RADONJIĆ BLISTA! Sprint od 50 metara i neverovatan gol

Gol i asistencija srpskog reprezentativca u pobedi kluba iz Berlina

Sva je prilika da će se Nemanja Radonjić oprostiti od Herte po okončanju sezone, ali kako stoje stvari, mogao bi poslednjih dana u Berlinu da ostavi dubok trag.

Bivši igrač Crvene zvezde, koji je u glavnom gradu Nemačke na pozajmici iz Olimpik Marselja, odigrao je sjajan meč i bio aspolutno najzaslužniji za jako važan trijumf nad Frajburgom u zaostalom susretu 30. kola - 3:0.

Igrao je na kašičicu u poslednje vreme u ekipi Pala Dardaja, ali je dobio priliku od starta kada se Herta našla u situaciji biti ili ne biti. Tim u koji je tokom prethodne dve sezone uloženo skoro 140.000.000 evra grčevito se bori za opstanak u elitnom rangu, ali posle današnjeg trijumfa može lakše da diše. Pretpostavljalo se da Radonjić neće dobiti priliku od starta ni protiv Frajburga, ali je se ipak našao u prvoj postavi, na kraju je proveo i svih 90 minuta u igri i bio ubedljivo najbolji na terenu.

Sa nova tri boda Herta je pobegla iz opasne zone, ima isti bodovni saldo kao Verder i Arminija, ali i utakmicu manje. Na četiri meča do kraja drži sve u svojim rukama, a ako je suditi po današnjem nastupu, status u eliti ne bi trebalo da se dovodi u pitanje.

Motivisan je sastav iz Berlina bio od starta, a već posle 22 minuta je imao i dva gola prednosti. Najpre je u 13. minutu Kšištof Pjontek pokupio jedan odbitak i loptu smestio iza leđa Florijana Milera. Samo devet minuta kasnije, Radonjić je dobio loptu na levoj strani, prohujao je pored čuvara i potom ga fintom poslao van granica igrališta. Imao je dovoljno vremena da se lepo namesti i pošalje savršenu loptu pred gol rivala, a na pravom mestu našao se Pekarik, koji glavom duplira prednost domaće ekipe.

U nastavku je gost ipak bio bolji rival, imao je nekoliko dobrih prilika da se vrati u meč, ali je Herta najpre pokazala da ume da se brani, dok je i Aleksander Švolov u par navrata dokazao da ima sjajne reflekse. Bljesnuo je Mateus Kunja sredinom drugog poluvremena, najpre posle sjajne solo akcije tukao pored gola rivala, a onda u 73. minutu propustio idealnu priliku da stavi tačku na ovaj susret, ali mu se isprečila stativa.

Mogao je Radonjić da izraste u aspolutnog heroja sastava iz Berlina u 83. minutu je jako dobro šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Miler još bolje intervenisao, te je sprečio srpskog reprezentativca da se upiše u listu strelaca. Ipak, dva minuta kasnije, golman Frajburga je bio nemoćan. Dobio je Radonjić loptu na svojoj polovini i onda "seo na skuter". Proleteo je pored prve prepreke, nastavio da hita ka protivničkom golu, a onda je majstorski obišao odbranu Frajburga i vrlo smireno sa ivice peterca pronašao put do mreže rivala. Fantastičan pogodak, u njegovom stilu.