Sjane vesti za Zvezdu stižu iz Crne Gore!

Barani učinili veliku uslugu Zvezdi.

Za razliku od Ljubljane, gde su košarkaši Crvene zvezde lakše nego što se očekivalo izašli na kraj sa Cedevita Olimpijom i slavili sa 89:72, u Baru je crnogorski derbi bio mnogo zanimljiviji.

Mornar je dočekao ekipu Budućnosti u utakmici koja je bila i jednima i drugima od izuzetne važnosti, Baranima za plasman u plej-of, Podgoričanima za prvo mesto, a na kraju pobedu je ostvarila ekipa Mornara rezultatom 100:92.

Ovom pobedom, Barani ne samo što su zadržali šanse za plej-of, nego su učinili i veliku uslugu Crvenoj zvezdi, koja sada ima otvoren put ka prvom mestu pred plej-of.

Posle prve četvrtine nije izgledalo da ćemo imati ovakav rasplet, pošto je favorizovana ekipa Budućnosti u tih deset minuta stekla jedanaest poena prednosti i povela sa 31:20, predvođena raspoloženim Edžamom.

Međutim, u drugom kvartalu Barani su se toliko raspucali da ekipa Dejana Milojevića nije znala šta ju je snašlo. Sipali su Pulen, Nidam i drugovi sa svih strana i samo u drugoj četvrtini postigli čak 37 poena!

Uspeli su tada domaći da preokrenu rezultat u svoju korist i u tom stilu su nastavili i u drugom poluvremenu. Njihova prednost je dostigla i 17 poena razlike početkom poslednjeg kvartala, bilo je tada 92:75, a najviše što je Budućnost uspela do kraja jeste prilazak na 96:90 posle trojke Dela Valea.

Nidam sa 20 i Pulen sa 17 poena predvodili su domaće do pobede, a kod gostiju najefikasniji Edžam sa 17 i Rid sa 15 poena.