REMI ZA KRAJ! Crvena zvezda podelila bodove sa Slovanom i plasirala se u narednu fazu Lige Evrope

Crveno-beli sada nestrpljivo čekaju žreb za nokaut fazu koji je na programu 14. decembra

Remijem bez primljenog gola i bogatijim stanjem na računu za 190.000 evra, fudbaleri Crvene zvezde završili su u Liberecu grupnu fazu Lige Evrope - 0:0!

Grupnu fazu u kojoj su crveno-beli zabeležili tri pobede (Gent dva puta i Slovan), dva nerešena rezultata (Slovan, Hofenhajm) i samo jedan poraz u prvom kolu od nemačkog predstavnika, te su na kraju osvojili 11 bodova i ukupno 2.090.000 evra kroz pomenute utakmice.

Za Zvezdu sada sledi ono najvažnije, a to je žreb za 1/16 finala koji je na programu 14. decembra i na kom mogu da dobiju ekipe kao što su Mančester junajted, Roma, Arsenal, Totenhem, Milan, Šahtjor, Klub Briž, Ajaks, Leverkuzen, Napoli... (sve rivale pogledajte OVDE)

Govorio je trener Zvezde Dejan Stanković o tom žrebu u najavi meča sa Slovanom i poželeo je što lakšeg rivala kako bi crveno-beli dogurali dalje u LE, a tom prilikom je poručio i da će njegov tim ići na pobedu u Češku  - uprkos tome što rezultatsog značaja nije bilo.

I bila je Zvezda bliža toj pobedi, pogotovo ako se uzme u obzir igra u drugom poluvremenu gde su Ivanić, Nikolić i Falčineli bili blizu toga da zatresu mrežu Slovana.

Ipak, najbolja prilika viđena je u 42. minutu meča kada je El Fardu Ben pogodio stativu! Ivanić je ubacio sa leve strane, lopta je preskočila Mikulu, ali napadač crveno-belih nije imao sreće. Inače, to je bio 13. put tokom sezone da je Zvezda pogodila okvir gola.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)1:12

Zatim je Ivanić otvorio drugo poluvreme sjajnim šutem u 48. minutu. Odbranio mu je Knobloh, inače debitant u Evropi, da bi se psole kornera njegova mreža ipak zatresla.

Gol je odmah poništen, i to s razlogom, jer je Falčineli pokušao da iskopira Maradoninu "Božju ruku" protiv Engleza. Uspeo je u tome, s tim da je Argentincu onaj pogodak na SP u Meksiku priznat - dok je Italijan dobio žuti karton.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:37

Zvezda je u 69. minutu takođe mogla do gola. Falčineli je povukao kontranapad, dodao Gajiću na desnoj strani, ovaj vratio na ivicu kaznenog prostora odakle je Nikolić šalje preko gola. Bila je to dobra prilika za promenu rezultata...

Što se tiče Slovana, oni su svoje najbolje prilike imali sredinom prvog poluvremena. Najpre u 24. kada je Borjan pogrešno ispucao loptu, a Moskera u nastavku akcije tukao preko gola iz neposredne blizine, a zatim i u 39. kada je kapiten Zvezde zaustavio šut Kamsa Mare iz slobodnjaka sa 18 metara i izbacio loptu u korner.

Kada već pominjemo kapitena Borjana, vredi pomenuti da je ovo njegov 50. evropski meč u dresu Zvezde i na taj način se izjednačio sa Vladimirom Petrovićem Pižonom. Ako ostane i na proleće, a to je sasvim sigurno, Borjan će u februaru postati rekorder crveno-belih.

FK SLOVAN - FK CRVENA ZVEZDA 0:0

Slovan: Knobloh, Koščelnik, Jugas, Kačaraba, Mikula, Sadilek, Mara, Pešek (Matušek 68), Beran (Hroamada 68), Moskera, Jusuf
Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Milunović, Rodić (Gobeljić 70), Degenek (Pankov 80), Sanogo, Petrović, Kanga (Nikolić 53), Ben (Eraković 80), Ivanić (Boaći 70, Falćineli.

Uživo:

87. minut - Opao je tempo, kao da svi jedva čekaju kraj!

80. minut - Eraković i Pankov menjaju Bena i Degeneka!

73. minut - Žuti karton za Gobeljića!

70. minut - Izmene i u Zvezdi! Gobeljić menja Rodića, a Boaći umesto Ivanića!

