ŠOK U ABA LIGI! Mega pobedila Partizan, Topić pokazao da je budućnost košarke

Košarkaši Partizana doživeli su prvi poraz u ABA ligi ove sezone.

Bolji od crno-belih su bili košarkaši Mege koji su sasvim zasluženo slavili u Hali sportova Ranko Žeravica rezultatom 88:86 (21:11, 19:18, 29:32, 19:25).

Mega je stigla do druge pobede, dok su crno-beli na 3-1.

Ovo je bio treći uzastopni poraz Partizana.

Domaći tim je vodio većim delom utakmice, imao i 20 poena viška, ali je Partizan uspeo da stigne do egala u finišu. Domaći tim je imao 17 sekundi za poslednji napad, Topić nije bio precizan, ali su u skoku košarkaši Partizana zakačili loptu i ubacili je u svoj koš.

U pobedničkom timu Đurišić je postigao 17 poena, Plavšić 15, a Topić 14.

Kod gostiju Avramović je postigao 26 poena, Kaminski 24, a Naneli 11. Vredi istaći i da je Kevin Panter završio utakmicu bez poena, uz osam promašenih šuteva.

Mega u narednom kolu gostuje Budućnosti, a Partizan dočekuje Crvenu zvezdu.

Partizan će pre toga odigrati večiti derbi i u Evroligi.

Kurir sport

MEGA - PARTIZAN 88:86 (21:11, 19:18, 29:32, 19:25)

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut - Kaminski smanjuje, njegova 24 poena - 86:84. Jaramaz krade loptu Topiću i donosi izjednačenje - 86:86. Do kraja utakmice 17 sekundi.

Mega je savladala Partizan, koš uz zvuk sirene. Sudije su gledale snimak, neko od košarkaša Partizana je ubacio loptu u svoj koš - 88:86.

39. minut - Kaminski za izjednačenje - 82:82. Iljasoglu pogađa za dva - 84:82. Malovec na 65 sekundi pre kraja pogađa dvojku - 86:82. Prvobitno je upisana trojka Maloveca, ali je naknadnim gledanjem utvrđeno da je nagazio liniju.

38. minut - Naneli je precizan - 82:80.

36. minut - Janković je precizan - 82:78.

35. minut - Janković iz teške pozicije pogađa za dva - 78:73. Tajm-aut za Obradovića. Avramović je precizan za dva - 78:75. Đurišić vraća dvojku - 80:75. Avramović postiže trojku - 80:78.

34. minut - Plavšić postiže dvojku - 76:73.

33. minut - Avramović krade loptu i polaže za 72:70. Plavšić pogađa za dva pod faulom - 74:70. Promašio je dodatno bacanje. Kaminski postiže torjku, njegovih 20 poena - 74:73.

32. minut - Kaminski smanjuje na 72:65. Doužer pogađa za tri - 72:68.

31. minut - Naneli je otvorio četvrtinu poenima - 69:63. Topić pogađa pod faulom - 71:63. Precizan je sa penala - 72:63.

3. ČETVRTINA

30. minut - Mega povećava sa penala, precizan je Plavšić - 67:58. Naneli iz ugla precizan za tri - 67:61. Plavšić je fauliran četiri sekunde pre kraja četvrtine, postigao je osmi i deveti poen - 69:61.

29. minut - Kaminski je precizan za dva - 65:56. Kaminski još jednom, njegovih 15 poena - 65:58.

28. minut - Iljasoglu je fauliran, pogodio je oba bacanja - 63:52. Avramović je smanjio na 63:54. Đurišić je precizan zbog tehničke Obradoviću - 64:54. Janković pogađa jedan od dva zbog faula - 65:54.

27. minut - Đurišić je pogodio oba slobodna bacanja - 60:47. Kaminski posle ofanzivnog skoka - 60:49. Jelavić je polovičan sa penala - 61:49. Ledej postiže trojku, crno-beli posle dugo vreme stižu na jednocifren zaostatak - 61:52.

26. minut - Miljenović postiže trojku - 58:44. Avramović je fauliran pri šutu za tri poena. Tri od tri - 58:47.

25. minut - Đurišić trojkom prekida nalet Partizana - 55:40. Naneli pogađa dvojku - 55:42. Kaminski još jednom za dva, njegovih brzih devet poena - 55:44.

24. minut - Kaminski je pogodio za dva - 52:37. kaminski postiže trojku, Partizan u seriji 8:0 - 52:40.

23. minut - Jelavić je sa linije bacanja povećao na 50:31. Ledej je polovičan sa linije penala - 50:32. Topić na drugi obruč postiže svoj 11. poen - 52:32. Ledej trojkom smanjuje na 52:35.

