RAD ŠOKIRAO ZVEZDU! Ekipa sa Banjice prekinula Zvezdin pobednički niz…

Crveno-beli su pre meča na Banjici vezali 22 pobede u nacionalnom prvenstvu, ali preko borbenih Građevinara ipak nisu mogli

Zvezda nije uspela da se domogne “stotke“ u Linglong Superligi Srbije ovog popodneva na Banjici! Rad ne samo da je uspeo da osujeti tim Dejana Stankovića u toj nameri, već je uspeo da učini ono što niko nije u prethodne 22 utakmice u prvenstvu naše zemlje – da uzme bar jedan bod. A on će im biti zlata vredan kada je borba za opstanak u pitanju i možda bude presudan kada se bude podvukla poslednja crta – 2:2 (1:2).

Utakmica na Banjici donela nam je dosta kvalitetnu borbu, možda i iznadprosečnu, ako govorimo o onome što uobičajeno gledamo na terenima u Linglong Superligi Srbije. Građevinari na teren nisu izašli sa podignutom belom zastavicom, baš naprotiv, napadali su Crvenu zvezdu kad god im se za to ukazala prilika i publici pred malim ekranima su se prikazali u zaista dobrom svetlu. Na kraju su za to pošteno nagrađeni.

Uskoro opširnije...

FK RAD - FK CRVENA ZVEZDA 2:2 (1:2)
/Mladenović 44, Šarić 73 - Falko 31, Pavkov 43/

Rad: Kahriman, Ciger, Stojsavljević, Đorić, Tučević, Blažić, Busnić, Šarić, Karaklajić, Mladenović, Kaluđerović.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Degenek, Pankov, Gobeljić, Petrović, Nikolić, Ivanić, Gavrić, Falko, Pavkov.

Tok meča:

KRAJ UTAKMICE: Nerešeno na Banjici!

90+4. minut: Počeo je poslednji od predviđena četiri minuta dodatka, mada će Minaković verovatno meč produžiti koji sekund više zbog grčeva fudbalera Rada.

90+2. minut: Dobili smo informaciju da će meč biti produžen za četiri minuta.

90+1. minut: Počela je nadoknada uveliko, ali ne znamo koliko će trajati. Za sada to zna samo Nenad Minaković...

89. minut: Kako se obrukao sada Falćineli. Izbio je sam jedan na jedan ispred Kahrimana, a šutirao je preko gola. Veoma, veoma loš udarac, nakon kojeg iz nekog razloga Busnić dobija žuti karton. Besneo je tu i Dejan Stanković, ali ne na sudiju, već nezadovoljan promašajem svog fudbalera.

87. minut: Bakajoko ne uspeva da se adekvatno snađe u kaznenom prostoru rivala i Rad se ponovo sačuvao. Zvezda je nešto kasnije pokušala da organizuje još jedan napad, koji prekida Minaković sudijskim zviždukom.

85. minut: Radovan Pankov je izveo rezultujući kazneni udarac, prilično loše. Lopta je završila preko gola, daleko preko prečke.

84. minut: Minaković sada svira kazneni udarac na ivici kaznenog prostora Rada, na veliko nezadovoljstvo fudbalera domaće ekipe, koji su ga opkolili i krenuli u kavgu. Trninić ide na teren umesto Đorića u ekipi Rada u pauzi, dok Mladenović izlazi u korist Gazivode.

80. minut: Rad je u međuvremenu izvršio tri izmene, a Zvezda dve. Krstović i Sanogo zamenili su Falka i Petrovića. Igra se nešto smirenije, mada crveno-beli sada aktivnije napadaju i žele da dođu do gola vrednog pobede.

Pogledajte oba gola sa kraja prvog poluvremena, dok željno iščekujemo ovaj koji je postigao Rad pre nekoliko trenutaka:

73. minut: GOL, 2-2! Rad dolazi do izjednačenja! Šarić šutira sa leve strane nakon dodavanja Mladenovića, išlo je to veoma precizno u kontra ugao i završilo je iza leđa Milana Borjana. Imamo utakmicu na Banjici, i to kakvu!

