Košarka / 194 pregleda
TENZIJA RASTE! Petrušev hoće da ostane u Zvezdi, evo šta kaže Miško

Fudbal / 589 pregleda
Ogroman novac stiže na Marakanu, uskoro!
Fudbal / 1328 pregleda
Rusi pišu! Crvena zvezda dobija novo pojačanje 21. juna
Fudbal / 1257 pregleda
Zvezda ponudila 4.000.000 evra za napadača, klub prihvatio
Fudbal / 1369 pregleda
Terzić otkrio da Zvezda ima ponudu od 20.000.000 evra za ovog igrača!
Srbija / 1017 pregleda
Srbija jedva peživela Albaniju! Nerešeno, junak Đorđe Petrović
Fudbal / 1463 pregleda
Otac Dušana Tadića otkrio: “On bi nosio crveno beli dres, ali…”
Fudbal / 1369 pregleda
Terzić otkrio da Zvezda ima ponudu od 20.000.000 evra za ovog igrača!
Fudbal / 1328 pregleda
Rusi pišu! Crvena zvezda dobija novo pojačanje 21. juna
Fudbal / 1257 pregleda
Zvezda ponudila 4.000.000 evra za napadača, klub prihvatio
Fudbal / 589 pregleda
Ogroman novac stiže na Marakanu, uskoro!
Košarka / 194 pregleda
TENZIJA RASTE! Petrušev hoće da ostane u Zvezdi, evo šta kaže MiškoRezime letnjeg prelaznog roka

Završen je prelazni rok u Srbiji između subote i nedelje. Radživ van La Para je poslednje pojačanje koje je stiglo u „deadline day-u“ u transferu vrednom 1.2 miliona evra iz engleskog drugoligaša Hadersfilda. Zvezda je kompletirala tim s kojim će nastaviti pohod na odbranu domaće titule i s kojim će se po drugi put zaredom predstaviti fudbalskoj Evropi u Ligi šampiona.
Prelazni rok je „otvoren“ dolaskom Radovana Pankova iz Radničkog iz Niša za 300 hiljada evra i određene procente prilikom prodaje. Pankov je bio jedan od vodećih igrača Nišlija tokom prošle sezone i stub ekipe koja je napravila fantastičan uspeh zauzevši drugo mesto na tabeli i tako „razdvojila“ večite rivale na tabeli posle 11 godina.
Pročitajte:
Crvenoj zvezdi je bio potreban štoper u rotaciji, Pankov je agresivan igrač i takav profil igrača je davao nove mogućnosti Vladanu Milojeviću u rotaciji.
Miloš Degenek se vratio u svoj voljeni klub na oduševljenje svih navijača Crvene zvezde. Al Hilal, njegov klub iz Saudijske Arabije, koji ga je samo 6 meseci ranije platio 3.2 miliona dolara, ostao je bez titule , pa je promenio trenera i većinu stranaca koje je imao u timu. Novi trener ga nije video među petoricom stranaca koje mogu klubovi u Saudijskoj Arabiji da imaju, pa se otvorila mogućnost za njegov povratak u naš klub, što je naš sportski sektor to iskoristio i potpisao ga. Rotacija je s njim dodatno proširena, povreda Babića se nije osetila, tako da je Milojević u zavisnosti od protivnika mogao uvek da računa na dva štopera.
Degenek je na kraju došao na pozajmicu, ali je pre neki dan njegov ugovor otkupljen od Arapa za 1.5 milion dolara i Miloš je potpisao četvorogodišnji ugovor sa našim klubom.
Posle odlaska Terzića u Fiorentinu i Hajdina na pozajmicu u Voždovac, u klub je iznenađujuće stigao Brazilac Ribeiro Santana Žander iz kiparskog Pafosa za 200 hiljada evra. Tako je na poziciji levog beka Milan Rodić dobio konkurenciju. Žanderov potpis je skroz bio upitan. Prvo ne radi se o taktički disciplinovanom igraču, a to je nešto na čemu Milojević vrlo insistira prilikom odabira igrača. Radi se o ofanzivnom beku koji više vremena provodi na protivničkoj polovini terena. Imao je svoju rolu u istorijskom izbacivanju Kopenhagena u trećem kolu kvalifikacija.
Hoze Kanjas je bio prekopotrebno pojačanje na poziciji zadnjeg veznog, jer je ta pozicija bila problematična posle odlaska Krstičića u AEK. Kanjas je uneo sigurnost svojim igrama i velikim iskustvom. Veoma je pismen igrač i igra vrlo jednostavno i lako uz izraženu fudbalsku inteligenciju. Došao je iz PAOK-a kao slobodan igrač posle isteka ugovora i taj potpis je jedan od najboljih u ovom prelaznom roku.
Njegoš Petrović je doveden iz Rada za 400 hiljada evra i on predstavlja „zalog za budućnost“. Agresivni zadnji vezni i reprezentativac mlađih reprezentativnih selekcija bi trebao od sledeće sezone da predstavlja jednog od dva U-21 igrača koji će sledeće godine morati da igraju u startnoj postavi u domaćoj Superligi. Stručni štab će ga postepeno uvoditi u ritam i očekivanja od njega su velika u budućnosti.
