ŠOK! Zvezda pretrpela prvi poraz u ABA ligi

Podogoričani idu pobednički iz Beograda

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Budućnosti u derbi meču 9. kola ABA lige, rezultatom 67:65, ovo je prvi neuspeh ekipe Saše Obradovića ove sezone u regionalnom takmičenju, i došao je kao posledica očajne, nestvarno loše šuterske partije protiv direktnog rivala za vrh tabele.

Podatak da je domaći tim u poslednjoj četvrtini ubacio tek dva poena iz igre, preko Lojda još na samom startu, dovoljno govori o tome kako je Zvezda napadački "stajala" večeras.

Upravo je Lojd bio jedan od tragičara poraza, Amerikanac je podbacio, meč je završio sa 10 poena, uz šut iz igre 3/12 (2/6 za dva, 1/6 za tri), a ništa bolji nisu bili ni ostali, pa su gosti, koji takođe nisu blistali, samo iskoristili katastrofalno šutersko izdanje ABA šampiona.

Crvena zvezda - Budućnost 65:67 (20:17, 19:27, 16:12, 10:11)
CRVENA ZVEZDA: O Brajant 4, Ročesti 11, Hol 3 (4iz), Volden 7, Lojd 10, Davidovac 13 (6/6 penali), Lazić, Dobrić 5, Simonović, Jagodić-Kuridža 7 (4izg), Kuzmić 1, Teri 4.

BUDUĆNOST: Kobs 11, Ivanović 20, 3as, Edžim 10, Šehović, Nikolić 8, Apić 2, Mitrović 5, Dela Vale 2, Nikolić, Popović 5, Rid 4.

KK Crvena zvezda - KK Budućnost

Bio je ovo još jedan jak pokazatelj za Obradovića da njegov tim ima male ili nikakve šanse za pobedu ako Lojda ne ide šut, što je, za ekipu evroligaškog ranga, nedopustivo. Druge napadačke opcije u tim okolnostima, igrači koji će da "izmišljaju" poene, ne postoje.

Zanimljivo, najefikasniji akter meča bio je Nikola Ivanović koji je svih 20 poena ubacio u prvom poluvremenu, kada je praktično igrao sam protiv Zvezde, a u nastavku - nijedan!Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:33

No, ni to nije značajno poremetilo ekipu trenera Mijovića, jer je sa druge strane Zvezda bila očajna, bez precizne napadačke ideje, bez protoka lopte, bez selekcije šuta, uz tek retke solaže u napadu Lojda, Ročestija i Davidovca, koji je gro poena postigao sa linije penala, jer crveno-beli večeras bolje i nisu mogli. Trebalo im je dobro da se oznoje za svaki poen.

Presudna za ishod meča bila je druga deonica, Budućnost je taj deo igre dobila 27:19 po taktu nezadrživog Ivanovića, i od tog momenta više je mislila na odbranu svog reketa nego na to kako da ugrozi Beograđane. O tome svedoči i broj poena gostiju u drugom poluvremenu - tek 21!KK Crvena zvezda - KK Budućnost

Čak je i takav učinak protiv ovakve Zvezde bio dovoljan da se održi prednost i odnese pobeda koja za Budućnost znači i to da su sada Podgoričani jedini neporaženi tim lige, sa šest odigranih mečeva.

Poslednje četvrtina bila je prava napadačka agonija i za jedne i za druge, Zvezda je poenima Lojda na kratko preuzela vođstvo, a kada su ga gosti povratili nisu ga ispuštali do kraja. Uz mnogo trzavica, "praznih minuta", silnih promašaja na obe strane, Podgoričani su uspeli da odbiju napade rivala. Razlika od pet poena koju su stekli poenima Petra Popovića pokazala se presudna, jer je u ovakvoj utamici takvo rezultatsko odstojanje kao da fudbalski da vodite 2:0 u 80. minutu.

Zvezda je i psolednji napad Budućnosti dočekala konfuzno, gosti su na 27 sekundi imali napad i uspeli su da upute šut u psoeldnjim sekundama, tako da je Davidovcu preostalo tek toliko vremena da uputi šut sa skoro čitavog terena.

4/4

40. minut - Zvezda isključivo poentira sa linije penala, drugačije ne može u ovoj četvrtini. Katastrofalna rešenja crveno-belih, ali stigli su nekako na "minus dva" četrdesetak sekundi pre kraja. Vode gosti 67:65.

38. minut - Davidovac je iznudio faul i dobio penale, i iskoristio oba, za prilazak na 62:65. Muče se Beograđani u napadu.

37. minut - Teško, teško igrači Zvezde pronalaze put o koša, skoro nikako u poslednjoj četvrtini. Ne blistaju ni gosti u tom segmentu, ali vode i dalje, rezultat je 63:60. Konačno, evo poena za jedan od timova, Petar Popović je pogodio.

