SKORO 40 RAZLIKE! Lagana pobeda Crvene zvezde nad Zadrom

Ubedljiva pobeda crveno-belih, deklasirali protivnika iz Hrvatske

Košarkaši Crvene zvezde napravili su ubedljivu pobedu protiv ekipe Zadra pred svojim navijačima rezultatom 93:54, po četvritnama 31:12, 22:10, 20:18, 20:14.

Utakmica je počela veoma agresivno sa obe strane, ali samo je domaći tim služio šut sa distance. Vrlo rano su crveno-beli uspeli da uspostave prednost i to dvocifrenu.

Zadrani nisu znali šta ih je snašlo, nastavili su da promašuju, dok je Zvezda postajala sve agresivnija i agresivnija iz odbrane u odbranu.

To se na kraju iskazali veoma velikom razlikom pa su crveno-beli na kraju prvog poluvremena ostvarili prednost od čak 31 poen razlike, više nego što je protivnik uspeo da ubaci u prvih 20 minuta.

Prednost je u trećoj četvrtini samo nastavila da raste progresivno sve do 24. minuta, kada je Zvezda ušla u niz grešaka, dok je Zadar preko Luke Božića polako topio prednost, prednost koja je sve vreme bila nedostižna.

Poslednja četvrtina je bila nastavak svega što smo videli na utakmici, samo što su se pojavili neki novi akteri. Posebnu ulogu je dobio Džavonte Smart, koji je na kraju odigrao fantastičnu četvrtinu i utakmicu.

Najkorisniji igrač meča za crveno-bele bio je upravo Smart, koji je postigao 15 poena i pet skokova, a isti indeks 17 je imao i Jago, koji je ubacio 13 poena i šest asistencija. Dvocifreni su bili Lazarević (10), Mitrović (10), Bolomboj (11), a bitno je napomenuti da su se svi upisali u listu strelaca.

U gostujućem timu najzapaženiju partiju je pružio Luka Božić postigavši 16 poena, uhvativši sedam skokova i podelivši četiri asistencije. Jedini dvocifreni pored njega sa 11 poena bio je Lovro Mazalin.

Za Crvenu zvezdu slede obaveze u Kupu Radivoja Koraća, a sledeći meč regularnog dela sezone čeka nas početkom marta u Evroligi protiv Bajerna, dok je sledeći protivnik u regionalnom takmičenju Borac iz Čačka.