Na krilnim pozicijama je Zvezda vapila za novim igračima ne bi li bila konkurentnija u Evropi. Ben je na odlasku pa su na obe krilne pozicije bila potrebna pojačanja jer je Ivanić ta mesta pokrivao a to nisu njegove prirodne pozicije i pozicije na kojima može da pruži najbolje igre.
Došao je Mateo Garsija, posle velike drame i trke sa Olimpijakosom i već na početku svoje karijere u beogradskim crveno-belima je dokazao da će biti ključno pojačanje. Već je uspeo da postigne golove Jang Bojsu u Bernu i evrogol Vojvodini u Novom sadu u prvenstvu. Garsija je najskuplje pojačanje u ovom prelaznom roku jer će biti plaćen 1.8 miliona evra u 3 rate. Prošle godine je imao sjajnu statistiku u dresu Arisa gde je bio na pozajmici iz Las Palmasa. Radi se o mladom igraču i igraču na kojem Crvena zvezda može itekako da zaradi u budućnosti.
Drugo krilo koje je stiglo je gorepomenuti Radživ van La Para koji dolazi iz dojučerašnjeg Premijerligaša, Hadersfild tauna. Videćemo kako će Holanđanin da se snađe u crveno-belom dresu. Reputaciju ima, ponikao je u školi Fejnorda i očekuju se dobre partije od njega po levom krilu.
Mitar Mrkela je insistirao na dovođenju Tomanea, Portugalca iz redova Tondele. Plaćen je 800 hiljada evra. Crvena zvezda je dugo pratila Tomanea i tek u ovom prelaznom roku se otvorila mogućnost da Portugalac potpiše ugovor sa Crvenom zvezdu. Radi se o pismenom špic igraču koji donosi određenu dubinu. Bio je povređen po dolasku ali sad je fit i dobija šansu u kontinuitetu. Uspeo je već da postigne pobedonosni gol u Subotici, protiv Spartaka.
Nikola Krstović je dolaskom iz Zete, popunio još jedno mesto u špicu napada. Mladi Crnogorac koji je u međuvremenu dobio srpski pasoš predstavlja „zalog za budućnost“. Kaparisan još zimus , došao je sa oreolom jednog od najboljih igrača crnogorskog prvenstva, a i Vladan Milojević je par puta pohvalno pričao o njemu.
Crvena zvezda sada ima gužvu u špicu napada. Za jedno mesto se bore 4 špic fudbalera. Boaći (za sada) nije prodat, Pavkovu je propao transfer u Đijangsu, pa je sad gužva. Ali s obzirom na određene povrede koje prate naše igrače usled velikih napora, možda i ova na širina u špicu napada bude itekako dobra.
Ne treba zaboraviti da je Zvezda platila Radniku iz Surdulice 300 hiljada evra za golmana Nikolu Vasiljevića koji je prosleđen odmah u Radnik na pozajmicu. Radi se o dojučerašnjem trećem golmanu reprezentacije, ali u Zvezdi je Borjan neprikosnoven, a Popović se isprofilisao kao drugi golman, tako da je najbolja solucija za Vasiljevića bila pozajmica ne bi li sticao iskustvo i branio.
Joveljić i Terzić su prodati na veliku žalost zvezdaške populacije u inostranstvo. Joveljić je bio projektovan kao neko ko će nositi jednog dana kapitensku traku kluba, a Terzić kao idealan zamenik Milana Rodića i igrač koji će godinama držati levu stranu naše odbrane. Crvena zvezda je prihodovala na ovoj dvojici mladih igrača ukupno 5.7 miliona evra. Joveljić je prešao u Ajntraht za 4 miliona, a Terzić u Fiorentinu za 1.7 miliona.
Kapiten Vujadin Savić je napustio ekipu i prešao u kiparski Apoel. Transfer je bio besplatan, ali su se Kiprani obavezali da će Zvezdi isplatiti 50 % od narednog transfera Savića.
Drugi nosilac Zvezdine odbrane iz prethodne dve sezone, Filip Stojković je napustio klub i prešao u bečki Rapid i takođe se radi o besplatnom izlaznom transferu.
Lorenco Ebisilio se nije snašao u sistemu Vladana Milojevića. Holanđanin je napustio klub i otišao je u japansku Džubilo Ivatu za 500 hiljada evra.
Najveće razočarenje prošlog prelaznog roka, Goran Čaušić se vratio u klub iz kojeg je došao prošle godine u Crvenu zvezdu, u rusku Arsenal Tulu. Crvena zvezda se obavezala da ne plati drugu ratu od transfera (500 hiljada evra) Arsenalu, ali je morala da im vrati Čaušića, tako da su u ovom slučaju sve 3 strane bile zadovoljne.
Na nove pozajmice su otišli Meleg i Jirka (Radnički Niš), Hajdin (Voždovac), dok je Nenad Milijaš završio karijeru i pridružio se Vladanu Milojeviću kao pomoćnik u stručnom štabu.
Crvena zvezda je u ovom prelaznom roku uložila 6.75 miliona evra na nove igrače, dok je inkasirala 6.7 miliona evra od odlazećih transfera.
Molimo vas da donacijom podržite rad portala CrvenaZvezdaInfo
Pročitajte: