Sa Šerifom nema šale! Upisali prvu pobedu u Ligi šampiona

Svi favoriti padaju pred Šerifom

Iako su svi osporavili Šerif, i pored toga što je izbacio Crvenu zvezdu i Dinamo Zagreb u kvalifikacijama, ekipa iz Tiraspolja je pokazala da vredi tako što je u prvom kolu grupne faze Lige šampiona, na svom terenu, slavila protiv Šahtjora sa 2:0 u okviru grupe D.

Kada se pogleda statistika, a ne pogleda rezultat, stiče se utisak da je Šahtjor napravio totalnu dominaciju u Moldaviji.

Ipak, samo se rezultat broji, a on semaforu na kraju stoji 2:0.

Ne samo da su usledile tri pobede u nizu u evropskim takmičenjima na svom terenu, već je Šerif sve to učinio bez primljenog gola.

Šahtjor je zaista dominirao na terenu, posed lopte nije bio niži od 70 odsto, ali egzekucija je nedostojala, za razliku od protivnika.

U 16. minutu je prvi put pukla odbrana ukrajinskog predstavnika kada je Kristijano uposlio Adamu Traorea, a ovaj je akrobatikom zasenio sve na terenu i sa nekih 8-9 metara poslao loptu u mrežu.

Svi napadai nisu imali efekta za Šahtjor, a sve su pokušavali gosti.

Druga kazna za neefikasnost stiže u 62. minutu od strane Moma Jansanea koji je konvertovao i drugi centaršut Kristijana i postigao pogodak za 2:0.

U istoj grupi, Inter i Real Madrid su dobili dobro upozorenje iz Tiraspolja da niko neće otići lako sa bodovima.