SJAJAN POČETAK! Crvena zvezda slavila protiv Igokee, vodi 1:0 u plej-ofu

Crveno-beli zaključali Igose u poslednjoj deonici, ograničili ih na veoma male procente i došli do prve pobede u polufinalu

Šahovska partija na parketu dvorane “Aleksandar Nikolić“ pripala je ekipi Crvene zvezde! Mnogo je bilo muka da se večeras zaustavi Igokea, koja je na teren istrčala sa velikom željom da napravi iznenađenje, ali je na kraju presudilo iskustvo i staloženost koje su crveno-beli sakupili kroz sve velike utakmice odigrane u poslednjih nekoliko godina. Tako će u Laktašima tim Dejana Radonjića imati prvu meč loptu za finale - 76:61.

Tok meča:

4/4

10. minut (76:61) - Serija promašaja Igosa. Zvezda neće igrati poslednji napad, to je to.

9. minut (76:61) - Nakon tajmauta Dragana Bajića videli smo izgubljenu loptu Klemonsa. Međutim, malo lošiji pas deli i Aleksa Uskoković.

8. minut (76:61) - Šta sada pogađa Džordan Lojd! A Jošilo ne može da pogodi trojku. Indisponirana je Igokea.

7. minut (74:61) - Faul Talića. Podogđena bacanja za Lojda, a nakon toga je Atić imao dva slobodna bacanja. I pogodio je samo jedno. Noko nije rešio ovo pod košem, međutim Igokea ponovo dosta petlja i gubi loptu.

6. minut (72:60) - Gubi loptu Igokea, pokušaće Zvezda dodatno da uveća prednost. Lako to rešava Kori Volden. Dobar faul pravi Lazić nad Karmajklom. Igokea bez poena, onda trojka Lojda uz prekršaj košarkaša Igokee. Pogodio je i dodatno slobodno bacanje.

5. minut (66:60) - Veliki promašaj Talića, nema koncentracije za goste u ovim momentima. Bacanja će imati Volden, pogodio je oba. Onda nesportska lična greška za Marka Simonovića?! Ne znamo šta se desilo... Odgurnuo je Jošila pri kretnji. Pogođena bacanja košarkaša Igokee. Tajmaut traži ekipa iz Laktaša.

4. minut (64:58) - Četvrti faul u ovoj deonici pravi Igokea, potom Lojd promašuje, pa će gosti ipak imati šansu da se koliko-toliko vrate. Ne uspeva da pogodi za tri Atić. Loš start tima iz Laktaša i u ovoj četvrtini. Volden bez pogotka za tri poena.

3. minut (64:58) - Grej van rezona promašuje. Odlično dodavanje za Kuzmića, ali će ovaj morati sa bacanja da traži poene. Jedno od dva je pogodio centar Zvezde, koja se potom i odbranila. Lojd pogađa, evo domaćih na +6. Prva ozbiljnija prednost za Beograđane nakon dužeg vremena. Jovanović bez pogotka.

2. minut (61:58) - Čudan izbačaj Pota, ali evo trojke! Preagresivan je Talić, pravi faul. Onda izuzeno snažan faul Jovanovića, koji je ostao na podu. Traži se nesportska lična greška za košarkaša Igokee, videćemo šta će od svega biti. Gledaće Majkić i Pukl to. Običan faul, ali bacanja za Lojda. Pogodio je prvo, pa i drugo, evo nas opet na +3.

1. minut (59:55) - Zvezda ima prvi napad u poslednjoj deonici, a iz njega - trojka Ognjena Dobrića. Na drugoj strani je neuspešan Jošilo, a Zvezda je potom izgubila loptu i dopustila Igokei da ponovo možda priđe na samo posed zaostatka.

3/4

10. minut (56:55) - Jovanović uspešno prolazi do kraja posle tajmauta, a Lengston Hol promašuje. Iz ofanzivnog skoka, Ognjen Dobrić čini ogroman promašaj za tri poena i Igosi će imati poslednji napad, odnosno imaju sve 24 sekunde. Stefan Pot je promašio iz prodora, lopta je izašla u aut i ostala u posedu Igokee. Iz 0,9 sekundi nema poena, pa crveno-beli imaju +1 pred poslednjih deset minuta.

