SJAJNO! Zvezda slavila protiv oslabljenog Olimpijakosa

Beograđani slavili u napetom finišu sa 76:72

Košarkaši Crvene zvezde prekinuli su niz od tri vezana poraza u Evroligi na gostovanju u Atini protiv Olimpijakosa.

Beograđani su slavili sa 76:72 i tako oživeli nade da bi vremenom mogli da se domognu i top 8 faze elitnog takmičenja.

Ognjen Dobrić i Nikola Kalinić bili su kreatori nove, vrlo važne pobede crveno-belih, a kao poseban utisak ostaje podatak da su Beograđani prvi tim koji je ove sezone slavio u Atini na terenu Olimpijakosa.

Istina, u padu su forme grčki igraći, Barcokasovom timu je ovo treći vezani poraz, ali to ne umanjuje trijumf Zvezde.

Sjajno su Beograđani ušli u meč, posle otvarajućih poena Dorsija, uspeli su da zagospodare pod oba koša, a predvođeni sjajnim Ognjenom Dobrićem sa sedam poena brzo su se odlepili na deset koševa razlike, dva i po minuta pre kraja prve četvrtine - 10:20.

Međutim, tu je usledio i veliki pad, Bugarin Vezenkov je zaigrao kao u transu i za dva i po minuta uz podršku Slukasa i Dorsija vratio Olimpijakos u život. Mučila se Zvezda na prelazu u drugu četvrtinu, Atinjani posle serije 16:2 poveli sa četiri poena razlike na startu (26:22), ali je taj talas kratko trajao.

Preko prvih poena Kalinića i nekoliko minijatura Voltersa i Lazarevića Beograđani su dobili pravu rezultatsku klackalicu i na poluvreme otišli s poenom prednosti - 39:38.

Gotovo istovetni scenario gledali smo i u trećoj četvrtini. Zvezda je dobro pucala za tri poena (3/5) preko Dobrića Kalinića i Lazića, ali opet je taj Saša Vezenkov nalazio način da drži Olimpijakos u igri. Crveno-beli su u poslednju četvrtinu ušli sa četiri poena prednosti (56:52).

OLIMPIJAKOS - C. ZVEZDA 69:76 (21:22, 15:15, 16:19, 17:20)

Uživo:

4/4

39. minut (67:72) - Koš za koš se igra u ovim trenucima, Zvezda drži prednost od 3-5 poena i deluje da ide ka pobedi.

37. minut (65:66) - Približava se Olimpijakos, Vezenkov stiže do 20. poena, Radonjić traži tajm-aut.

36. minut (63:66) - Olako su Beograđani dozvolili Slukasu da poentira i dobije dodatno slobodno bacanje, pa opet imamo dramu.

35. minut (57:65) - Ko zna koja izgubljena lopta Atinjana ove večeri, Ivanović koristi lak poklon, Zvezda ima +8, a Barcokas traži tajm-aut.

34. minut (54:61) - Preživela je Zvezda nekoliko opasnih napada Olimpijakosa, čak i zicer, a onda je na drugoj strani Nikola Ivanović trojkom doneo Beograđanima +7.

3/4

Kraj treće ćetvrtine, Zvezda vodi sa 56:52 zahvaljujući trojci Nikole Kalinića!

29. minut (52:53) - Nervoza hvata crveno-bele, Kalinić je napravio prekršaj u napadu potom i promašio zicer što su Atinjani iskoristili da se vrate na -1.

27. minut (46:50) - Ne sme se potceniti Olimpijakos i pored vođstva. Brzo se Atinjani vraćaju u igru, a sjajni Vezenkov (18 peona) novom trojkom tera Radonjića da zove novi tajm-aut.

25. minut (42:48) - Častio je Slukas još jednom izgubljenom loptom igrače Zvezde koji iz kontre preko Dobrića stižu do šest poena prednosti. Barcokas traži tajm-aut.

24. minut (42:44) - Čim Zvezda malo napravi razliku i odlepi se na +5, eto ga Vezenkov da trojkom vrati meč u egal.

