SLOVENCI ŠOKIRALI ORLOVE! Srbija ispustila prednost od 2:0, na kraju samo remi

Na svu sreću, i dalje držimo sve u svojim rukama kada je reč o plasmanu u A diviziju Lige nacija

Iz fudbalske bajke u horor priču za osam minuta.

Reprezentacija Srbije uradila je neshvatljivo i od gotovo pa izvesne pobede uspela je na kraju u Ljubljani jedva da izvuče bod protiv borbenih Slovenaca koji su iskoristili bukvalno dve jedine prave šanse na utakmici i došli do drugog boda u grupi u Ligi nacija - 2:2 (0:2).

UŽIVO KOMENTAR

KRAJ UTAKMICE! Podela bodova u Ljubljani...

90+4. minut: Žuti karton za Sergeja zbog igranja rukom... Još dva minuta.

90+2. minut: Jedan gledalac je sada ušao na teren. Obezbeđenje je reagovalo i uklonilo ga sa igrališta.

90. minut: CRVENI KARTON! Rajković je sada dobacio sve i svašta Marijaniju ili četvrtom arbitru i odlazi u svlačionicu pre vremena. Bio je na klupi, na svu sreću... Šest minuta nadoknade.

86. minut: Žuti karton za Stankovića minut posle ulaska u igru u timu Slovenije.

85. minut: Račić menja Maksimovića. Videćemo hoće li moći da pomogne da dođemo do tog trećeg gola... Još pet minuta je preostalo.

84. minut: Stanković menja Mihu Mevlju na terenu u timu Slovenije. Još šest i po minuta i nadoknada do kraja.

81. minut: Polako, ali sigurno prolazi vreme. Slovenija se brani, povremeno i napada iz kontri i drži bod po koji je i sigurno došla na "Stožice". Jović pokušava, ali nema gola.

74. minut: Oštar i neporezan start Karničnika zbog kojeg dobija žutu kartu. Ali... Vreme teče, a pobeda je sve dalje.

69. minut: Mitrović sada nije precizan kao u prvom poluvremenu. Odlična šansa, ali je poslao loptu pored gola posle slobodnog udarca sa desne strane terena.

66. minut: Sergej Milinković-Savić je zamenio Grujića, koji ga je čekao kod aut linije kako bi se izmena što pre izvršila.

62. minut: Tadić je sada pokušao da šokira Oblaka lobom sa 20 metara, ali nije uspeo u tome. Ide kontra na drugoj strani, ali je sve to zaustavljeno prekršajem u napadu.

61. minut: Po šut u okvir gola na obe strane, na našoj strani je šutirao Jović, a kod Slovenaca se isprobao Šeško. Mogli su ovi napadi obe selekcije i bolje da se završe.

57. minut: Grujiću je pokazan žuti karton zbog nesmotrenog starta i on je prvi opomenuti Srbin danas.

56. minut: Odmah posle gola, izmene pravi Stojković. Izlazi Mladenović u korist sjajnog Jovića, dok je tu i Kostić umesto Lukića.

53. minut: GOL! Šeško... Da li je ovo moguće? Slovenci uspevaju da izjednače rezultat na "Stožicama" za samo osam minuta igre u drugom poluvremenu. Šta se to desilo sa onim Orlovima iz prvog poluvremena? Ovoga puta još jedna loša reakcija, a Vanja Milinković-Savić ne uspeva na sve to da zaustavi šut reprezentativca Slovenije.

51. minut: Kakva odbrana Jana Oblaka! Ali... Bio je i ofsajd. Mitrović je sjajno šutirao sa 18 metara u ovoj situaciji, uključio bi se tu i VAR da je zatresao mrežu.

48. minut: GOL! Slovenci smanjuju preko Gnezde-Čerina! Šporar je odlično vratio loptu na oko 11 metara, a pomenuti fudbaler je šutirao zaista sjajno i vratio svoju reprezentaciju u igru na ovom meču.

- Tri izmene kod Slovenaca. Izlazi Brekalo, a ulazi Balkovec, Celara menja Šporar, a umesto Zajca je tu Črnigoj. U Srbiji, Radonjić menja Živkovića.

POLUVREME: Nemamo za čim da žalimo! Srbija je odigrala odlično prvo poluvreme i vodi u Ljubljani sa 2:0!

45+2. minut: Brekalo sada prolazi bez žutog kartona zbog oštrog starta nad Dušanom Tadićem. Dobra je akcija Srbije usledila nakon toga, nije stigao na vreme loptu Lukić posle centaršuta Živkovića!

