POTOP U PIONIRU: Crvena zvezda DEKLASIRALA Partizan sa skoro 30 poena razlike (FOTO)

Crvena zvezda je nakon sjajne partije u Hali Aleksandar Nikolić deklasirala Partizan sa rezultatom 84:63.

Kod Crvene zvezde se najviše istakao Perperoglu koji je upisao 18 poena, Čović i Dobrić dodali po 10.

TOK MEČA

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 78:43 (21:13, 23:15, 20:13)

IV ČETVRTINA:

36. MIN: 78:45 Totalna dominacija Zvezde na meču i održavanje 30+ razlike

34. MIN: 76:43 Zvezda je demolirala Partizan na ovom meču i sada već nema nikakve šanse se nešto promeni

31.MIN: 69:41 Nova trojka na početku poslednje deonice je zapravo stavila konačnu tačku na ovaj meč. Postigao je Filip Čović i on je sedmi igrač Zvezde koji je ubacio tri poena.

III ČETVRTINA:

30. MIN: 64:41 Dve trojke Simanića i jedna Perperoglua, su ponovo vratile Zvezdu na veliku razliku pred početak poslednje deonice. Partizan i dalje u kontraritmu, nemaju nijednog igrača sa dvocifrenim brojem poena

27. MIN: 55:37 Rezultat se kreće između 18 i 22 poena za Zvezdu, i vrlo verovatno je da je ova utakmica rešena u korist Zvezde. Jako teško Partizan može da se vrati za 13 minuta. Šut za tri poena im je 14%..2-14

25.MIN: 53:32 Najveća prednost Zvezde na meču, jednostavno dominiraju, dok crno-beli tonu. Psihički su sve slabiji i lošiji.

23. MIN: 48:30 Zvezda odgovara sa 4-0 serijom, a trener Tomić traži pritisak po celom terenu, što njegovi igrači i rade, pa crno-beli lako gube lopte.

22. MIN: 44:30 Partizan je krenuo na sve ili ništa, zaigrao jaču odbranu i naterao rivale da promašuju i greše

II ČETVRTINA:

20. MIN: 44:28 Crveno-beli igraju vrlo dobro, sigurno, kao pravi favoriti meča. Čudno je kako Partizan igra loše u prvih 20 minuta

17. MIN: 41:21 Perperoglu igra na iskustvo i vodi Zvezdu ka pobedi. Za samo sedam minuta u igri dao je 13 poena i nerešiva je enigma za rivala.

15. MIN: 34:15 Još jedna trojka Crvene zvezde, šesta po redu, a dao je Simanić i sada je već prednost ozbiljna. Partizan ne može ni slobodna bacanja da ubaci.

14. MIN: 31:15 Nova trojka za Zvezdu, peta ukupno, Perperoglu donosi još ubedljiviju prednost na ovom meču, a zatim krade loptu i daje koš. ako se Partizan ne pokrene, ovaj meč će biti rešen do poluvremena. Igra crno-belih se raspala u ovom momentu.

Zvezda 5-10 trojke, Partizan 1-7, dok za dva poena Zvezda 7-11, a Partizan 3-14.

12. MIN: 24:13 Nova trojka za Zvezdu, ovoga puta Kej Si Rivers za ubedljivo vođstvo Zvezde. Partizan, je čak tri puta promašio u jednom napadu.

Velika borba pod košem...Foto: Marko Jovanović

I ČETVRTINA:

10. MIN:21:13 Partizan je dao samo 13 poena za četvrtinu što je posledica dobre odbrane Zvezde, ali i loše igre u napadu crno - belih koji su promašili čak 11 šuteva 3-14 iz igre.

9. MIN: 17:8 Zvezda održava prednost, pre svega odličnom odbranom, jer su oterali rivala daleko od koša. Crno-beli ne mogu da se sastave sa šutem. Čak i zicere ispod koša promašuju.

8. MIN: 15:3 Zvezda furioznim kontrama podiže prednost. Partizan promašuje nekoliko napada zaredom, uglavnom zbog odlične odbrane Zvezde koja je zatvorila reket. Zvezda je napravila seriju 12-0 jer je Partizan poveo sa 0:3. Trinkijeri traži tajm aut. Partizan je šutirao 1-11 iz igre.

4. MIN: 5:3. Velika borba u prvoj četvrtini, jak intentzitet, sudije uspostavljaju kriteriju da nema čvrstine već se svira faul za svaki nekorektan potez. Već dva minuta niko nije dao koš. Ali se trči veoma brzo sa dosta kontranapada i promašaja.

2. MIN 3:3 Veličković ubacuje trojku, a u ovoj seriji od tri meča dao je više trojki nego cele sezone. Odmah uzvraća Muhamed Faje.

SASTAVI TIMOVA:

CRVENA ZVEZDA: Čović, Perperoglu, Davidovac, Nenadić, Lazić, Faje, Baron, Dobrić, Simanić, Rivers, Cirbes, Odžo

PARTIZAN: Janković, Pejdž, Si, Marinković, Jaramaz, Veličković, Zagorac, Renfro, Janković, Lendejl, Gagić, Nikolić