35. minut - Gosti idu na 63:60, Kobs je probio odbranu Zvezde, prethodno je Davidovac pogodio sa penala. Crveno-beli dugo bez poena iz igre.KK Crvena zvezda - KK Budućnost

33. minut - Tvrda utakmica, malo poena u trećoj deonici, malo će biti i u četvrtoj. Trenutno je 3:3 u poslednjem periodu. Gosti vode 59:58, Kobs poećava prednost sa linije penala. Ročesti promašuje, ali Zvezda dobija prekršaj zbog faula pod košem u borbi za loptu.

31. minut - Lojd otvara poslednju četvrtinu teškim poenima, uz faul, donosi Zvezdi prenost posle dugo vremena. Koristi Lojd idodatno bacanje, Beograđani vode 58:56. Obradović je zaradio tehničku zbog prigovora, potom Kob pravi faul u napadu, Zvezda bolje počinje ovaj period meča.

3/4 - 55:56

29. minut - Nikolić je odmah pogodio trojku posle tajm-auta, vratio pet razlike za goste, Roečsti je uzvratio, jedini napadački raspoložen igrač kod Zvezde. Lojd je loš danas, amo pet poena od najboljeg poentera Zvezde. Sada je bio precizan sa penala, približio crveno-bele na 55:56. Budućnost u konstantnom vođstvu.KK Crvena zvezda - KK Budućnost

27. minut - Majstorija Ročestija, sjajno je Amrikanac fintirao Ivanovića, ali je opet to bila teška pozicija za šut, ipak podvukao mu se ispod ruek i pogodio jednom rukom o tablu! Trener gostiju zove tajm-aut, Zvezde je prišla na 49:51. Ročesti najefikasniji kod Zvezde sa 9 poena, Ivanović bez koša u nastavku.

24. minut - Novi poeni Rida pod košem Zvezde, iz odbojke, za vođstvo gostiju 51:44, ali Davidovac uzvraća trojkom, drugom vezanom za Zvezdu, posle Voldenove. Faul u napadu gostiju...

22. minut - Nekoliko konfuznih situacija posle zakucavanja Terija, od tog momenta gosti opet hvataju zalet i sada imaju najvećih osam poena prednosti, 49:41, Rid je pogodio 2+1. Volden pogađa trojku, ostao je sam na šutu, niko od igrača Budućnosti ga nije izmarkirao.KK Crvena zvezda - KK Budućnost

2/4 - 39:44

20. minut - Neverovatna partija Ivanovića, pogodio je i posle prodora i polaganja, već je na 20 poena (5/5 za dva, 3/4 za tri, 4/4 penali)! Doktorska igra pleja Podgoričana koji vode u "Pioniru" pred sam kraj poluvremena rezultatom 44:37. Konačan rezultat posle prvih 20 minuta postavlja Lojd, konačno i njegovi poeni.

18. minut - Briljantna partija Ivanovića, ima već 18 poena, gosti vode 42:36 posle poena Edžima. Kriza u igri ABA šampiona, Obradović traži pravu petorku, Lojd je stao na samo 3 poena.KK Crvena zvezda - KK Budućnost

16. minut - Gledamo trojkaški obračun u ovim trenucima, četiri trojke su "legle" na obe strane. Posle O'Brajanta pogodio je Jagodić-Kuridža za Zvezdu, ali i gosti imaju jakih aduta večeras, tačnije jednog - Nikolu Ivanovića, koji vezuje dve trojke i vraća meč u egal, 33:33.

14. minut - Serija Budućnosti 5:0, u režiji Ivanovića uz pogođenu trojku, za prilazak gostiju na 25:24, ali je uzvratio O'Brajant, i on je pogodio za tri.

11. minut - Ide Zvezda na dosad maksmimalnih pet razlike posle trojke Dobrića, trener gostiju traži tajm-aut pri rezultatu 25:19.

1/4 - 20:17

10. minut - Davidovac je siguran, njegov četvrti poen, precizan na startu je i Ivanović, ponovo poeni sa poludistance - 18:17.

8. minut - Trojka Edžima iz ćoška i poeni Kobsa sa penala napravili su razliku u korist gostiju, Ivanović je održao Podgoričane "dugom dvojkom", za vođstvo 15:14. Uzvratio je Kori Volden, za prevagu na starnu Zvezde u rezultatskoj klackalici.

5. minut - Tvrda utakmica, uz jake odbrane na obe strane, poeni se moraju zaraditi. Jaodić-Kuridža je bukvalno na mišiće "ugurao" loptu u koš, preko ruke Nikolića, uz faul, a nakon promašenog bacanja ponovo je došao do lopte i poentirao. Četiri njegova poena u samo nekoliko sekundi. Vodi Zvezda 10:6.

3. minut - Kobs vezuje 4 poena, Hol na drugoj strani pogađa uz faul i pogođeno bacanje, gosti vode. Pogađaju potom Nikolić i Lojd, Amerikanac za tri, za egal 6:6.KK Crvena zvezda - KK Budućnost