Pogledajte svih 5 golova i NEVEROVATAN preokret Crvene zvezde protiv Mladosti

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su savladali na gostovanju Mladost iz Lučana (5:1) u okviru 17. kola Superlige Srbije.

Zvezda je do 13 pobede u domaćem šampionatu stigla posle preokreta. Domaćin je poveo i razbesneo aktuelnog šampiona, pa je golman Mladosti do kraja meča čak pet puta morao da vadi loptu iz mreže.

Junak utakmice bio je Aleksandar Katai, koji je zabeležio het-trik na utakmici. Pored njega, u strelce su se upisali i Gejlor Kanga i Mirko Ivanić. Jedini gol za Mladost postigao je 34-godišnji Milan Bojović.

Mladost je sjajno otvorila utakmicu, poveo je domaći tim već u 9. minutu golom iskusnog Milana Bojovića, koji se sjajno snašao nakon odbrane Popovića. Bio je to 83. gol 34-godišnjeg napadača u Superligi.

Zvezda je u nastavku meča preuzela inicijativu. U 21. minutu Ben je zamenio Rišaira Živkovića i potez Stankovića ekspresno je doneo rezultat. Iskusni as je sjajno uposlio Kataia u 30. minutu, a najbolji strelac crveno-belih u svom stilu zatresao je mrežu Lučana za izjednačenje 1:0.

U 54. minutu utakmice aktuelni šampion Srbije dolazi do preokreta. Ponovo je Aleksandar Katai bio koban za domaći tim. Ben je sjajno ubacio loptu sa boka, a Katai je bio najviši u skoku i lopta je završila iza leđa golmana Kostića.

Igra Mladosti se u potpunosti raspala u nastavku meča. Usledila su tri ekspresna gola crveno-belih za više nego ubedljivu prednost. Redom su tresli mrežu Kanga, Ivanić i Katai, koji je prvi put stigao do het-trika u dresu Zvezde.

Zvezda nakon 16 odigranih utakmica ima 41 osvojen bod i trenutno se nalazi na drugom mestu na tabeli, sa tri boda manje od lidera Partizana, koji ima i utakmicu manje. Crno-beli će nešto kasnije odmeriti snage sa novosadskom Vojvodinom.

Mladost iz Lučana zauzima 11. mesto sa 17 bodova.

U narednom kolu Zvezda dočekuje Spartak iz Subotice, a Mladost će ugostiti Vojvodinu.