ŠOK NA BRDU: Zvezda izgubila nakon godinu i po dana (FOTO)

I to se desilo, Crvena zvezda je poražena u Superligi prvi put posle godinu i po dana - i to kako: nakon velikog preokreta Čukaričkog koji se od 0:2 pridigao i uzvratio za trijumf sezone od 3:2 (2:2).

Veliku utakmicu odigrao je Ognjen Mudrinski, dvostruki strelac za tim Sime Krunića, a sve pohvale idu i na račun Luke Stojanovića za najefektniji pogodak meča uu 38. minutu, za 2:2 u tom trenutku.

Pogledajte gol Stojanovića za egal burnog prvog poluvremena u kom su viđena četiri gola.Play Video

TOK MEČA

Čukarički - Crvena zvezda 3:2
(Mudrinski 22, 66, Stojanović 38 - Marin 6, Ben 19.p)

90. minut - Opsada gola Čukaričkog, Zvezda je napala iz sve snage, imala i šansu da dođe do 3:3, ipak nikog nije bilo pred golom nakon ošte ubačene lopte Ivanića. Pet minuta je sudijska nadoknada.

83. minut - Jirka i Simić su u međuvremenu ušli kod Zvezde, a Tedić i Kopitović kod Čuke. Brđani odolevaju crveno-belima, imaju veliki rezultat u rukama. Mogu li izdržati?

66. minut - GOL - 3:2! kakav preokret Čukaričkog, od 0:2 do 3:2 protiv Zvezde. Ponovo je strelac bio Mudisnki kome sada samo dva gola fale da postane najbolji strelac u istorji Superlige.

55. minut - Marin je izveo slobodan udarac, ubacio prd gol Brđana, koji su se odbranili... Nema velikih uzbuđenja u nastavku.

POLUVREME

38. minut - GOL - 2:2, golčina Stojanovića! Majstorija fudbalera Čukaričkog, sa same "kapice" kaznenog prostora pogodio je gornji levi ćošak Borjanovog gola, čuvar mreže gostiju potpuno nemoćan da zaustavi projektil igrača Brđana.

33. minut - Dva puta je bilo gužve pred golom Čukaričkog, uz dozu panike Brđani su, ipak, uspeli da se odbrane i odbiju dva naleta crveno-belih.Play Video

22. minut - GOL - 2:1! Evo i Čukaričkog "u igri", već tri gola u roku od dvadesetak minuta na Brdu - treći je pogodio Mudrinski, efektno glavom, nakon centaršuta sa leve strane.

18. minut - PENAL za Zvezdu... Vukanovića je u prodoru srušio igrač Čukaričkog, a sudija bez dvoumljenja pokazao na belu tačku odakle je Ben bio neumoljiv.Play Video

14. minut - Velika prilika za Čuku, zatresla se i mreža iza gola Borjana, ali ona zaštitna, pa je delovalo kao da je napadač Brđana pogodio za 1:1. Malo je nedostajalo da to zaista bude tako. Centimetri su odlučivali.

10. minut - Kiks Savića, umalo su igrači domaćeg tima uspeli da iskoristi. Birmančević je uzeo loptu, šutirao i prebacio gol Borjana.Play Video

6. minut - Iz prve prave akcije Zvezda je povela, napad je išao preko Vukanovića koji je ubacio na drugu stativu ka Marinu, a ovaj poptpuno neometan pogodio nebranjenu mrežu.

SASTAVI

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Milunović, Savić, Gobeljić - Čaušić, Jovančić - Ben, Ivanić, Marin - Vukanović

Čukarički: Stevanović – Stevanović, Puškarić, Šapić, Bogosavac - Kovač, Docić - Luković, Stojanović, Birmančević - Mudrinski