70. minut: Nešto mirniji period utakmice u poslednjih pet minuta. Jovanović je ipak rešio da razmrda situaciju udarcem ka Borjanu. Nakon toga jedna intervencija i za Kahrimana, koji je loptu skrenuo u korner. Nadamo se da će se sve vratiti na staro.

65. minut: Prva izmena u ekipi Rada, Karaklajić će napolje, a umesto njega je na terenu Saša Jovanović. Pokušava trener Građevinara da dodatno razmrda svoje momke na polovini drugog dela igre.

63. minut: Bakajoko je sada uputio prvi udarac od kako je ušao u igru, ali to nije predstavljalo veću opasnost po Kahrimana, koji hvata živu loptu u ruke.

60. minut: Tri izmene pravi Dejan Stanković. Srnić, Bakajoko i Falćineli ulaze u igru. Pavkov, Gavrić i Nikolić izlaze.

58. minut: Ogromna šansa za Rad! Degenek je izbacio loptu sa gol linije nakon udarca jednog od igrača Rada, čini se da je to bio Šarić, a Borjan je već bio savladan. Uspela je da se sačuva Zvezda, ali još jednom domaći dokazuju da će se boriti za bodove!

52. minut: Nastavlja se kanonada fudbalera Rada. Busnić je sada uputio jak udarac sa 20 metara, lopta je odskočila ispred Borjana, ali je on uspeo da je iskontroliše. Nezgodan udarac.

49. minut: Malo je nedostajalo da Šarić sada iznenadi Borjana sa velike daljine. Ruku na srce, nije to bio šut neke velike jačine, pa se čini da bi golman Zvezde reagovao da je postojala veća opasnost. Nakon toga, Šarić šutira i u golmana Zvezde, ali ovaj to brani.

46. minut: Počelo je drugo poluvreme na Banjici, nadamo se da će biti podjednako dobro kao i prvo.

* Dok čekamo dva brza gola na obe strane terena, pogledajte kako je Falko doveo Zvezdu u prednost ranije tokom prvog poluvremena!

POLUVREME: Gotovo je uvodnih 45 minuta na Banjici, Zvezda ima minimalnu prednost pred nastavak nakon kvalitetnog prvog poluvremena.

45+1. minut: Nikola Đorić dobija žuti karton, Zvezda je imala kazneni prostor, ali se Rad bez problema odbranio. Minut je nadoknade.

44. minut: GOL, 1-2! Kakvu utakmicu dobijamo na Banjici! Nemanja Mladenović je strelac za Rad, krenula je akcija po desnoj strani, prošetao se fudbaler domaćih do srca kaznenog prostora i šutirao po zemlji. Sjajan udarac, nije tu mogao ništa Borjan!

43. minut: GOL, 0-2! Pavkov je uspeo da matira Kahrimana iz četvrtog-petog pokušaja od početka meča. Gajić je šutirao pravo u golmana Građevinara, ovaj je to odbranio, ali je imao tu nesreću da je tu bio Pavkov, koji je samo prosledio loptu u mrežu.

39. minut: Ne prestaju šanse za fudbalere Rada, sada je Karaklajić pokušao da matira golmana Zvezde, ali se na kraju sve dobro završilo po ekipu Dejana Stankovića, koja je sada već nalazi pod prilično ozbiljnim pritiskom. Možemo biti zadovoljni onim što gledamo na stadionu "Kralj Petar Prvi".

38. minut: Auh, kakva šansa za Građevinare! U potpunosti su se opustili fudbaleri Rada nakon primljenog gola. Kaluđerović je odapeo sa nekih 20 metara i pogodio je stativu. Mnogo sreće za Crvenu zvezdu sada.

36. minut: Nastavlja se serija kornera za Rad, ovo je bio četvrti u kratkom vremenskom periodu. I možda najopasniji do sada, lopta je došla do Cigera na levoj stativi, ali je pomoćni sudija na kraju podigao zastavicu. Nije se moglo proceniti da li je to dobra odluka iz ponovljenog snimka. U međuvremenu sudara Gavrića i Đorića, obojica su na terenu i utrčala je medicinska ekipa.

