Radonjić i igrači oduševljeni pobedom protiv Makabija, evo šta su izjavili nakon neverovatne utakmice

Pobeda "crveno-beli" dobija još više na značaju ukoliko se zna da je klub s Malog Kalemegdana ovaj meč odigrao u okrnjenom sastavu

Košarkaši Crvene zvezde došli su do svoje prve pobede u ovogodišnjem izdanju Evrolige, "žrtva" je bila izraelski Makabi koji je na domaćem terenu poražen sa 75:63.

Najefikasniji u pobedi "crveno-belih" bili su Nikola Kalinić sa 19, odnosno Nejt Volters sa 16 poena, dok je na drugoj strani najraspoloženiji bio Skoti Vilbekin sa 18 poena.

Pobeda "crveno-belih" se može opisati samo jednom konstatacijom - prava defanzivna "klinika" u režiji Dejana Radonjića, o čemu svedoči činjenica da je Makabi u dve četvrtine postigao po 10 poena, dok je tek pred kraj utakmice počeo da pogađa neke "cirkuske" šuteve.

Trener Dejan Radonjić je bio nikad srećniji izdanjem svoje ekipe.

Čestitke mojim igračima na pobedi. Odigrali smo jednu sjajnu utakmicu, našli smo energiju i defanzivno smo odigrali izuzetno pametno i baš onako kako smo isplanirali. Bilo je očigledno posle 20 minuta da će oni pokušati da nam nametnu pritisak, ali naša odbrana je i u drugom poluvremenu bila sjajna. Napadački smo takođe odigrali dobro. Na kraju, ovo je velika pobeda za nas, pogotovo ako uzmemo u obzir celokupnu situaciju.

Pored njega, zadovoljan je bio i najefikasniji akter meča, košarkaš Zvezde, Nikola Kalinić.

Odigrali smo tvrdo, pokušali smo i uspeli u tome da igramo sjajnu odbranu. Osećamo se sjajno, moramo nastaviti da igramo ovako i da u svakoj utakmici dajemo sve od sebe. Znam da to možemo, znam da možemo nastaviti ovako - istakao je Kalinić, dok se na njega nadovezao i Nejt Volters.

Bila nam je potrebna ovakva pobeda, ovo je uvek dobro. Dosta igrača nam je odustno i teška situacija je iza nas, ali smo odigrali sjajno večeras i odbrana je bila na zavidnom nivou, nismo im dopustili da nametnu svoj ritam, to je presudilo pobednika.

Crvena zvezda će u narednom kolu Evrolige igrati protiv Žalgirisa na svom terenu, meč je na programu za šest dana, 13. oktobra, dok će pre njega odigrati i protiv Igokee u okviru ABA lige.