Prvi strelac Crne Gore pojačava CRVENU ZVEZDU!

U velikom stilu oprostio se Nikola Krstović od Zete. Em joj je doneo plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope, em je sačuvao prvo mesto na listi strelaca, pa kao jedan od najboljih igrača Crne Gore stiže u Crvenu zvezdu.

Krstović, koga su crveno-beli još zimus kupili, a onda ostavili na pozajmici tokom proleća, zablistao je na Trešnjici i sa dva gola u drugom poluvremenu ponitio iznenađujuće vođstvo Lovćena, da bi Armin Bošnjak sedam minuta pre kraja poentirao za veliki preokret (od 0:2 do 3:2) i tako je Zeta uspela da se domogne međunarodne scene.

Izvisio je OFK Titograd, koji je odigrao samo 1:1 sa Petrovcem, a za evropsku vizu bila mu je potrebna pobeda i porza Zete. Nijedan od ta dva uslova za domaćina nije se ispunio, pa je Krstović dobacio do 17 pogodaka, dok su iza njega, sa po 12 golova ostali Aleksandar Vujačić (Budućnost), Božo Marković(Sutjeska), Darko Nikač (Iskra) i Vladan Kordić (Grbalj).

Inače, u poslednjem kolu Prve lige Crne Gore šampionski sastav Sutjeske savladao je Budućnost u Podgorici (2:0), golovima Osmajića i Merdovića. Nikšićani će u kvalifikacije za Ligu šampiona, a u kvalifikacije za Ligu Evorpe, osim Zete ide i Budućnost.

Sezona u Crnoj Gori završava se u četvrtak, finalnom utakmicom Kupa između Budućnosti i Lovćena. Ako tim sa Cetinja slavi, on ide u kvalifikacije za LE, dok bi trijumf Podgoričana tamo pogurao OFK Titograd.