ŠERIF SE ČUVA! Evo šta su uradili pred meč sa Crvenom zvezdom

Samo dvojica igrača iz revanša sa Alaškertom od starta na terenu, ali to nije smetalo da sastavu Juirija Verniduba da lagano odradi posao protiv Fenjeraša - 3:1

Meč sa Crvenom zvezdom najvažniji je za igrače Šerifa. Moldavski šampion danas je sa drugim timom zaigrao na gostovanju u Floreštiju, ali ga to nije koštalo rezultata.

Ekipa Juirija Verniduba bila je isuviše kvalitetna za fenjeraša tamošnjeg prvenstva, pa je ostvarila prvo slavlje u šampionatu - 3:1 (1:1).

Posao nije bio nimalo lagan, sve je rešeno tek u drugom poluvremenu, kada su mrežu domaćina pogađali Stjepan Radeljić i Lovro Bizjak.

Šefif je uprkos brojnim promenama uspeo da ispuni osnovni cilj uoči gostovanja u Beogradu, tako da spokojno može da se priprema za okršaj sa srpskim šampionom.

Gosti su poveli golom Gvinejca Moma Jasanea u 17. minutu, ali se vezista domaćih Andrej Kobet potrudio da rezultat na poluvremenu bude 1:1. Radeljić je pogodio u 59. minutu, a svaku dilemu u šestom minutu nadoknade razrešio Bizjak.

O tome koliko je Vernidub izmenio sastav u odnosu na meč sa Alaškertom od pre tri dana govori podatak da su se samo dvojica igrača iz revanš meča sa Jermenima danas našla u startnih 11. U pitanju su desni bek Kristijano i štoper Arboleda Urtado.

Trojica strelaca iz meča sa Alaškertom, DulantoEnrike i Til bili su na klupi za rezervne igrače, baš kao i golman Anastasidis, zatim jedan od najboljih igrača Frank Kastanjeda, kao levi bek Keston Džulijen. Van protokola su ostali Edmund AdoPeter Banda i Adama Traore.

Čak i ovaj rezervni tim je predstavljao pravu legiju stralaca, s obzirom da je na terenu bio samo jedan Moldavac, vezista Aleksandar Belusov. Od ključnih igrača u drugom poluvremenu su zaigrali Džulijen, koji je na poluvremenu zamenio Kristijana, a kasnije su se na terenu našli i Kastanjeda i Til.

Šerif će imati samo dan odmora, pošto već u ponedeljak stiže u Beograd. Utakmica na stadionu Rajko Mitić zakazana je za 21.00.