. To, iz ove perspektive, izgleda nemoguće, ali fudbal je to... Svakako kalkulacije su obavljene.

Brazil ide sa prve pozicije skoro sigurno, tako da ko bude drugi u grupi, u osmini finala

IZJAVE SELEKTORA

Dragan Stojković:

- Mi bismo voleli da pričamo o tom siru i da pronađemo te rupe. Mi smo posle žreba znali da je Brazil druga dimenzija, a da ćemo protiv Kameruna i Švajcarske tražiti prolaz, ta predviđanja su se i obistinila, znali smo da će ta poslednja utakmica biti od velike važmnosti, to ćemo sada i imati. Pokušaćemo da pronađemo put do rezultata koji nama treba, to je samo pobeda, učinićemo sve, nemojte da sumnjate, momci će dati sve da dođu do tog rezultata. Neće biti lako, svedoci smo mnogih iznenađenja na Mundijalu, ali bićemo spremni za sutrašnji meč.