69. minut - Još jedna šansa za Zvezdu. Gajić je vratio Nikoliću na liniju šesnaesterca, ali je šutirao preko gola.

68. minut - Dvostruka izmena kod domaćina. Hromada i Matušek su u igri.

65. minut - Sjajna tranzicija Zvezde, ali izostaje završni udarac. Ovoga puta je Ivanić bio spor.

56. minut - Prva prilika za Nikolića koji se spetljao na ulazu u kazneni prostor!

53. minut - Nikolić menja Kangu koji je nezadovoljan što napušta teren.FK Crvena zvezda

Printskrin: RTS/EON

49. minut - Falčineli postiže gol, ali je on zasluženo poništen. Italijan je skočio i rukom zatresao mrežu, slično kao svojevremeno Dijego Maradona protiv Engleske. S tim što je njegova "Božja ruka" priznata.

48. minut - Ivanić šutira direktno u golmana Libereca. Bila je ovo dobra prilika za crveno-bele koji su dobili korner.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, nema izmena!

45. minut - POLUVREME!

42. minut - NAJBOLJA PRILIKA ZA ZVEZDU! Ben je pogodio stativu nakon što je Ivanić ubacio loptu s leve strane. Lopta je preskočila Mikulu, a ali je Ben tukao samo u okvir gola. Bio je to, inače, prvi šut u okvir gola.

39. minut - Borjan brani šut Mare! Bio je to opasan udarac sa nekoh 18 metara iz slobodnjaka.

34. minut - Opasan šut Moskere sa 20 i kusur metara, niko ga nije blokirao. Lopta je prohujala tik iznad prečke.

32. minut - Žuti karton za Helala, možda je mogao da dobije i crveni! Bio je to oštar start, odnosno gaženje noge Milunovića.

26. minut - Žuti karton za Degeneka koji je sprečio kontranapad Slovana.

24. minut - Velika prilika za Slovan! Borjan je loše ispucao, a Moskera je sa nekoliko metara, iskosa sa leve strane, šutirao preko gola.

21. minut - Zvezda ima loptu u gostima, ali bez konkretne akcije i prilike za gol.

14. minut - Dobra akcija Zvezde, ali je Sadilek sprečio da lopta dođe do Bena koji bio bio sam ispred gola na pet metara. Petrović je ubacio sa leve strane, Kanga je povukao kontranapad.

12. minut - Previsoka lopta Bena iz slobodnjaka, probao je da nađe nekoga na drugoj stativi.

9. minut - Šut Ivanića sa distance, blokiran je!

6. minut - Sanogo je blokirao opasan šut Berana, bila je to brza transformacija domaćeg tima.

1. minut - Utakmica u Liberecu počela je minutom ćutanja za preminulu italijansku legendu Paola Rosija.

Najava meča:

FK Crvena zvezda

Izabranici Dejana Stankovića obezbedili su evropsko proleće i nokaut fazu takmičenja, ali su i u Češkoj najavili borbu za bodove.

Iz mnogo uglova je ova utakmica bitna, da bi se nastavio rast Crvene zvezde u globalnom smislu - kao tim, kao klub i naravno tu spadaju i brojevi koji nam mogu omogućiti da u sledećoj godini budemo povlašćeni. Mi ulazimo u meč kao da nam bodovi trebaju da bismo prošli grupu. To će publika videti po formaciji, odnosnu i pristupu - kazao je Stanković.

Trener Zvezde moći će da računa na 24 fudbalera, a gostovanje će propustiti Željko Gavrić, koji ima korona virus, kao i povređeni Aleksandar Katai.

Idemo tamo kao da je ključna utakmica za prolaz. Želimo da odigramo pravu utakmicu i da donesemo bodove na Marakanu. Fudbal je čudna igra, ali pristup i ekipa će biti prava i kao što bi rekla deca igramo “za pravo” i od toga neću odustati ni centimetar - rekao je Stanković.

Inače, Zvezda igra i za bolji koeficijent za sledeću sezonu, kao i 570.000 evra koliko donosi pobeda u LE. Podsetimo, remi je "težak" 190.000 evra.

Glavni arbitar meča je Finac Matijas Gestranijus, pomagaće mu sunarodnici Jan-Peter Aravita i Miko Alakare, dok je četvrti sudija Anti Munuka.