Rodić načeo a majstorija Kataija dokrajčila Kruševljane

Laka, baš laka pobeda Beograđana

Fudbaleri Crvene zvezde uvezali su još jednu prvenstvenu pobedu, još jednu laku, sigurnu, bez pravog otpora sa druge strane na kojoj je bio kruševački Napredak. Vođstvo sa poluvremena 2:0 ostalo je na snazi do kraja, strelci su bili Rodić i Katai za trijumf koji znači i poravnanje sa Partizanom u vrhu tabele, uz meč više naspram večitog rivala.

Uskoro opširnije...

TOK MEČA

Napredak - Crvena zvezda 0:2
(Rodić 5, Katai 43)

87. minut - Zvezda rutinira finiš meča, ide jka vrlo laganoj pobedi...

76. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi, ušli su Krstičić i Lazetić, izašli Katai i Kanga.

75. minut - Pokušavaju igrači Napretka da dođu do gola, da unesu makar malo neizvesnosti u meč. Marjanović je ubacio iz kornera, Bačanin pokušao glavom, ali nije bio precizan.

67. minut - Menja Stanković, uvodi Srnića umesto Pavkova. Kočić je zamenio Raškovića kod Napretka.

58. minut - Katai je dva puta u samo minut pretio udarcima, pokušao je da iznenadi golmana domaćih i sa 40 metara, i umalo uspeo u tome. U drugoj situaciji gađao je sa 16 metara iskosa dalji ugao, poslao je loptu tik pored sttaive.

52. minut - STATIVA! Ništa od gola za Napredak, ali čeka se VAR odluka... Ipak, nije gol! Nesuđeni strelac Bačanin je ubacio loptu u mrežu nakon što je pogodila stativu, no ispostavilo se da je bio u minimalnom ofsajdu. Ispravna odluka sudija.

POLUVREME

43. minut - GOL, 0:2, Katai... Gotovo identična akcija Beograđana kao malopre Kange i Bena, ovog puta je Katai bio na mestu finišera, daleko bolje je odradio završnicu: "bocnuo" je loptu preko golmana Napretka i duplirao vođstvo. Petrović je asistent. Totalna dominacija Zvezde u Kruševcu.

39. minut - Velika šansa za Zvezdu, ni ovog puta ništa od pogotka. Kanga je vrhunski proigrao Bena kroz odbrambene redove protivnika, ovaj je bio sam pred Jordanovim, međutim pokušaj loba se nije najbolje završio. Lopta je odskakutala pored dalje stative.

36. minut - Ne jenjavaju napadi Beograđana, opet su zapretili iz kornera, i ponovo je kombinacija Katai-Eraković umalo bila kobna po rivala. Ovog puta nije bilo promene rezultata.

32. minut - Opet je Zvezda mogla da profitira, i to posle lošeg ispucavanja golmana Napretka koji je dobacio loptu Benu negde na tridesetak metara. Ovaj je kombinovao sa Kataijem, međutim iskomplikovali su gosti, na kraju je Pavkov neprecizno tukao.

El Fardu Ben

27. minut - Zvezda je uspostavila kontrolu i terensku inicijativu, sve više steže obruč oko gola Kruševljana. Benu se namestila šansa na desetak metara, ipak kizblokiran je u psolednji čas.

15. minut - Period bolje igre Zvezde, Ivanić i Pavkov su pretili golu Napretka. Tražili su i penal gosti upravo posle udarca Pavkova koji je pogodio igrača domaćih u ruku, ovaj je ruku držao od tela, međutim nije reagovao ni Simović ni VAR soba.

10. minut - Dugo se Marinkoviću ukazivala pomoć, na kraju je iznet na nosilima igrač Kruševljana, a umesto njega u igri je dosad standardni Bačanin.

7. minut - Kruševljani neće odustajati od svoje igre, napadački su krenuli od starta, pojačavaju posle primljenog gola. Marjanović je šutirao, nije bio precizan...

5. minut - GOL; 0:1, Zvezda vodi - Rodić je pogodio! Iz prve šanse Zvezda je ubacila loptu u mrežu, sačekao je levi bek na drugoj stativi korner Kataija i reakciju Erakovića na prvoj stativi. Laka egzekucija za rano vođstvo.

3. minut - Preti Napredak prvi, u šansi je bio Jovanović, pa je Borjan morao da se potrudi i spašava mrežu. Dobra akcija domaćih. Centaršut je stigao sa leve strane, Jovanović je ispružio nogu i preusmerio loptu ka golu, ali je golman gostiju bio spreman.

SASTAVI

NAPREDAK (4-1-4-1): Jordanov –S. Jovanović, Mršić, Kerkez, Ćuković – Rašković – Đ.Jovanović, Marjanović, Đuričković, Marinković– Stevanović.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Gajić, Dragović, Eraković, Rodić - Petrović, Kanga - Ben, Ivanić, Katai - Pavkov