PETARDA NA MARAKANI! Zvezda prekinula niz Radničkog i pobegla Partizanu na +4

Ubedljiva partija Milojevićevih izabranika

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na domaćem terenu ekipu Radničkog rezultatom 5:0 u okviru 26. kola Superlige Srbije.

Izabranici Vladana Milojevića su silovito ušli u ovaj meč, posebno zbog činjenice da je najveći rival - Partizan prosuo bodove u Lučanima.

Crveno-beli su zapretili u 6. minutu susreta, kada je Hvang probao iz slobodnog udarca, da bi u 10. minutu došli i do vođstva. Posle kornera koji je izveo Korejac, Stamenić je iskoristio grešku golmana Kragujevčana Lekovića i smestio loptu u mrežu.

Već u 17. minutu Zvezda je mogla da duplira prednost. Prošao je Ivanić po levoj strani, uputio centaršut u kazneni prostor, ali je udarac Bukarija bravuroznom intervencijom zaustavio Leković.

Domaćin je nastavio sa napadima, a to im se isplatilo u 20. minutu. Mijailović je prošao po desnoj strani, uputio centaršut, lopta je došla do Endijaea koji je efektnim udarcem petom duplirao prednost svog tima.

Kragujevčani su u 30. minutu imali dobru priliku preko Bevisa, ali je udarac veziste Radničkog završio malo pored gola.

U nastavku je posao domaćinu bio i te kako olakšan, jer je posle samo tri minuta igre u drugom delu meča isključen kapiten Radničkog Simović. On je čak dva puta neoprezno startovao na Endijaea i u kratkom vremenskom intervalu dobio dve javne opomene.

Ubrzo nakon toga Zvezda je postigla novi gol preko Endijaea i to na asistenciju Mirka Ivanića. Imali su domaći i u nastavku sijaset šansi, ali je Bukariju, a potom i Đigi i Mijailoviću falilo koncentracije u završnici napada.

U 63. minutu Milojević je odlučio da u igru uvede tri igrača - Mimovića, Kataija i Olajinku, dok su sa terena izašli Kanga, Ivanić i Stamenić. Pomenute izmene urodile su plodom jer je u 69. minutu mrežu Radničkog pogodio Hvang, na asistenciju Olajinke.

Nigerijac je prihvatio loptu na levoj strani, driblingom se oslobodio čuvara i uposlio Hvanga koji je rutinski sproveo loptu u mrežu. Pošto je pitanje pobednika praktično bilo rešeno, Milojević je na teren poslao i mladog Uroša Sremčevića.

Domaćin je u 76. minutu uspeo da postigne i peti gol. Aleksandar Katai je prihvatio loptu, izbacio iz igre dva čuvara i poslao loptu iza leđa Lekovića. Inače, ovo je bio 108 pogodak Kataija za Zvezdu, i sada mu nedostaje samo jedan kako bi se izjednačio sa Rajkom Mitićem na večnoj listi kluba sa Marakane.

Nakon ovog trijumfa Crvena zvezda se učvrstila na prvom mestu Superlige Srbije i ima četiri boda više od Partizana, dok se Kragujevčani nalaze na četvrtom mestu sa 41 bodom.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI KRAGUJEVAC 5:0 (2:0)