Pogledajte sjajnu akciju i prvenac brzonogog Mitrovića u dresu Crvene zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su novu pobedu u Mozzart bet Super ligi Srbije pošto su u Lučanima bili bolji od Mladosti rezultatom 2:1.

Strelci za crveno-bele bili su Milan Pavkov u 14. minutu i debitant Stefan Mitrović u 71. minutu, dok je nadu domaćinu dao Nikola Leković u 78. minutu.

Aktuelni šampion je zasluženo stigao do novog trijumfa i posle tri kola su usamljeni na liderskoj poziciju domaćeg prvenstva.

Uprkos teškim vremenskim uslovima, utakmica u Lučanima počela je (uz nekoliko minuita zakašnjenja) uz jak ritam oba tima.

Međutim, domaćini, pred punim tribinama nisu uspeli dugo da pariraju rivalu koji je brzo preuzeo kontrolu na terenu, pa čak iako nije bilo puno prilika, delovalo je da će gol stići na vreme za ekipu Dejana Stankovića.

To se i desilo.

Pavkov se u svom stilu snašao najbolje što ume pred golom rivala za svoj četvrti gol ove sezone.

Na poluvremenu je strateg crveno-belih odlučio da Bukarija ostavi u svlačionici, a da na teren pošalje Stefana Mitrovića koji je debitovao nekoliko dana nakon što je stigao iz niškog Radničkog.

I, upravo je debitant povećao prednost Zvezde u 71. minut nakon fantatsičnih poteza Aleksandra Kataija.

Gosti su imali 2:0, a na teren je ubrzo ušao i još jedan novajlija, koji je zapravo povratnik. Aleksandar Pešić je zamenio Pavkova, ali za razliku od devetnaestogodišnjeg Mitrovića, nije uspeo odmah da se upiše u strelce.

Zvezda je potpuno dominirala od starta drugog poluvremena, nekoliko puta ozbiljnije pretila, ali u završnici se dogodila neprijatnost za navijače koji su popunili tribine.

Mladost nije puno prilika napravila tokom meča, ali je uspela da dođe do gola.

Jojić je uradio odličan posao za domaćina, a nakon njegovog povratnog dodavanja i udarca Lekovića, lopta se odbila od Dragovića u gol.

Ipak, uspela je Zvezda da mirno privede utakmicu kraju, osvoji nova tri boda s kojima je ostala na prvom mestu Mozzart bet Super lige i da se odvoji od Vojvodine koja je posle dva trijumfa, u trećem kolu u Novom Sadu odigrala meč bez golova protiv Spartaka.