Prvi poraz Zvezde u Pioniru od Monaka (FOTO)

Crvena zvezda je pretrpela težak poraz u Pioniru uoči Evrokupa. Ekipa Monaka slavila je rezultatom 75:91, a crveno-bele skupo je koštala loša treća deonica kada su gosti došli do nedostižnih +20 koje su uspešno sačuvali do kraja utakmice. Za razliku  od meča u Monaku, ovaj je počeo izuzetno dobro šuterski po obe ekipe, tako da smo već nakon jednog minuta igre videli tri trojke. Monako je nastavio u istom ritmu i nakon četvrte trojke i polaganja Hamera, trener crveno-belih, Milan Tomić, morao je da zatraži prvi tajmaut na meču. Odgovorila je Zvezda istom merom, trećom trojkom na meču, odnosno drugom Berona. Međutim, malo toga su izabranici Milana Tomića uspevali da odbrane što je rezultiralo sa čak 25 primljenih poena nakon nepunih 7 minuta igre. Uvodnih 10  minuta završeno je rezultatom 29:29, a viđeno je čak 10 trojki, po 5 na obe strane. Druga četvrtina je počela u nešto sporijem ritmu, sa nešto čvršćim odbranama. Potprebnu energiju u odbrani crveno belih uneli su Simanić i Dobrić. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali nijedna nije uspevala da napravi značajniju rezultatsku prednost. Do prve osetnije prednosti došli su igrači srpskog šampiona na polovini druge igre, ali su gosti vrlo brzo u potpunosti uspeli da istope rezultatski plus domaćina, što je nateralo Tomića da još jednom zatraži minut odmora. Ipak, uspela je Zvezda da zadrži minimalni plus do kraja poluvremena i na odmor ode sa prednošću od 45:44. Početak drugog poluvremena obeležilo je nekoliko diskutabilnih sudijskih odluka na štetu Zvezde, što je izazvalo burnu reakciju publike. Monako je to iskoristio i preokrenuo rezultat u svoju korist (47:52). Uvukla se i mala nervoza u redove domaćina i nakon još jedne izgubljene lopte i laganih poena iz kontre gostiju, trener crveno-belih morao da je zatraži tajmaut kako bi smirio svoju ekipu. Ni tajmaut nije mnogo pomogao, tako da je Monako po prvi put stekao dvocifrenu prednost na polovini igre u trećoj četvrtini (49:60). Ubrzo je trener Zvezde morao da zatraži još jedan tajmaut kako bi pokušao da prekine seriju gostiju. Ništa u tim trenucima nije išlo na ruku domaćina, tako da je Monako stigao do velikih +20. Ulaskom igrača sa klupe dobila je Zvezda ponovo na energiji u odbrani što je rezultiralo smanjenjem rezultaskog minusa. U poslednjih 10 minuta ušlo se rezultatom 62:76. Dobru energiju sa kraja treće četvrtine, crveno-beli su preneli i u poslednju deonicu, ali je Monako uspešno odbijao svaki Zvezdin napad. Gosti su zadržali prednost stečenu početkom drugog poluvremena, tako da je bilo samo pitanje kojim će se rezultatom utakmica završiti. Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Beron sa 14 poena, a njega je pratio Reglend sa 12. Kod gostiju najefikasniji je bio Nidam sa 21 poenom, a pored njega dvocifreni su bili Kikanović, Lakomb i Outara.  REDSTARBELGRADE