PIKSI USPEŠNO DEBITOVAO! Magija Mitrovića presudila Ircima

Orlovi gubili na Marakani, pa sredinom drugog poluvremena došli do vredna tri boda zahvaljujući Mitroviću koji je stigao rekord Stjepana Bobeka

Fudbalska reprezentacija Srbije, predvođena novim selektorom Draganom Stojkovićem Piksijem, pobedila je Republiku Irsku na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine rezultatom 3:2 (1:1)

Junak trijumfa Orlova bio je Aleksandar Mitrović koji je ušao sa klupe, za šest minuta dao dva gola i tako stigao legendarnog Stjepana Bobeka na listi najboljih strelaca reprezentacije.

Napadač Fulama je tresao mrežu Iraca u 69. i 75. minutu za svoj 37. i 38. gol u dresu Srbije koja je gubila od 18. minuta pogotkom Brauna, ali je na poluvreme otišla sa nerešenim rezultatom posle šuta Vlahovića u 40. minutu. Gosti su u 86. iskoristili grešku odbrane Orlova i preko Kolinsa smanjili na 3:2, ali je to bilo sve što su uradili.

Uskoro opširnije...

SRBIJA - REPUBLIKA IRSKA 3:2 (1:1)
(Vlahović 40, Mitrović 69, 75 - Braun 18, Kolins 86)

Srbija: Dmitrović - Milenković, Mitrović, Pavlović - Gajić, Lukić, Račić (Maksimović 63), Mladenović (Kostić 46) - Tadić (Gudelj 77), Đuričić (A. Mitrović 63), Vlahović (Jović 82)
Republika Irska: Travers, O'Šej, Kolman, Stivens, Klark (Brejdi 79), Kulen, Molumbu (Hendrik 61), Braun, Konoli (Long 67), Robinson (Meklin 79), Doerti.

Uživo:

90. minut - KRAJ! Srbija je došla do vredne pobede!

86. minut - GOLLL! Irska je smanjila rezultat preko Kolinsa, grešku je napravio Stefan Mitrović koji je loše vratio loptu Dmitroviću.

75. minut - GOLLL! Srbija vodi 3:1, ponovo je strelac Mitrović. Ovoga puta glavom, i to je njegov 38. gol čime se izjednačio sa Stjepanom Bobekom na listi najboljih strelaca.

69. minut - GOLLLL! Srbija vodi 2:1. Majstorija Mitrovića koji je lobovao Traversa. Tadić mu je dao loptu na desnu stranu, a zatim smo videli magiju napadača Fulama i njegov 37. gol u nacionalnom timu

68. minut - Centaršut Tadića i prilika za Vlahovića koji je "tukao" glavom pored gola.

63. minut - Mitrović i Maksimović ulaze umesto Račića i Đuričića!

62. minut - Umalo gol za Srbiju, šut Milenkovića sa 20-ak metara prohujao je tik pored stative.

57. minut - Opasni napadi Iraca, Gajić je izbacio u korner posle kog gosti i te kako prete.

51. minut - Pada Konoli posle duela sa Mitroviće, tražili su Irci penal, ali je Mitrović izbio čistu loptu.

46. minut - Odlična prilika za Srbiju. Lukić je dobio dobru povratnu loptu na 18 metara, bio je sam, ali je šutirao daleko pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Kostić menja Mladenovića u selekciji Srbije!

POLUVREME!

45. minut - Tadić je direkno iz kornera gađao gol. Ipak, lopta je pogodila spoljni deo mreže.

43. minut - Umalo i drugi gol za Srbiju. Mladenović je našao Đuričića, lopta je išla u gol, ali je neko skrenuo istu u korner.

40. minut - GOLLL! Srbija je izjednačila rezultat preko Vlahovića. Asistent je Tadić, i to glavom. Pogodak u idealnom trenutku.

37. minut - Napokon jedna lepa akcija Orlova. Mladenović je potom tražio Vlahovića u kaznenom prostoru, ali je ovaj samo okrznuo loptu glavom.

33. minut - Šansa za Srbiju, ali Đuričić nije stigao do lopte posle pasa Tadića.

29. minut - Sporo igra Srbija u prvih pola sata, teško da će Orlovi do gola uz ovakvu partiju.

26. minut - Novi korner za Srbiju, ali ponovo niša posle centaršuta Tadića.

23. minut - Pokušava Srbija da se vrati rezultatski u igru, imali smo i korner, ali sve to loše za sada deluje.

18. minut - GOLLL! Irska vodi 1:0, strelac je Braun posle udarca glavom. Nadskočio je Mladenovića u kaznenom prostoru. Bio je to prvi gol Iraca posle sedam mečeva u svim takmičenjima.https://streamja.com/embed/VZJZQ

15. minut - Nema konkretnih akcija, igra se isključivo na sredini terena.

7. minut - Pavlović je bio u skoku, moguće je da bi to bio gol da neko od Iraca nije zakačio i izbacio u korner.

6. minut - Prva akcija za Srbiju. Odlično je Tadić ostavio loptu Gajiću koji je tražio Vlahovića, ali je odbrana Iraca stigla pre našeg napadača. Potom i dva vezana kornera za Orlove...

2. minut - Prvi korner na meču. I to za selekciju Irske!

1. minut - Počela je utakmica na Marakani!

Najava meča:

Nakon neuspeha protiv Škotske u baražu za plasman na EURO 2020, smene selektora Ljubiše Tumbakovića, a potom i ostavke predsednika Saveza Slaviše Kokeze, počinje nova era srpskog fudbala, svi se nadaju rezultatski uspešnija.

Iskren da budem, ne obraćam pažnju na Irsku i na njihov sastav. Fokusiran sam na svoj tim i na moje igrače. Znam dovoljno koliko jedan trener treba da zna, što je dovoljno da prenesem u taktičkom smislu mojim igračima, ono što će nas čekati. Veoma respektujem ekipu Irske - rekao Stojković na video konferenciji, dan uoči utakmice.,

Fudbalska reprezentacija Srbije

Prema njegovim rečima, odlazak na Mundijal u Kataru je prioritet i obaveza, koju igrači moraju da shvate.

Mnogo je lepo igrati na Svetskom prvenstvu, nije samo individualna satisfakcija. Ispišete istoriju i uradite nešto lepo za svoj narod. Optimista sam po prirodi i ne predajem se sve dok ima šanse da se nešto preokrene u našu korist. To i od igrača očekujem, da igraju kao u svojim klubovima. Ne tražim da lete po terenu već da igraju dinamičan i atraktivan fudbal. Ubeđen sam da će to ostvariti i taj optimizam želim da prenesem i na njih, moramo da budemo spremni na velika dela - rekao je Stojković.