9. minut (56:53) - Loš promašaj Greja, malo pada Igokea u ovim momentima... Ali ni Zvezda ne poentira. Faul pravi Kuzmić, veoma dug napad gostiju biće dodatno produžen. Evo tajmauta konačno, traži ga Bajić da iscrta akciju.

8. minut (56:53) - Sjajno zakucavanje Dobrića, ali uzvraća Jovanović. Kakav rat se vodi u dvorani "Aleksandar Nikolić". Onda ide trojka Lazića!

7. minut (51:51) - Laziću izlazi trojka iz obruča, ali je Lengston Hol aktivan na skoku i dolazi do lakog polaganja. Atić promašuje preko Davidovca za tri, a onda Jošilo hvata ofanzivni skok. Prekršaj i za Lazića nad Fundićem. Nema trojke ni Greja, ali novi skok gostiju.

6. minut (49:51) - Konačno je sada Ilić uspeo da se otvori i da bez problema zakuca. Onda Saša Pukl svira faul i to Iliću, kojem je ovo četvrta lična greška. Laki poeni za Dobrića nakon toga. Hendikep situacija za Igokeu i laki poeni za Klemonsa.

5. minut (47:47) - Trojka Atića od tablu, nešto što ne viđamo često. Prodata lopta Zvezde, ali je stigao Lojd da se postavi ispred Dalibora Ilića, koji danas igra izuzetno lošu utakmicu. Ogroman promašaj Dobrića, skok Zvezde i pogodak Lazića za tri.

4. minut (44:44) - Opet loš napad Igokee, koja ni za 24 sekunde nije uspela da uputi šut ka košu Crvene zvezde. Malo je petljao i domaćin, a Lojd jednom rukom nije uspeo da prođe do kraja.

3. minut (44:44) - Dobra odbrana Lojda sada, sprečava Atića da dođe do nešto lakših poena. Na kraju, pet sekundi, pošto je Zvezda sve dobro markirala. Sam je kao duh Branko Lazić na 45 stepeni, to nije problem za njega - trojka!

2. minut (41:44) - Atić je postigao dvojku, a Volden je promašio, ali ostao je napad za Crvenu zvezdu. Međutim, ni u nastavku nema pogotka za crveno-bele, a sudije potom dosuđuju faul Voldenu, iako se svi u taboru Beograđana bune.

1. minut (41:42) - Dobra odbrana Zvezde na startu drugog poluvremena i izgubljena lopta Ilića. Step-bek Voldena za tri, da bi potom Lendri Noko bio fauliran od strane Džekija Karmajkla. Nikakav problem, pošto je to njemu drugi. Onda isti košarkaš Igokee čini dobru stvar, pošto je fauliran od strane Voldena, ali ovaj pogađa pre toga. Ilić promašuje iz skoka.

2/4

10. minut (39:42) - Noko lepo koristi prednost pod košem i pogađa uz faul. Imaće dodatno slobodno bacanje, ali tek posle tajmauta koji je zatražio Bajić. Ne samo da je Noko promašio bacanje, nego je Lazić nakon toga napravio prekršaj nad Karmajklom za bacanja. I on je samo polovičan. Lepo protrčava do kraja Lengston Hol i poentira na drugi obruč, Talić promašuje sve. Ilić je faulirao Simonovića, a sada se moglo čuti nezadovoljstvo Bajića koje se čulo u direktnom prenosu. Pogodio je prvo bacanje Zvezdin igrač, pa i drugo, a onda sjajna akcija Igokee. Karmajkl je bio sam na alej-upu i to je kraj prvog poluvremena.

9. minut (33:39) - Ukradena lopta i zakucavanje Karmajkla! Sada Lojd pokušava uz kontakt, promašuje, a Simonović je taj koji je poslednji igrao loptu i biće to novi posed za Igokeu. Onda novi poeni za Karmajkla, nova najveća prednost gostiju.

8. minut (33:35) - Vraća Jošilo trojku i imamo novi egal. Na drugoj strani pomalo čudno nema prekršaja, a Volden pravi prekršaj i prekida napad Zvezde. Klemons nije danas preterano raspoložen poenterski, ali ovoga puta je došao do poena što provocira Radonjića da traži novi minut odmora.

