ŠOK U INĐIJI: Zvezda kiksnula pred DERBI!

Crveno-beli u predigri derbija gostuju na stadinu kraj pruge

Zvezda i Inđija - drugi čin ove sezone. U prvom, onom odigranom jesenas na "Marakani", gosti umalo nisu odneli "ceo plen" sa našeg najvećeg stadiona, bila je to jedna od najkontroverznijih utakmica sezone u kojoj je šampion stigao do pobede sa dva krajnje diskutabilna penala u finišu.

Otud i provokativni grafit na zidu stadiona Inđije za goste: "hoćemo penal za Zvezdu".

Inđija - Crvena zvezda 1:1
(Krasić 36 - Ben 75)

TOK MEČA

90. minut - Igraće se još šest minuta u Inđiji...

90. minut - Babić se nije snašao na dva metra od gola Inđije posle kornera Bena, velika je to prilika bila za Zvezdu! odbranio je Preković udarc glavom Babića, potom je ovaj opet šutirao i na gol-liniji pogodio jednog defanzivca Inđije.

85. minut - CRVENI KARTON! Čermelj je zaradio drugi žuti karton, udario je laktom Gobeljića u skoku...

82. minut - Viktorije u Inđiji, Zvezda obigrava oko kaznenog prostora domaćina, čija defanziva panično reaguje u nekoliko navrata. Krajnje požrtvovano deluju fudbaleri Inđije u gotovo svakoj kritičnoj situaviji.Play Video0:39

75. minut - GOL, 1:1! Zvezda je uspela da izjednači posle velike inicijative, a Ben je bio najbolje pozicioniran pred golom domaćina posle centaršuta Gobeljića sa desne strane. Iskrao se pažnji defanzivaca Inđije, rutinski podmetnu nogu i savladao danas odličnog Prekovića.

71. minut - Gosti su sada preselili težište igre potpuno na polovinu rivala. Sudija Anđelovski nervira domaće igrače i navijače "seckanjem" igre i sviranjem faulova u korist Zvezde.

63. minut - Dimitrov je u igri, i njemu žuti karton odmah pošto je kročio na teren. Izašao je odlični Banjac.

61. minut - Šansa za Zvezdu, velika! Gobeljić je ostao zaboravljen na desnoj strani u kaznenom prostoru, bio je sam pred Prekovićem koji je izletanjem "skratio ugao" i spasio svoj tim.

60. minut - Kakva šansa za Inđiju! Lepo su kombinovali igrači domaćeg tima, lopta je na kraju došla do Bastajića čiji je udarac sa nekoliko metara zaustavio Borjan vrhunskom intervencijom.

52. minut - Opasada gola Inđije završena je tako što je Njegoš Petrović lansirao loptu van stadiona, preko pruge...

48. minut - Bilo je tenzije pred golom Inđije, pokoškali su se Rodić i jedan igrač Inđije, umešali su se i ostali, ali se gužva ubrzo primirila. Zvezda je "dodala gas" na polovini Inđijaca, vrše pritisak gosti na savkom dlu terena. Ukazala se šansa Benu iz slobodnog udarca, no prebacio je i "zid" i gol rivala.

46. minut - Dvostruka izmena kod Zvezde, ulaze Pavkov i Garsija. Gavrić i Vulić su završili za danas.

POLUVREME

45. minut - Opasan start Vidića na Benu, opasno je rizikovao fudbaler Inđije u ovoj situaciji, na kraju je imao sreće što je dobio samo žuti karton. S leđa, po nogama, sapleo je Bena u kontri Vidić... Žuti je nešto kasnije dobio i Krasić. igra se nadoknada.

36. minut - GOL, 1:0! Vodi Inđija... Krasić! "Sevnula" je akcija Inđijaca, brzonogi Krasić je uspeo da sačuva loptu u nogama pored trojice defanzivaca gostiju, i onda lagano plasirao loptu pored Borjana. Rodić je "ispao" nakon pasa za strelca gola, nije najbolje anticipirao siutaciju levi bek Zvezde.Play Video0:48

32. minut - Najozbiljnija pretnja Zvezde, Ben je šutirao sa nekih 16-17 metara, ali je Preković bio na mestu.Play Video0:56

30. minut - Bez većih šansi na obe strane, Zvezda uglavnom pokušava preko Nikolića i Gavrića, prednjače akcije preko levog boka, no defanziva Inđijaca je vrlo stabilna, dosad bez greške.

23. minut - Egal borba u Inđiji, domaćini zasad sigurno pariraju Beograđanima, čvrsto i disciplinovano u defanzivi, ambiciozno i otresito u na polovini rivala.

11. minut - Krasić je uneo pometnju u defanzivi Zvezde, centrirao je krilni igrač domaćina zdesna, a Borjan intervencijom sprečio nevolje. Naleteo je na golmana zvezde Gobeljić, pao preko saigrača kome j morala da se ukaže pomoć.

9. minut - Uzvratila je Zvezda preko Gavrića, bio je u prodoru po levoj strani, šutirao desnom nogom - pravo u golmana Inđije.

8. minut - Inđija je bila u akciji, ali je Babić odreagovao rizično ispred napadača domaćeg tima, čini se i uz prekršaj. Nije se oglasio sudija Anđelovski, nije video start za najstrožu kaznu.

INĐIJA - CRVENA ZVEZDA 0:0

INĐIJA: Preković, Cucin, Mihajlov, Jovanović, Krasić, Bastajić, Banjac, Purtić, Tomić, Čermelj, Vidić.