ŠOK U MONTE KARLU! Đoković ispao od Španca već u prvom kolu

Najbolji srpski i svetski teniser Novak Đoković poražen je u drugom kolu mastersa u Monte Karlu od Španca Alehandra Davidoviča Fokine sa 2:1, po setovima 6:3, 6:7, 6:1.

Kurir sport

3. SET

1:5 - Fokina je na korak od konačnog trijumfa. Dobio je gem bez izgubljenog poena.

1:4 - Novi šok po Novaka, sada ima dva brejka zaostatka.

1:3 - Šteta, Novak je propustio novu brejk priliku. Fokina osvaja još jedan gem i drži prednost.

1:2 - Još jedan više nego stresan gem. Novak je spasao tri brejk lopte, a svoju prvu šansu pretvorio u gem.

0:2 - Fokina je potvrdio brejk! Sa samo jednim izgubljenim poenom dobio je drugi gem u odlučujućem setu.

0:1 - Neverovatno, Đoković gubi svoj servis na startu trećeg seta. Fokina je vezao četiri poena i dobio gem.

2. SET

7:6 - Tako je! Đoković je dobio taj-brejk i izjednačio u setovima! Nole je prethodno spasao meč loptu!

6:6 - Izjednačenje u drugom setu, Novak je iskoristio prvu gem loptu.

5:6 - Fokina je ponovo preokrenuo rezultat u svoju korist. Iskoristio je prvu gem loptu i stigao na korak od konačnog trijumfa.

5:5 - Auh, Novak je servirao za set, ali je izgubio svoj servis. Tri greške iz forhenda napravio je srpski as.

5:4 - Veliki preokret Novaka, dobio je gem bez izgubljenog poena! Servira za izjednačenje u meču.

4:4 - Đoković stiže do egala! Gem je zavrišio as servisom. To je ujedno prvi as u meču bilo kog tenisera!

3:4 - Novi brejk Đokovića! Novak se vratio ponovo u set.

2:4 - Ne ide, pa ne ide! Đoković je taman napravio brejk, a onda izgubio ponovo svoj servis. Fokina je veoma blizu konačne pobede.

2:3 - Najzad brejk Đokovića! Novak se vraća u drugi set. Novak je stigao do dve vezane brejk lopte, a prvu je iskoristio.

1:3 - Đoković je uspeo da zaustavi nalet Fokine, ali mora da odigra bolje na servis rivala.

0:3 - Neverovatan gem je pripao Fokini. Đoković je propustio čak pet brejk lopti u ovom gemu.

0:2 - Prvi brejk Fokine u drugom setu! Novak nije iskoristio dve gem lopte, a Španac je iskoristio drugu brejk šansu.

0:1 - Novak nije iskoristio brejk šansu! Fokina vodi na startu drugog seta.

1. SET

3:6 - Prvi set posle 44 minuta pripada Fokini. Novak je napravio 13 grešaka, šest više od rivala, a ima i šest vinera manje. Novak je bez poena iz bekhenda, uz čak osam grešaka.

3:5 - Novak je stigao do 30:30, ali je Fokina vezao dva poena i osvojio gem. Španac i dalje ima brejk prednosti.

3:4 - Novi, drugi vezani, gem za Đokovića. Novak je potvrdio prethodni brejk, i dalje je u prvom setu.

2:4 - Prvi brejk Đokovića u meču! Novak je uspeo da vrati jedan brejk!

1:4 - Fokina ponovo oduzima servis Đokoviću! Španac sada ima dva brejka prednosti!

1:3 - Španac je potvrdio brejk, bez većih problema je osvojio svoj servis.

1:2 - BREJK! Fokina oduzima servis Đokoviću. Bled start srpskog tenisera. Evidentno je da je Novak prilično "stegnut" ušao u ovaj meč.

1:1 - Fokina prilično lako stiže do izjednačenja. Španac je bez izgubljeno poena uspeo da osvoji svoj servis gem. Novak se još uvek traži...

1:0 - Novak osvaja uvodni gem prvog seta. Prilično stegnut bio je srpski as na startu meča, očekivano, s obzirom na dugu pauzu koju je imao. Poveo je Đoković 40:15 i imao je sjajnu šansu da završi gem, međutim, loše je odigrao jedan volej i tako vratio Španca u igru. Usledio je nalet Fokine, koji dolazi do brejk lopte, ali je ne koristi. Igralo se na razliku, a zahvaljujući dobrom servisu u ključnim momentima Nole stiže do prednosti.

MEČ JE POČEO, Novak prvi servira!

15.30 - Meč uskoro počinje, zagrevanje je u toku.

Posle 48 dana pauze ljubitelji tenisa širom sveta konačno imaju priliku da vide na terenu najboljeg na planeti! Naime, Novaku je ovo prvi meč od februara, kada je na turniru u Dubaiju poražen od Jiržija Veselog.

Kao prvi nosilac, srpski as je bio slobodan u prvom kolu Monte Karla. S druge strane, Fokina je na startu turnira bio bolji od Amerikanca Markosa Girone.

Ovo će biti biti treći međusobni okršaj Đokovića i Fokine, a oba prethodna pripala su srpskom teniseru.