Simanić trojkama izrešetao FMP, Štimac dominirao u reketu

Košarkaši Crvene zvezde bez mnogo muke potvrdili su svoje učešće u ovogodišnjem plej-ofu ABA lige pobedom nad FMP-om iz Železnika 87:79 u 21. kolu ABA lige.

Tim Dragana Šakote je ključnu prednost, građenu dobrim odbranama u drugoj četvrtini, u istom periodu drastično povećao serijom od tri trojke Boriše Simanića za oko minut i po kada je Zvezda premašila dvadeset poena prednosti.

FMP je prethodno bio u mini-seriji i pokušavao je da stigne već dvocifrenu prednost gostiju sa Malog Kalemegdana, ali je Simanić to presekao i trasirao put ka pobedi.

Najefikasniji je kod pobednika bio Vladimir Štimac sa 17 poena, pratili su ga Stratos Perperoglu i Boriša Simanić sa po 13. U poraženoj ekipi se istakao Ilija Đoković sa 14 poena, a solidno je odigrao i Duop Rit sa 13.

Iako oslabljena neigranjem nekoliko prvotimaca, Zvezda je od starta pokazala da je snažniji tim od Pantera. U prvoj četvrtini se put do koša domaćina tražio kroz reket gde su nezaustavljivi bili Džejms Gist i Vladimir Štimac.

Kasnije se priključio Majkl Odžo svojim poenima, a Zvezda je u sedmom minutu poenima Štimca pod košem, po prvi put došla do dvocifrene prednosti 22:12.

Deset razlike je ostalo i na kraju te četvrtine, da bi u drugoj, kada su proradile trojke Zvezde, njena prednost samo rasla.

S druge strane, problem za FMP tokom prvih dvadeset minuta je bila nekonstantnost spoljne linije, izgubljene lopte, promašena slobodna bacanja i iznuđena rešenja pod košem, zbog čega su crveno-beli do poluvremena svoju prednost komotno duplirali.

Na startu drugog dela, Zvezda je, kao i na početku utakmice tražila poene iz reketa, ali je FMP bio nešto efikasniji u napadu tokom prvih pet minuta.

Đoković je trojkom spustio minus Pantera na 18 poena, a Rit trojkom i na 17 posle kontre i pogotka Štimca. Upravo je Ilija Đoković trojkama pokušavao da održi svoj tim u igri do kraja treće deonice, ali je Zvezda na snagu Štimca pod košem održavala prednost na oko 20 poena.

U takvim okolnostima, četvrta četvrtina je bila formalnost za tim Dragana Šakote u kom je Kevin Panter vukao većinu napada, a Odžo često bio njegova meta u reketu sve do isključenja zbog pet faulova.

Odbrana Zvezde jeste popustila, pa su Radovanović, Pot i Rit to koristili da se primaknu na -11 slobodnim bacanjima Ulubaja na tri minuta pre kraja.

Međutim, to nije bilo dovoljno da se promeni ishod, pa meč nije imao onako dramatičnu završnicu, niti produžetak kao decembarski susret istih rivala.