PARTIZAN IZJEDNAČIO: 1:1 u seriji, Zagorac heroj utakmice

Sada je egal u finalnoj seriji

Partizan je "preživeo" u drugoj utakmici finala KLS-a, pobedili su crno-beli šampiona rezultatom 73:72 - trojkom Zagorca tri sekunde pre kraja!

Sada je 1:1 u seriji koja se igra na tri pobede.

4/4

40. minut - Drama u poslednjem minutu, egal je - 68:68! promašio je Rivers otvorenu trojku, Odžo je uhvatio loptu pod faulom. Pogađa centar Zvezde oba penala... Ponovo je nerešeno, Jaramaz je sjajno proigrao Jankovića, ovaj pogodio uf faul, imaće i dodatno bacanje. Tajm-aut je tražio Tomić. Pogodio je Faje, iz skoka u napadu posle promašaja Čovića - Zvezda vodi 7 sekundi pre kraja - 72:70.

37. minut - Peta lična i za Marinkovića, Faje je bio na obruču i nepropisno zaustavljen. Pogodio je oba penala, a Partizan ostao bez važnog igrača u završnici. Faje je sa penala odveo Zvezdu na 68:61, ali ne da Pejdž da se gosti rezultatski odvoje u finišu - pogađa četvrtu trojku! Krade potom loptu Zagorac, a Jankovič biva fauliran....

35. minut - Hladnokrvan je Davidovac, pogodio je trojku preko Veličkovića (53:58), uzvratio je Pejdž posle tajm-auta Trinkijerija. Amerikanac je pogodio trojku, za njim i Veličković, a Zvezdi je "+3" vratio Davidovac - i on šutem van linije 7.24. Za Ristića je utakmica završena, zaradio je peti faul, a Renfro promašio oba penala - 61:64.

33. minut - Brzo se istopila prednost Zvezde, ponovo je tome kumovao Nikola Janković koji jse stigao do svog 10. poena (ima i 9 skokova). Ristić je ušao umesto Odžoa, koji ima četiri lične, i pogađa za vođstvo 55:53.

RED STAR

Nikola Janković je dobio bitku pod košem protiv Fajea i Odža Foto: MN Press

3/4 - 49:53

30. minut - Nije ušao šut Zagorca u poslednjoj sekundi, omeo ga je Dobrić pritom, ali se i povredio - hramajući je izašao sa terena uz aplauze navijača. Deluje da je utakmica završena za Zvezdino krilo. Zglob je u pitanju.

28. minut - Izjednačena borba uz seckanje zbog čestih faulova, što ide na ruku Zvezdi, koja vodi 47:44 nakon trojke Berona. Marinković i Jaramaz prave isti kiks u dva vezana napada Partizana - prave faul na polovini rivala, za obojicu četvrti! Čović trojkom diže prednost gostiju.

25. minut - Partizan je u kontraritmu, što Zvezda maksimalno koristi i preokreće rezultat. Beron je trojkom iz teške pozicije, preko ruke čuvara, zaokružio veliki nalet gostiju, za vođstvo 41:38. Samo dva poena crno-belih u trećoj četvrtini, Zvezda je ubacila 12.

22. minut - Nikola Janković je vrlo motivisan, igra odličan meč centar Partizana. Njegovih devet poena, a Faje pogađa trojku na drugoj strani, za 38:32.

RED STAR

Silovito zakucavanje Odža Foto: MN Press

2/4 - 36:29

20. minut - Partizan je"tanak" sa linije penala - 4/9, na drugoj strani Čović je bio polovično precizan na bacanjima pred poslednji napad crno-belh u prvom poluvremenu (36:29). Zagorac je uputio poslednji šut, nije to bio precizan hitac, nikako ono što je crtao Trinkijeri.

18. minut - Raste prednost Partizana, i to nakon tajm-auta Tomića koji je ljutito dizao borbeni moral igračima. Nije pomoglo, a Pejdž je pogodio prvu trojku na utakmici, za najveću prednost Partizana - 32:22. Uzvratio je Simanić istom merom.

13. minut - Sjajan je Nikola Janković, probio je i zakucao kroz odbranu Zvezde, potom je i Pejdž upisao prve poene, kao i Beron na drugoj strani. Raspoložen je i Stefan Janković, i on je probio odbranu rivala, međutim probudili su se Zvezdini Amerikanci - Beron je ponovo precizan, za njim i Rivers koji je pogodio iz teške pozicije - 25:22.

11. minut - Zvezda pravi seriju 4:0, i to preko Riversa. Poentirao je Amerikanac sa poludistance, potom uzeo "živu loptu" Zagorcu, pa servirao Dobriću za lagane poene. Trinkijeri je odmah prekinuo nalet rivala tajm-autom.

1/4 - 17:9

10. minut - Nije Partizan iskoristio dobru priliku da uveća vođstvo, Jankovići nisu bili najprecizniji sa penala - tek 1/4 za Nikolu i Stefana. Ipak, Nikola Jaković radi sjajan posao u igri, ima već 5 skokova, upisao je i 4 poena - 17:9. Neverovatan podatak: zbirno, bez trojke u prvoj četvrtini iz 15 pokušaja!

8. minut - Vrlo neefikasna partija obostrano, Partizan ima prednost 8:7 posle poena Nikole Jankovića osvojenom loptom u napadu. Nesportsku je zaradio Čović zbog faula na Renfrou, koji je pogodio oba penala (10:7). usledila je serija Jaramaza 4:0, za najveće vođstvo Partizana 14:7.

RED STAR

4. minut - Pet trojki su već promašili igrači Partizana... Crno-beli defanzivu baziraju na brzom udvajanju Berona. Marinković je sjajno ispratio akciju Zvezde i udario rampu Beronu, ali je Odžo zgrabio loptu i autoritatvino zakucao za vođstvo gostiju 6:4.

2. minut - Egal je posle dva minuta igre, 2:2, nakon poena Veličkovića na jednoj i Fajea sa penala na drugoj strani. Partizan u seriji promašaja za tri poena, Gagić pravi drugu ličnu i prepušta mesto Jankoviću.