21. minut (39:38) - Dve izgubljene lopte Beograđana na startu drugog dela, i brzo vođstvo domaćina posle faula Branka Lazića za 2+1.

2/4

Kraj prvog poluvremena, Zvezda vodi u Atini protiv Olimpijakosa s poenom prednosti. Moglo je i bolje jer su Beograđani imali i +10 u jednom trenutku u prvoj četvrtini, ali važno je da drže rezultatski priključak u ovom meču.

Najefikasniji kod Zvezde Dobrić i Volters sa po sedam poena, Vajt ima šest, Lazarević četiri...

Na drugoj strani Bugarin Vezenkov ima 12 poena, a Dorsi i Slukas po šest.

17. minut (31:31) - Kvinsi Ejsi izjednačuje trojkom i kažnjava veliki promašaj Arona Vajta za tri u prethodnom napadu, a Dejan Radonjić traži tajm-aut. Inače, Zvezda ima osam ukradenih lopti u prvom poluvremenu...

15. minut (26:29) - Promašio je dva slobodna bacanja Nikola Kalinić posle nesportske lične greške, ali je odmah uzvratio pogotkom za tri poena i novo vođstvo Zvezde.

14. minut (26:26) - Posle nekoliko loših minuta bez koša na obe strane Zvezda je uspela da napravi mini-seriju od 4:0 i stigne do izjednačenja. Inače, Olimpijakos ima osam izgubljenih lopti, Zvezda duplo manje.

11. minut (26:22) -  Nastavlja se serija Olimpijakosa trenutno je 16:2, a raspoloženi Bugarin Vezenkov već ima dvocifren učinak od 12 poena i Zvezda za njega nema rešenje.

1/4

Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi sa 22:21! Moglo je da bude i bolje jer su Beograđani imali +10 u jednom trenutku, ali se Olimpijakos brzo vratio u život. Ognjen Dobrić najbolji kod Zvezde sa sedam poena.

10. minut (21:20) - Saša Vezenkov je trojkom doneo posle mnogo vremena prednost Olimpijakosu od jednog poena. Bugarin je ubacio devet koševa, a Atinjani za 2,5 minuta istopili Zvezdinih 10 razlike. Radonjić traži tajm-aut, 42 sekunde pre kraja.

9. minut (18:20) - Mini serijom od 8:0 Atinjani su stigli prednost crveno-belih. Zvezda je zaigrala nervozno u napadu i sa nekoliko izgubljenih lopti omogućili Olimpijakosu da se vrati u meč.

7. minut (10:18) - Raste prednost crveno-belih, već imaju +8. Kuzmić sa penala, pa Ivanović za dva su uvećali prednost Zvezde. Inače, Ognjen Dobrić ima sedam poena na startu.

5. minut (7:12) - Prišli su preko Dorsija domaćini u jednom trenutku, ali sjajna kontra Dobrića i pogodak za 2+1 vraćaju prednost Beograđanima na polovini prve četvrtine.

3. minut (2:7) - Sjajan početak crveno-belih, dobra odbrana i odlične kombinacije u napadu. Volters je trojkom stigao do svog petog poena i prve osetne prednosti za Beograđane na meču.

Košarkaši Crvene zvezde od 20 časova gostuju ekipi Olimpijakosa u okviru 23. kola Evrolige.

Beograđani su dobili prvi ovosezonski međusobni duel u napetom finišu sa 81:76.

Olimpijakos je jedna od najboljih ekipa u dosadašnjem toku Evrolige, na četvrtom mestu na tabeli sa skorom od 12-7, dok su beogradski crveno-beli trenutno daleko od top 8 faze sa skorom od 7-12.

Izabranici Dejana Radonjića nalaze se u seriji od tri uzastopna poraza, od Efesa, Panatinaikosa i Asvela.

Ono što takođe treba da zabrine Zvezdu je podatak da Olimpijakos od starta takmičenja u Evroligi nije doživeo poraz na svom parketu, uz impresivan skor od 9-0.

Atinjani jedino imaju problema sa korona virusom, pa ćemo videti bez kojih igrača će izaći na duel u pirejskoj "Dvorani mira i prijateljstva".