ŠOK! Novak izgubio od 123. tenisera sveta, izgubljeno i prvo mesto na ATP listi

Veseli u dva seta bio bolji od Novaka

Šok u Dubaiju! Najbolji svetski teniser Novak Đoković ispao je u četvrtfinalu pomenutog turnira, pošto je u dva seta bolji od njega bio Čeh Jirži Veseli - 6:4, 7:6!

Nema sumnje da je ovo najveći uspeh Veselog u karijeri, jer je kao 123. igrač sveta dobio najboljeg i sada ima skor od neverovatnih 2:0 protiv Novaka.

Podsetimo, 2016. u Monaku dobio ga je sa 2:1 u setovima, dok je iste godinne Čeh na US Openu predao meč Đokoviću pre početka - što znači da se ne računa u statistici.

Ovo praktično znači i da će Novak definitivno izgubiti prvo mesto na ATP listi jer je posle poraza u Dubaiju izgubio 410 poena, dok je Danil Medvedev samim plasmanom u četvrtinale Akapulka uzeo 90.

Podsetimo, razlika je pre ovih turnira bila 440 u korist Srbina!

ĐOKOVIĆ - VESELI  4:6, 6:7

Tok meča:

II set:

6:7 - Kraj! Veseli dobija taj-brejk i ruši Novaka sa prvog mesta na ATP listi.

6:6 - Drama u ovom gemu pripala je Veselom koji se nekako izvukao. Nije Novaku ni čelendž pomogao.

6:5 - Đoković je uspeo nekako da dobije ovaj gem, jer je Veseli ponovo imao svoju brejk šansu.

5:5 - Novak je živ, iskoristio je treću brejk loptu. Vodio je 40:15, ali je Veseli dva puta moćno odservirao. Međutim, i Nole je vezao dva poena nedugo zatim.

4:5 - Novak jejoš jedna gem dobio sa nulom, činis e da je Veseli čuvao snagu.

3:5 - Veseli je na korak od velikog uspeha, potvrdio je brejk. Mada je Novak imao brejk šansu da se vrati u život.

3:4 - Veseli uzima još jedan brejk Novaku, nakon što je nekako dobio gem na svoj servis. Đoković je sada u problemu.

3:2 - Još jedan Novakov set s nulom, ponovo je vođstvo na strani Srbina koji traži brejk.

2:2 - Vratio je Đoković prednost na svoju stranu, uz jedan izgubljen poen, ali je i Veseli bio sjajan i svojim petim asom je izjednačio rezultat.

1:1 - Imao je Đokvoić svoju šansu za brejk, vodio je 30:0 na servis rivala koji se nekako izvukao i posle jednog izjednačenja poravnao rezultat na startu drugog seta

1:0 - S nulom je Novak otvorio drugi set, što je divan pokazatelj da je prvi reket sveta odlučan da popravi svoju lošu igru u prvom.

I Set:

4:6 - Veseli uzima set protiv Đokovića! Čeh je ovaj gem dobio uz samo jedna izgubljen poen, a kompletan set posle 48 minuta.

4:5 - Muči se Novak na svoj servis, a dokaz za to je i ovaj gem u kom je Veseli imao 30:30.

3:5 - Potvrdio je Veslei brejk protiv Đokvoića koji je uspeo da stigne samo do 15:15. Zatim smo videli tri vezana poena Čeha.

3:4 - Još jedan brejk Čeha koji je u ovom gemu iskoristio svoju drugu šansu i sada ima odličnu priliku da privede prvi set u svoju korist.

3.3 - Posle uvodnih brejkova, obojica tenisera osvajaju gemove na svoj servis.

2:2 - Brejk Đokovića! Novak je odmah zaigrao mnogo bolje i došao do brejk lopte koju koristi za izjednačenje.

1:2 - Čeh relativno lako potvrđuje brejk, a onda Novak dolazi do provg osvojenog gema na meču.

0:1 - Brejk Veselog! Veseli je od starta krenuo agresivno i nije dozvolio Novaku da se razigra. Tako je posle 30:0, i 40:15 imao dve brejk lopte. Novak je uspeo da izjednači, ali je Čeh došao do poena i brjeka.

Čeh koji trenutno zauzima 123. poziciju na ATP listi. U glavnom žrebu turnira se našao posle kvalifikacija. na ovom turniru je napravio i dve velike senzacije. Najpre je eliminisao Hrvata Marina Čilića, a zatim i favorizovanog španskog tenisera Roberta Bautistu Aguta (6:2, 6:4).

Novak je u svom prvom zvaničnom meču u 2022. godini rutinski pobedio Italijana Lorenca Musetija, a u osmini finala bio je bolji od neugodnog ruskog tenisera Karena Hačanova.

Srbinu i Čehu će ovo biti treći međusobni susret. Prvi meč odigrali su 2016. godine u na Mastersu u Monte Karlu i Veseli je slavio rezultatom 2:1. Iste godine na US openu Čeh je predao bez borbe meč Đokoviću.