Pobeda Crvene zvezde protiv Rada 3:1

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ekipu Rada sa 3:1 u 12. kolu Superlige!

Zvezda je rutinski dobila Građevinare uz eksperimentisanja Vladana Milojevića u sastavu, pošto su odmarali Borjan i Degenek posle dugih putovanja i reprezentativnih obaveza.

U napadu su šansu dobili Tomane i Pavkov i solidno su funkcionisali, a meč su obeležila i dva slična penala. Prvo je Rodić pri 1:0 preskočio golmana gostiju i dosuđena je najstroža kazna, zatim je nešto slično učinio Bjedov u duelu sa Popovićem, a sa bele tačke bili su precizni Marin i Perendija.

Zanimljivo je da se ni golmani nisu bunili previše iako su kontakti bili minimalni ili nepostojeći, a prvi gol postigao je Milan Pavkov u uvodnim minutima, na odbitak posle udarca Tomanea.

Meč je zapečatio Marko Gobeljić, refleksnim udarcem nakon odbitka posle sopstvenog šuta.

Ujedno, ovo je bila generalka Crvene zvezde pred gostovanje Totenhemu u Ligi šampiona narednog utorka u 21.00!

TOK MEČA, Crvena zvezda - Rad 3:1

76. minut GOL! Gobeljić je strelac, potpuno neočekivan šut posle odbitka, bio je markiran bek Zvezde, ali je uspeo da nađe put do mreže!

65. minut - Penal za Rad! Slična situacija kao u prvom poluvremenu, Bjedov je preskočio Popovića koji se nije bunio poput kolege, a Perendija je strelac!

60. minut - Deluje već kao da Zvezda rutinira ovaj meč, u Radu je Riznić zamenio Trifunovića.

52. minut - Pavkov se nije snašao u duelu sa Petrovićem, a potom je Busnić dobio žuti karton. Neoprezno je uleteo u Tomanea i pokosio ga.

FK Crvena zvezda, FK Rad

48. minut - Nastavio se meč bez izmena u sastavima!

46. minut - POLUVREME! Zvezda je iskoritistila prvu šansu na meču i prednost je udvostručila iz diskutabilnog penala, dok su Građevinari propustili svoje prilike. Deluje da crveno-beli rutinski diktiraju tempo, nisu previše dozvolili rivalu, s time da se igra sa dva špica ispostavila kao pun pogodak.

44. minut - Marin je krenuo u dribling, pao u šesnasestercu posle neopreznog starta igrača Rada koji ga je potkačio, ali ovaj put sudija nije reagovao - paradoksalno, jer ovo je bila situacija za faul, za razliku od prethodne.

40. minut - Penal za Zvezdu! Marin je ubacio loptu u šesnaesterac, a Rodić je iznudio penal tako što je preskočio golmana i izbegao kontakt! Nisu se gosti bunili, brzo su se pomirili sa odlukom, a najstrožu kaznu izveo je Marin za 2:0.

28. minut - Nastavila se povremena ofanziva Rada, hrabro igraju Građevinari, ali ne uspevaju da nadmudre domaćine ofsajd zamkama. U jednoj situaciji, nije se snašao Ilić pri centaršutu.

18. minut - Prvo je Garsija komplikovao na desnom krilu iako je mogao da napravi šansu, zatim je Busnić uhvatio volej! Bio je blizu gola, ali nije uspeo da matira Popovića.

12. minut - Malo je nedostajalo da se udvostruči razlika, lepo su kombinovali Marin, Tomane i Pavkov, koji je ipak traljavo šutirao na kraju, iako je prilika bila izgledna.

5. minut - Gol! Prva šansa Zvezde je pretvorena u gol, Pavkov je posle odbitka Tomanea matirao goste. Prvo je Tomane izbegao ofsajd zamku i šutirao pravo u Markovića, što je Pavkov ispravio.

3. minut - Sam je Bjedov bio na petercu, ali nije uspeo da zahvati loptu glavom pri centaršutu sa desnog krila, propala je sjajna šansa Rada.

1. minut - Počela je utakmica! Već je Rad pokazao zube, iz prvog napada došli su Građevinari do kornera, iz kog je morao da boksuje Popović.

FK Crvena zvezda

UOČI MEČA:

Crveno-beli su na vrhu tabele, Rad je pretposlednji uoči ovog meča, a utakmica je posebno značajna timu Vladana Milojevića kao poslednja pred Totenhem.

Pevci će Zvezdu dočekati u utorak od 21.00, u 3. kolu Lige šampiona.

Inače, meč je imao slavljeničku uvertiru, jer je na stadion konačno stigla replika trofeja prvaka sveta.

Mnogi su iskoristili priliku da se fotografišu sa peharom, a u međuvremenu, objavljen je i sastav - Zvezda napada sa dva špica, ispred Marina su Vulić i Jovančić, Degenek i Borjan odmaraju posle reprezentativnih obaveza.

U prvom meču kola, remizirali su Čukarički i Vojvodina bez pogodaka.

Crvena zvezda - Rad 3:1

(Pavkov 5, Marin 40, Gobeljić 76 - Perendija 66)

Stadion: Rajko Mitić Sudija: Đorđe Maksimović Gledalaca: 7.112

Crvena zvezda: Popović, Rodić, Milunović, Pankov, Gobeljić, Vulić, Jovančić (od 85. Ivanić), Garsija (od 88. Simić), Marin, Tomane (od 73. Van la Para), Pavkov

Rad: Marković, Nikolić, Perendija, Petrović, Milošević, Stjepanović (od 78. Trifunović M.), Busnić, Živković, V. Trifunović (od 58. Riznić), Ilić (od 71. Kasalica), Bjedov