7. minut (33:30) - Prekršaj Karmajkla, koji nije izašao iz polukruga i zbog toga je to faul odbrane, a ne faul u napadu Voldena, koji ima bacanja. Prečudno, ali on promašuje bacanje! Inače je gotovo perfektan ove sezone, zato kažemo prečudno. Drugo ipak pogađa. Atić ne pogađa za tri poena, Zvezda kontroliše skok ovoga puta. Šta sada pogađa Lojd... Mora Bajić da traži minut odmora.

6. minut (30:30) - Lojd vraća trojku, na svu sreću on je veoma raspoložen u ekipi Crvene zvezde večeras. Grej promašuje, ofanzivan skok hvata Talić, a Jovanović je fauliran. Samo jedno je pogodio od dva. Sada je Edin Atić napravio i prekršaj. Davidovac pogađa trojku i vraća nam egal. Onda kakvo dodavanje Talića, otišla je lopta jedno metar iznad onoga što je moglo da se dohvati.

5. minut (24:29) - Marko Simonović ne pogađa za tri, Igokea se potom spetljala, a Jovanović je napravio prekršaj. Veliku grešku je zatim napravio Branko Lazić, što kažnjava Grej trojkom. Evo maksimalnih +5 za Igokeu! Tajmaut traži Dejan Radonjić!

4. minut (24:26) - Talićev prekršaj, a Duop Rit želi da se upiše sa distance - bezuspešno. Faul na zemlji potom pravi Marko Simonović, a Edin Atić pogađa trojku i Igokea prelazi u vođstvo.

3. minut (24:23) - Igokea ne koristi ni naredni napad, ali umalo je Volden potom izgubio loptu. Biće na kraju podbacivanje, pošto je dosuđena mrtva. Neverovatno šta je uradio Volden na podbacivanju, Simonović je izbio sam u kontru i promašio, ali ga je ispravio Dobrić. Opet potom Igokea petlja, umalo gubi loptu, a na kraju sve rezultira trojkom Greja.

2. minut (22:20) - Kuzmić postiže prvi poene u ovoj deonici. Potom po neiskorišćen napad na obe strane, Igokea deluje pomalo neorganizovano, ali nije bolja ni Zvezda, pošto Hol promašuje za dva poena iz jako teške pozicije.

1. minut (20:20) - Prvi napad Igokee u drugoj četvrtini je bio krajnje neorganizovan i ne rezultira poenima. Međutim, ništa bolja nije ni Crvena zvezda. Pot je promašio za tri, Fundić je izborio skok, činilo se da je fauliran na šutu, ali bez sudijske pištaljke ovog puta. U nastavku prekršaj je dosuđen Igosima.

1/4

10. minut (20:20) - Evo sada prekršaja, pa će crveno-bela ekipa imati šansu da dođe do poena sa penala. Dobrić jedno pogađa, a jedno ne. Na kraju, u narednom napadu poslednja sekunda i pogodak Nikole Jovanovića posle potpunog haosa i promašene trojke Greja. Lengston Hol je flouterom rešio naredni napad Zvezde, dok Nikola Jovanović pogađa iz reketa za kraj ove deonice.

9. minut (17:16) - Davidovac pravi novi prekršaj, čime Zvezda izlazi iz bonusa. Jošilo je promašio za tri, ali ostaje napad za Igokeu, potom promašuje Pot, ponovo ofanzivni skok za goste. I na kraju promašuje trojku Pot, ali sada Zvezda dolazi do lopte. Već dva minuta smo bez poena.

8. minut (17:16) - Krade loptu Igokea, išao je Atić na polaganje, a onda je Dobrić napravio sjajnu blokadu! Nakon toga Pot promašuje iz novog napada gostiju. Ni Zvezda ne dolazi do poena, a Karmajkl je promašio. Sada je domaći tim ušao u potpuni kontraritam i još jednom gubi loptu.

