Prva utakmica i prvi poraz Crvene zvezde u Evroligi

kraj meča 77:63

TOK MEČA

FENERBAHČE - CRVENA ZVEZDA 42:30 (24:20, 18:10, 15:11)

4/4

36. Minut, mažalost, Zvezda nikako da nastavi dobrom igrom i dešavaju se jeftine greške koje Fener naplaćuje.

32. minut - Konačno, prava igra Zvezde, precizna, tečna, za seriju 5:0, posel koje Kokoškov traži tajm-aut. Crveno-beli su prepolovili prednost rivala, sada je 57:46. Trojku je pogodio Dobrić, pre toga Lojd sa poludistance. Potrebni su njihovi poeni. Šteta - odmah posel tam-auta Braun je ubacio trojku i odbio veliki nalet Zvezde.

3/4 - 57:41

30. minut - Dve trojke ubacili su Beograđani, Volden, pa Dobrić, pred sam finiš trećeg perioda meča. Ipak, prekida seriju gostiju Lorenco Braun, polaganjem. Nije pogodio dodatno bacanje Amerikanac.  Fener i dalje ima ubedljivu prednost (57:41).

28. minut - Zvezda je na 35 postignutih piena pred poslednji period meča. Loše, baš loše deluju crveno-beli, napadački pre svega. Seriju grešaka kažnjavaju turci, Dikson je pogodio novu trojku, opet je to bila teška pozicija, za njim i Veseli za najubedljivije vođstvo domaćeg tima - 55:35!

24. minut - Hol je pogodio trojku, ublažio ubedljivo vođstvo Fenera (50:35), Kokoškov odmah prekdia igru tajm-autom. Trebaće Zvezdi mnogo više od jednog raspoloženog igrača, u suprotnom nema šta da traži u Istanbulu. Ulanovas je najefikansiji kod Fenerbahčea sa 13 poena, Braun ima 10...

22. minut - Loš početak 2. poluvremena za Zvezdu,  ne ide crveno-belima, a Fener to koristi i rutinski odlazi do nove najubedljivije prednosti - 48:32: Raspoloženi Ulanovas i Braun su režirali seriju 4:0.

2/4 - 42:30

20. minut - Davidovac je prekinuo napadačku agoniju Zvezde, pogodio je trojku, njegovu prvu. Bolja igra Obradovićevog tima u samoj završnici poluvremena, pa je Lojd poentirao u kontri. Ipak, De Kolo odgovara na drugoj strani (40:30). Imaće Fener poslednji napad posle još jednog napadačkog kiksa rivala. Nažalost, pogodio je Lorenco Braun, sjajan prodor bivšeg igrača Zvezde koji postavlja konačan rezultat prvog dela igre. Fali Zvezdi bolja partija Lojda, ubacio je samo 2 poena najefikasniji igrač tokom pripremnog dela, 0/6 za tri!

Catching up...@MarkoGuduric & @LeaderOfHorde #EuroLeagueisBack pic.twitter.com/PYwSe8S7ug

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) October 2, 2020

18. minut - Ništa ne polazi od ruke Zvezdi sada, ređaju se promašaji, a Fener "mic po mic" diže prednost, koja je sada, posle kontre i zakucavanja Lorenca Brauna, dvocifrena - 35:25. Samo 5 poena gosti su postigli u drugoj četvrtini.

15. minut - Serija grešaka na obe strane, prekida košgeterski post De Kolo sa penala - oba je pogodio Francuz i odveo Fener do "+7", pred sam finiš druge deonice. Crveno-beli su maloj napadačkoj krizi.

12. minut - Lengston Hol je daleko najprecizniji igrač Zvezde, mekanu ruku ima Amerikanac, pogodio je za prilazak na 26:22 (njegov 9 poen), međutim pukla je odbrana Beograđana na drugoj strani pa se Dikson bukvalno podvukao Kuzmiču pod ruku i poentirao. Uzvratila je Zvezda upravo preko svog centra koji je autoritativno zakucao, za novi prilazak gostiju - 28:24.

1/4 - 24:20

10. minut - Opasan je Bobi Dikson, znaju to crveno-beli, ali su primili trojku od omalenog Amerikanca. Rit opet - četiri vezana poena Sudanca sa australijskim pasošem. Nažalost, ponovo je Dikson našao način da izranjava Zvezdu, opet trojkom, i to u poslednjoj sekundi.

9. minut - Hol je raspoložen i precizan, Volden samo raspoložen, pogodi oje jedno bacanje pošto je iznudio faul. Prišla je Zvezda Turcima na 18:16. Duop rit je poentiroa, njegovi prvi evroligaški poeni, za egal, i to psole osvojene lopte u napadu.https://platform.twitter.com/embed/index.html?creatorScreenName=telegrafrs&dnt=false&embedId=twitter-widget-2&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1312091487065251847&lang=sr&origin=https%3A%2F%2Fwww.telegraf.rs%2Fsport%2Fkosarka%2F3244805-uzivo-zvezda-krece-u-evroligi-prete-lorenco-i-kokoskov-koliko-mogu-crveno-beli&siteScreenName=telegrafrs&theme=light&widgetsVersion=ed20a2b%3A1601588405575&width=550px

Big Man ➡️ Big Man@JanVesely24 finishes off the brilliant Danilo Barthel feed!#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/lV472FjtAk

8. minut - Rezultatska klackalica u Istabulu, Fener vodi 14:13, upisao se i volden za Beograđane, nejgovi prvi evroligaški poeni u novom klubu. Ahmat Al-Dvairi, ili Duverioglu, pravi probleme zvezdi. Fauliran je Jordanac, iskoristio je jedno bacanje. Ulanovas gađa kao snajperom - pogodio je treću trojku Litvanac, za najveće vođstvo Fenerbahčea - 18:13.

5. minut - Poentirali su crveno-beli posle osvojene lopte u napadu, Davidovac je lagano pogodio za 10:5. Na visokom nivou je odbrana Zvezde koja jedino nema rešenja za šut Ulanovasa - njegova druga trojka - 8:10. Dva brza faula zaradio je Branko Lazić, to može biti defanzivni problem za goste, ali ima Obradović još jakih aduta. U igri je Volden.

2. minut - Dobar početak Zvezde, dvojka Hola, pa trojka Jagodić-Kuridže posle lepo pripremljene akcije. Ulanovas je na drugoj strani pogodio za tri - 3:5. Ide i trojka Hola, razigrani su gosti u povoju meča, vode 8:3!

- Utakmica je počela minutom ćutanja za bivšeg igrača Zvezde Majkla Odža i i člana lekarskog tima CSKA Romana Abzelilova koji je premiuo od posledica korona virusa.