45. minut: Dva minuta nadoknade pokazao je Marijani. Milenković je pogodio Brekala za novi korner na isteku regularnih 45 minuta.

43. minut: Privodimo kraju polako ovo prvo poluvreme. Srbija i dalje ima inicijativu i objektivno gledano je bliža trećem golu nego Slovenija svom prvom. Utihnula je i domaća publika, a mnogobrojni naši navijači su se razgalili.

39. minut: Šutira Živković, potom pokušava i Tadić... Srbija igra fenomenalno, a uz to i ima dva gola prednosti na stadionu "Stožice"!

35. minut: GOOOOOOOL! MITROVIIIIIIIIIĆ! Sjajna akcija Srbije u kojoj je veliki posao odradio Dušan Tadić pre nego što se izborio za mesto za centaršut, potom je poslao sjajnu loptu na peterac gde je bilo nekoliko igrača Srbije od kojih je najviši bio Aleksandar Mitrović koji postiže pogodak glavom.
30. minut: Šeško! Ovo je bila najveća pretnja Slovenaca. Šutirao je sa 18 metara, a Vanja skida loptu u korner vrhovima prstiju. Celar je potom probao posle kornera, ali ponovo naš golman jako siguran.

27. minut: Još jedan slobodan udarac Slovenije završava se tako što Milinković-Savić kupi loptu u svoje rukavice. Srbija na drugoj strani pokušava da zapreti, ali se domaći sada nešto čvršće brane.

24. minut: Podignuta je zastavica kod još jednog pretećeg napada Srbije! Mitrović je šutirao pravo u golmana Oblaka, koji se nije najbolje snašao, ali neće biti posledica, odnosno kornera za naše igrače.

22. minut: Grujić sprečava Kurtića da iz slobodnog udarca učini nešto više za Slovence. Sjajno je skočio naš reprezentativac, pa se lopta odbila i nakon toga nije bilo veće pretnje po gol Milinković-Savića.

18. minut: Prvi put nešto ozbiljnije prete i Slovenci. Ipak, Mladenović dobro reaguje i otklanja opasnost daleko od našeg gola.

16. minut: Treba reći da je sa Živkovićem sve kako treba, vratio se na teren odmah posle gola. Srbija i dalje napada i ima inicijativu na "Stožicama" gde traži drugi gol, koji bi olakšao posao u nastavku meča.

12. minut: Nova prilika za Srbiju iz slobodnog udarca na samom početku utakmice. Tadić je ponovo prišao lopti, odlučio se da iz razmene lopte šutira ka golu, ali je bio neprecizan. Nije to bio loš pokušaj.

8. minut: GOOOOOOOOL! ŽIVKOVIĆ! Sjajno je proigrao Mladenović sa boka našeg fudbalera, hrabro je Živković išao na tu loptu na petercu, smestio je u mrežu, a potom se potencijalno povredio, pošto ga je "zakačio" Sikošek. Nadamo se da ja sa njim sve kako treba, izlazi sa terena uz pomoć lekarske ekipe.

1. minut: Utakmica je počela, a Srbija će tokom prvog poluvremena napadati sa leve na desnu stranu iz ugla gledanja kamere na stadionu "Stožice".

Ostali smo dužni da vam kažemo da je glavni sudija utakmica Mauricijo Marijani iz Italije, koji će sa svojim kolegama iz ove zemlje pokušati da održi red na terenu.

Vremenski uslovi u Ljubljani su idealni za fudbal. Vreme je vedro, kiša se ne očekuje, a temperatura je 24 stepena, tako da to ne bi smelo da smeta igračima dva tima.

Čuli smo obe himne. Veliki broj navijača Srbije je prisutan na stadionu "Stožice" u Ljubljani, tako da je himna "Bože pravde" odzvanjala ovim fudbalskim zdanjem! Mora se reći i da su domaćini aplauzom pozdravili naše fudbalere.

SASTAVI

SLOVENIJA (3-4-1-2): Oblak - Brekalo, Bijol, Mevlja - Karničnik, Gnezda-Čerin, Kurtic, Sikošek - Zajc - Šeško, Celar.

Klupa: Belec, Vekič, Balkovec, Stanković, Milec, Lovrić, Šporar, Črnigoj, Elšnik, Kramer, Zahović, Verbić.

SRBIJA (3-4-2-1): V. Milinković Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković, Maksimović, Grujić, Mladenović - Tadić, Lukić - A. Mitrović.

Klupa: M. Ilić, Rajković, Eraković, Radonjić, I. Ilić, Jović, S. Mitrović, Kostić, Račić, Ristić, S. Milinković-Savić, Đuričić.