7. minut (17:16) - Grešku je napravio sada Džordan Lojd, pustio je Edina Atića da protrči po čeonoj liniji i faulirao ga je, pa će ovaj imati dva slobodna bacanja. Reprezentativac Bosne i Hercegovine pogađa samo prvo od dva. Klemons pravi prekršaj kojim tim iz Laktaša izlazi iz bonusa. Davidovac perfektan sa poludistance, dva poseda prednosti za Zvezdu, koju smanjuje na samo jedan poen Stefan Pot trojkom.

6. minut (15:12) - Lojd je izašao na trojku Atića, koji je promašio, ali nije promašio Volden! A onda uzvraća besprekorni Marko Jošilo pogotkom sa distance. Raspucali su se i jedni i drugi, pa tako do poena pod košem dolazi Lendri Noko, koji je pride fauliran i imaće dodatno slobodno bacanje. Nema poena sa penala za centra Zvezde.

5. minut (10:9)  - Još jedan nerealizovan napad Crvene zvezde, ali to ne kažnjava Karmajkl. Prekršaj Klemonsa na zemlji, deluje jako pametan, pošto je tek drugi od početka meča za Igose. Vrlo lepo Džordan Lojd dolazi do koša, deluje da će večeras biti lider na terenu za Beograđane.

4. minut (8:9) - Međutim, Zvezda je vrlo brzo prepustila loptu Igokei, a Edin Atić je izjednačio rezultat. Džordan Lojd za sada deluje raspoloženo, pa brzo vraća crveno-belima vođstvo. No, u odličnom je raspoloženju i Atić, koji sada pogađa i trojku!

3. minut (6:4) - Entoni Klemons je ponovo fauliran, imaće dva slobodna bacanja. On je realizovao oba i stigao do svojih prvih poena. Umalo Zvezda da izgubi loptu, a nakon toga pada trojka Korija Voldena. Posle toga Igokea pravi grešku u napadu, Klemons se zaleteo i nije pronašao nikoga u reketu. Malo konfuzije nakon toga, činilo se da je istekao napad za Zvezdu, ali će sudije sada gledati snimak. I presudile su da je lopta za crveno-bele.

2. minut (3:2) - Nešto smušenije dve akcije, prvo je loptu izgubila Crvena zvezda, a potom to čini Igokea. Davidovac ne pogađa za tri poena, Klemons se spetljao i izgubio loptu, dok će Lazić vrlo brzo imati dva slobodna bacanja nakon prekršaja Jošila. Najbolji defanzivni košarkaš ABA lige ove sezone pogodio je samo jedan penal.

1. minut (2:2) - Prvi napad na meču je za Crvenu zvezdu. Lazić promašuje pod košem, ali iz ofanzivnog skoka do dva poena dolazi Davidovac. Vrlo brzo Majkić dosuđuje prekršaj za Lendrija Noka, ali to ne remeti Igokeu, lepa akcija je završena poenima Ilića iz alej-upa.

Startne postave:

Crvena zvezda: Volden, Lojd, Davidovac, Lazić, Noko

Igokea: Klemons, Atić, Jošilo, Ilić, Karmajkl

Pre meča:

Nažalost, iako je bilo najava da bi moglo da bude drugačije, navijači će ponovo biti uskraćeni za košarkaški užitak. Iako su epidemijske brojke poslednjih dana u Srbiji izuzetno dobre, potpomognute vakcinacijom, Krizni štab nije uslišio želje čelnika Crvene zvezde, pa pristup vatrenim pristalicama kluba sa Malog Kalemegdana ipak nije dozvoljen, čak ni onima koji su primili obe doze cepiva.

Bilo kako bilo, košarkaši Zvezde imaće veliki motiv da dođu do pobede, kojom bi se primakli finalu. Samo pobedniku ABA lige je garantovano mesto u Evroligi, tako da je jasno koliki je ulog pred košarkašima Dejana Radonjića, koji se u poslednje vreme nalaze u impozantnoj formi.

Utakmicu u dvorani "Aleksandar Nikolić" večeras će voditi slovenačko-crnogorska sudijska trojka u sastavu: Saša Pukl, Miloš Koljenšić i Mario Majkić. Ostaje nada da će imati što manje posla i da će sve proteći u najboljem mogućem redu.