POBEDA ZA KRAJ! Zvezda slavila protiv MOĆNOG Makabija

Beogradski predstavnik je prikazao fenomenalnu igru u drugom poluvremenu za pad gostiju iz Tel Aviva

Hrabra igra i pobeda Crvene zvezde! Crveno-beli su u 32. kolu Evrolige uspeli da savladaju Makabi sa 76:64, a tim iz Tel Aviva je imao konstantnu prednost sve do sredine treće četvrtine kada je krenuo polako da tone pred domaćinom u Beogradu.

Ekipa sa Malog Kalemegdana ostvarila je i deseti trijumf u ovosezonskom izdanju elitnog evropskog takmičenja, pa i pored činjenice da ne postoji nikakva šansa za plasman u Top 8, prilično lepo je videti da je kolektiv koji predvodi Dejan Radonjić sposoban da se bori prsa u prsa sa najvećim klubovima Evrope.

Ovim porazom je i Makabi izgubio već tanku mogućnost da ode u plej-of i doigravanje za titulu Evrolige, iako je "ponos Izraela" diktirao tempo većim delom utakmice, ali su od treće deonice upali u jedan tobogan koji ih je odveo pravo do neuspeha.

Uskoro opširnije...

Crvena zvezda - Makabi 61:54

4/4

35. minut (61:54) - Lojd, po dosadašnjim iskustvima navijača Zvezde, svakako je čovek koji nedvosmisleno preuzima odgovornost kada se utakmica lomi. Još uvek nije skroz najjasniji pobednik, ali crveno-beli idu ka tome, upravo na gorivo Amerikanca koji ima za sada 19 poena i sedam skokova. Nisu mu išle trojke, pa je prvu pogodio upravo u ovoj sekvenci. Domaćin drži prednost.

3/4

30. minut (53:45) - Odbrana je zategnuta i to omogućava crveno-belima da nešto opuštenije ulaze u napade koji su mahom uspešni. Davidovac i Uskoković ulazima prave razliku, dok gosti masovno promašuju za tri poena u nadi da će brže stići do egala. Odlična pozicija za Zvezdu da ostvari trijumf u ovom meču.

25. minut (45:39) - Nastavilo crveno-belo svebuđenje, pa je posle 34. minuta igre, tim Dejana Radonjića stigao prvi put do prednost nakon što je Davidovac pogodio uz faul, a preslikanu akciju odradio je i Lojd već u narednom napadu kada je takođe pogodio 2+1. Mašina je nastavila rad sa krađom lopte Branka Lazića koji je i završio sa poenima nakon čega su gosti iz Tel Aviva morali na tajm-aut. Ovo ne liči na beogradski tim iz prve četvrtine i to je pozitivna informacija.

2/4

20. minut (33:34) - Sada to mnogo bolje izgleda i u ofanzivi i u defanzivi Zvezde. Makabi je postigao samo dva poena za čitavih pet minuta, dok je povratak pokrenuo Ognjen Dobrić koji se ustremio sa spoljne linije i sa obe ruke zakucao pored centarskog para protivnika. Suzbili su i ubojite napade gostiju crveno-beli i sada je borba ponovo u egalu.

15. minut (21:32) - Ne uspevaju crveno-beli da konsoliduju redove, a to ima za epilog dvocifrenu razliku protivnika. Ante Žižić je sa četiri vezana poena pridodao muku u reketu, pa i pored prilično solidnih partija Lojda i Hola, Zvezda je u priličnom minusu

1/4

10. minut (15:21) - Drže gosti iz Tel Aviva prednost, iako su prerano ušli u bonus. Ne koristi Zvezda prednost u reketu, Kuzmić se ne snalazi baš najbolje, dok to odlično čini brzinom Bender sa druge strane i za sada je uz Lojda najefikasniji sa pet poena. Užasna je trenutno realizacija za dva domaće ekipe, te može biti samo bolje (1/12). Svi ostali poeni su postignuti sa linije za tri poena ili one za slobodna bacanja.

5. minut (6:7) - Dobro su crveno-beli otvorili susret, Hol i Lojd su pogodili za tri, ali su posle tri minuta posta i gosti odgovori, te preokrenuli prilično solidan minus vrlo brzo.

1. minut (0:0) - U startnoj petorci Zvezde nalaze se: Davidovac, Lazić, Radanov, Rit i Uskoković. Sa druge strane, suprotstaviće im se Bender, Blejzer, Kline, Dibartolomeo i Dorsi.

Pre meča:

Tim Dejana Radonjića u poslednjoj rundi elitnog evropskog takmičenja poražen je od Olimpije u Milanu sa 93:73, dok su Izraelci na svom trenu odigrali jednu dobru, ali krajnje iscrpljujuću utakmicu protiv Barselone koju su na kraju rešili u svoju korist nakon produžetaka sa 99:94.

Makabiju su ostale još veoma tanke teoretske šanse da se plasira u Top 8 Evrolige, dok je za Zvezdu taj voz odavno prošao i sada igra za čast i eventualno pomeranje sa pretposlednje pozicije.