Pogledajte majstorije Kataija i Pešića koje su donele nova tri boda Crvenoj zvezdi u Ligi Evrope

Crvena zvezda savladala je Trabzon sa 2:1 (1:1) u utakmici 5. kola Lige Evrope!

Golove za Zvezdu postigli su Katai u 37 i Pešić u 64. minutu. Pogodak za Trabzon postigao je Bakasetas u u 39. minutu.

Crveno-beli odigrali su sjajnu utakmicu! Nošeni podrškom više od 30 hiljada navijača izabranici Miloša Milojevića potpuno zasluženo došli su do zlata vrednih bodova.

Katai je pokazao da se vraća u prepoznatljivu formu. Maestralan udarac sa ivice šesnaesterca doneo je Zvezdi vođstvo. Dok je još trajala radost na Marakani, turski prvak je izjednačio.

Bakasetas je uz pomoć "živog zida" pogodio iz slobodnog udarca gol Borjana - 1:1.

Zvezda je u nastavku dodala gas, stvarala šanse i to naplatila preko Pešića koji je doneo domaćem timu tri boda golom u 64. minut. Svemu je prethodio sjajan prodor Bukarija.

U drugoj utakmici Ferencvaroš i Monako odigrali su nerešeno 1:1.

Nakon 5. kola Ferencvaroš je prvi sa 10 bodova i obezbedio je prvo mesto u grupi. Drugi Monako ima 7 bodova, a Zvezda i Trabzon po 6 poena.

U poslednjem kolu Monako dočekuje Zvezdu, a Trabzon Ferencvaroš.

SASTAVI:

C. zvezda (4-2-3-1): Borjan - Eraković, Dragović, Milunović, Rodić - Kanga, Srnić - Bukari, Katai, Mitrović - Pešić.

Trener: Miloš Milojević.

Trabzon (4-3-3): Čakir - Strige Larsen, Bartra, Ugo, Elmali - Hamšik, Gbamin, Bakasetas - Bardi, Trezege, Bozok.

Trener: Abdulah Avdži