Prvi poraz Zvezde u novoj sezoni, ispustili prednost od 20 razlike (FOTO)

Veliki preokret Italijana protiv ekipe Milana Tomića
Verovali ili ne, košarkaši Zvezde poraženi su u Breši 69:61 iako su u petom minutu utakmice vodili sa nestvarnih 24:2, a taj deo meča rešili sa 31:15! U nastavku, crveno-beli su doživeli kolaps kakav se retko viđa, već na poluvremenu su bili u rezultatskom minusu, a do kraja uglavno "jurili" prednost domaćeg tima, ali bez uspeha, pa je Breša stigla do prve pobede u Evrokupu, ujedno nanela ekipi Milana Tomića prvi ovosezonski poraz. Crvena zvezda: Regland 8, 7as, Radanov, Čović, Davidovac 1, Perperoglu 7, Lazić 4, Faje 11, Beron 22, Ristić, Simanić, Cirbes 8, 8sk, Odžo. Uskoro opširnije... Zvezda je i na ovoj utakmici imala podršku svojih navijača.
View image on Twitter
TOK MEČA 4/4 38. minut - Poslednja dva minuta... Breša vodi 64:59, ali Zvezda ima dva penala, zbog tehničke na Fajeu, i loptu imaju crveno-beli. 34. minut - Dugo su obe ekipe bez poena, četiri minuta, a "prazan hod" prekinuo je Beron novom trojkom, za prilazak Zvezde na 56:53. Američki bek ubedljivo najraspoloženiji kod gostiju, nažalost i jedini na visini zadatka. 3/4 - 56:50 30. minut - Ništa, još od sjajne prve deonice, ne ide od ruke igračima Zvezde, koji su u finišu treće deonice u najvećem deficitu, gube 53:48. Regland je indisponiran (5 asistencija u 1/4, od tada nijedna), Beron se jedini poenterski ističe, održava Beograđane u bliskom odstojanju u trenucima najveće krize, upisao je 16 poena. Sve sada ide "na vodenicu" domaćeg tima, koji su trojkom završili treću deonicu, pogodio je Alen. 27. minut - Padaju procenti šuta sa obe strane, promašio je zicer Perperoglu, ali iskoristio oba penala posle faula, za 48:44 u korist Beograđana. 24. minut - Dobar početak Zvezde u trećoj četvrtini, seriju 6:0 iskreirali su crveno-beli, Regland se probudio, Breša bez poena u drugom poluvremenu. Nervozni su i jedni u drugi, malo poena na obe strane.

Plejmejker Zvezde Džo Regland Foto: Tanjug/Ap

2/4 - 39:38 20. minut - Zvezda je na neverovatan način prokockala "+22" poena iz prve četvrtine zbog očajnog izdanja u drugoj, u kojoj je domaći tim uspeo da preorkene i na odmor ode sa minimalnim vođstvom 39:38. Beron je svih 13 poena ubacio u prvoj četvrtini, 8 ima Faje, dva manje Cirbes... 17. minut - Muči se Zvezda u drugoj četvrtini, zatajili su gosti posle savršenog izdanja u prvom delu, ipak ne daju vođstvo, Lazić je pogodio za 35:30, uzvratio je Hamilton sa penala (2/2). 14. minut - Užasan početak druge deonice Zvezde, uloge kao da su promenjene, pa Breša sada igra u nezadrživom ritmu, kreirali su Itaijani seriju 15:0 i potpuno se vratili u igru, posle, da ponovimo, početnih 24:2 u korist Beograđana. 11. minut - Veliki pad u igri crveno-belih, koriste to maksimalno igrači Breše i serijom 10:0, preko Mosa i Saketija, pre svih, prilaze na sada već pristojnih "-10", naon uraganskog početka gostiju. Tomić nema kud, pa zove tajm-aut, prekida nalet Italijana.

Mohamed Faje na utakmici sa Andorom u Pioniru Foto: MN Press

1/4 - 15:31 10- minut - Fantastična četvrtina Zvezde, šutersko izdanje kakvo dugo nije viđeno, pre svega od Berona, uz sjajnu rolu Reglanda koji je upisao već 5 asistencija. Domaći sastav je delovao kao razbijena vojska, tek je ulaskom Mosa povezao redove, a upravo je bivši bek Sijene trojkom, uz faul i ubačeno bacanje, koliko-toliko ublažiuo vođstvo Beograđana pred sam kraj prve deonice. 6. minut - Neverovatna serije Bilija Berona! Zvezdin bek ubacio je 13 poena za tri minuta?! Poentirao je potom i Regland, za njim i Cirbes, za vođstvo Beograđana 24:2! 5. minut - Sjajna igra Beograđana, dve vezane trojke ubacio je Bili Beron, igrači Breše ništa, pa crveno-beli već posle tri minuta imaju vođstvo od 15:2. 4. minut - Furiozan početak Zvezde koja je povela 6:0, pa 9:2 posle trojke Fajea, trenutno najefikasnijeg sa 5 poena. Grupa A Galatasaraj - Monako 85:86 Andora - Ulm Breša - Crvena zvezda     Telegraf.rs