SJAJNE VESTI za košarkaše Crvene zvezde (FOTO)

Na dan kada su fudbaleri Crvene zvezde pobedom nad Čukaričkim napravili još jedan veliki korak ka prvom mestu na kraju preliminarnog dela Superlige Srbije, navijači crveno-belih su dobili još jednu fantastičnu vest.

Zagrebu je u okviru 11. kola ABA lige gostovala Budućnost, a tim koji ove godine igra u Evroligi se u Podgoricu vraća sa još jednim, trećim porazom na svom kontu, pošto je Cibona bila bolja – 83:77.

Budućnost je u prvom poluvremenu bila tek za nijansu manje loša, pa je rezultat glasio 34:32, a drugo poluvreme donelo je znatno bolju košarku. Sjajno je Cibona igrala u napadu, pre svih Marko Ljubičić sa 22 poena. Sa druge strane bolji od ostalih bili su Gordić sa 18 i Erl Klark sa 13 poena.

Ovaj poraz ide na ruku Crvenoj zvezdi, koja je slavila juče protiv Mega Bemaksa i tako došla do skora 11-0.

Zvezdu naredne nedelje očekuje gostovanje u Zagrebu ekipi Cibone 22. decembra, dok Budućnost zatvara kolo dva dana kasnije u Novom Mestu protiv Krke

Potom, pretposlednjeg dana tekuće godine Budućnost stiže u Pionir u okviru 13. kola.

Ukoliko obe ekipe zabeleže pobede u 12. kolu, Zvezda će imati 12-0, Budućnost 9-3. Pobeda nad timom iz Podgorice crveno-bele bi dovela do 13-0, dok bi Budućnost pala na 9-4. Kako bi to ujedno značilo i da Zvezda ima bolji učininak u međusobnim duelima, posle dve pobede, izabranici Milana Tomića bi praktično već tad potvrdili prvo mesto.

Timu sa Malog Kalemegdana polako se „otvara“ situacija u regionalnom takmičenju…