34. minut: Uzvraća Mladenović odličnom šansom za Rad. Uspeo je da se ušunja tu negde po desnoj strani, prevario je Gobeljića, ali je šutirao pravo u golmana. Nakon kornera, ponovo se najbolje snašao Borjan i uspeo je da odbije nalete Građevinara.

31. minut: GOL, 0-1! I inicijativa Zvezde se na kraju isplatila. Ivanić je probio po desnoj strani terena, po zemlji je poslao loptu do Filipa Falka, koji je lepo pratio svog saigrača i samo je poturio nogu i poslao loptu u mrežu. Čini se, veoma lako je ispala odbrana Rada kod ove akcije.

25. minut: Nastavljaju se napadi Crvene zvezde, Rad sem onih nekoliko minuta, nije uspeo da stvori neki konkretniji pritisak na gol Milana Borjana. Deluje da je samo pitanje trenutka kada će crveno-beli povesti na ovom meču. Međutim, baš u trenutku kucanja, Busnić upućuje udarac koji završava pored gola.

20. minut: Gavrić je pao u kaznenom prostoru, ali nije bilo elemenata za penal. Nakon toga je prekinuta igra zbog prekršaja Mladenovića. Imaće Zvezda slobodan udarac. Još jedna šansa za Pavkova i dosta sreće za Rad, lopta je prošla pored desne stative.

15. minut: Zvezda je uspela da se odbrani od onog kornera relativno lako. Nakon toga nije bilo nekih većih šansi, Rad je uspeo donekle da uspori igru i da prebaci težište ka sredini. Sve do sada, kada je Pavkov uputio udarac ka Kahrimanu, koji je uspeo da se snađe i odbrani taj šut.

10. minut: Konačno je Rad rasteretio svoju defanzivnu liniju. Zvezda je napravila pravu opsadu gola Građevinara u uvodnih šest-sedam minuta, a trenutno se uglavnom igra na sredini, pa čak i ispred gola Borjana. Evo prvog kornera za domaće.

6. minut: Jedan za drugim ređaju se korneri Crvene zvezde, ovo će biti već četvrti. Falko ga je izveo kao i sve prethodne, ali je Rad nekako uspeo da se sačuva i da prebaci težište na sredinu terena. Ne može se reći da im to polazi od ruke.

4. minut: Zvezda je počela nešto bolje. Ovo će biti već drugi udarac iz ugla za crveno-bele. Falko je dobro izveo korner, Pavkov je bio tu na petercu, ali je Kahriman odbranio! U nastavku "gungula" u srcu kaznenog prostora i novi korner.

1. minut - Počela je utakmica na Banjici! Videćemo kako će se Rad suprotstaviti crveno-belima, pošto možemo reći da se nalaze u sasvim dobroj formi u poslednjih nekoliko kola.

Najava meča:

Zvezda je u prethodnom kolu i zvanično potvrdila titulu šampiona, dok Građevinari jure opstanak i imaju imperativ dobrog rezultata s obzirom na to da su ponovo u opasnoj zoni.

Daleko od toga da i crveno-beli nemaju svoju računicu, jer ekipa Dejana Stankovića želi da nastavi pobednički niz i sezonu završi bez poraza. Takođe, i da što pre pređu tu magičnu cifru od 100 bodova i golova.

Kada se dođe do jednog cilja sigurno da možemo da očekujemo pad koncentracije, na tome ćemo raditi i to nam je prvi zadatak, jer sezona traje još mesec dana. Igrači moraju na pravi način da pristupe obavezama, zbog njih samih, da ne bi došli u rizik od mogućih povreda, jer pad koncentracije obično vodi takvim situacijama. Moja obaveza je da držimo koncentraciju do poslednjeg dana treninga, poslednje utakmice i da budemo pravi. Ne želim opuštanje, nije to u našem mentalitetu, na tome smo radili već više od godinu dana, da na svakoj utakmici budemo oni pravi i pristupimo kao da se radi o finalu, tako će biti i sada – istakao je Stanković u najavi meča.