22. minut - Topić pod faulom postiže dva poena - 44:29. Precizan je za 45:29. Najveća prednost Mege. Kaminski smanjuje na 45:31. Đurišić pogađa za tri - 48:31.

21. minut - Jelavić poenima otvara drugo poluvreme - 42:29.

2. ČETVRTINA

20. minut - Janković je pogodio za dva - 40:25. Avramović je siguran sa penala - 40:27. Avramović sa zvukom sirene pogađa za 40:29. Njegovih 14 poena u prvom poluvremenu.

19. minut - Plavšić je pogodio jedno od dva bacanja - 36:25. Topić se lepo provukao i poentirao - 38:25.

18. minut - Jelavić posle ofanzivnog skoka pogađa za 35:23. Avramović postiže svoj deseti poen - 35:25. Panter je dobio treću ličnu grešku.

16. minut - Mega postiže lake poene preko Maloveca - 30:23. Malovec pogađa trojku - 33:23. Serija domaćina 5:0.

15. minut - Doužer dodatno smanjuje prednost Mege - 28:20. Smailagić pogađa pod faulom. Precizan je i sa linije bacanja - 28:23.

14. minut - Avramović pogađa trojku - 28:18.

13. minut - Miljenović precizan posle solo akcije - 28:15.

12. minut - Doužer je precizan za dva - 26:13. Avramović u solo-prodoru polaže za 26:15.

11. minut - Đurišić postiže dva poena - 23:11. Iljasoglu pogađa trojku - 26:11.

1. ČETVRTINA

10. minut - Đurišić sa linije penala povećava na 19:9. Kovačević povećava sa linije bacanja na 21:9. Koprivica smanjuje na 21:11.

9. minut - Avramović pogađa trojku - 17:7. Koprivica posle ofanzivnog skoka smanjuje na 17:9.

8. minut - Jelavić povećava na 17:4.

7. minut - Malovec pogađa pod faulom - 12:4. Precizan je za 13:4 sa penala. Iljasoglu povećava na 15:4.

6. minut - Plavšić je upisao dva poena - 10:4.

5. minut - Naneli uzima loptu i zakucava za 8:4.

4. minut - Smailagić postiže prve poene za Partizan - 6:2. Plavšić sa linije bacanja povećava na 8:2.

3. minut - Još jednom Topić precizan - 4:0. Đurišić zakucava - 6:0.

2. minut - Topić postiže prve poene na meču - 2:0.

MEGA - PARTIZAN

Hala Sportova Ranko Žeravica

Sudije: Damir Javor, Sašo Petek, Denis Hadžić

MEGA: Paunović, Miljenović, Jelavić, Kobzustji, Popović, Iljasoglu, Đurišić, Kovačević, Janković, Plavšić, Topić, Malovec. Trener: Marko Barać

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Kaminski. Trener: Željko Obradović

Jedan od dva srpska derbija u okviru 4. kola ABA lige igra se u Hali sportova "Ranko Žeravica" na Novom Beogradu.

Košarkaši Mege od 20 časova dočekuju Partizan.

Mega se trenutno nalazi u donjem delu tabele sa jednom pobedom u prve tri utakmice.

Marko Barać, trener Mege:

“Očekuje nas utakmica sa aktuelnim šampionom i to je sjajna prilika za naše mlade igrače da se takmiče protiv najboljih. Svakako da je Partizan favorit, ali sam siguran da će moji igrači prihvatiti izazov. Neophodno je da igramo sa velikom energijom i da imamo dovoljno koncentracije da se adaptiramo na dešavanja na terenu.”

Andrija Jelavić, igrač Mege:

“Nakon pobede protiv FMP-a probili smo led i sad nas čeka jedna čvrsta i fizička utakmica protiv najjačeg mogućeg protivnika. Radili smo i pripremali smo se čitavu nedelju za njih i optimistični smo da to i pokažemo.”

Partizan je jedna od tri ekipe u ligi sa maksimalnim učinkom.

Željko Obradović, trener Partizana:

"Igrali smo sa Megom na ABA Superkupu u Podgorici i bila je to jedna veoma dobra utakmica. Ponovo su napravili veoma interesantnu ekipu sa mladim igračima koja je željna dokazivanja i koja će igrati sa najvećom mogućom motivacijom. Na nama je da budemo makar na istom nivou motivacije i da odigramo dobru utakmicu u ABA ligi."

Aleksa Avramović, igrač Partizana:

"Uvek imaju sjajan skauting gde izvuku te najbolje mlade igrače i raznih delvoa Balkana i Evrope. Svaka im čast na tome, rade ozbiljan posao. Idemo posle dva poraza, pogotovu ovog tesnog protiv Olimpijakosa gde smo imali utakmicu u svojim rukama. Moramo da ustanemo, pokažemo da smo bolji i počnemo da igramo agresivnije."