PALA JE BRAGA – ŠOU NA MARAKANI! Zvezda upisala prvu pobedu u grupnoj fazi LIGE EVROPE!

Crveno-beli ne ispuštaju prednost dva puta - Portugalci idu kuće pognute glave!

Fudbaleri Crvene zvezde u velikoj drami uspeli su da dođu do prva tri boda u grupi F Lige Evrope pošto su U Beogradu slavili protiv Brage sa 2:1.

Sva tri gola pala su u razmaku od 10 minuta, a Aleksandar Katai je sa bele tačke stavio tačku na veoma bitnu pobedu crveno-belih.

Kakav smo rolerkoster emocija videli u poslednjih 15 minuta igre. Do tog momenta, promašivale su se šanse, golmani su dobro odrađivali svoj deo posla, ali onda kreće vatromet na Marakani.

Uskoro opširnije...

Crvena zvezda - Braga 2:1 (0:0)

(Rodić 75, Katai 85pen - Galeno 76)

TOK MEČA:

90+3 minut - KRAAAAAAAAAAAJ! ZVEZDA SLAVI POBEDU!

86. minut - GOOOOOOOOL, ZVEZDA PONOVO VODI! Ivanić je srušen u kaznenom prostoru, te je sudija Biton odmah pokazao na belu tačku. VAR nije reagovao, sve je bilo čisto, a Aleksandar Katai je veoma lako pogodio sa 11 metara. Sreća se vratila na Marakanu!

76. minut - SLAVLJE JE TRAJALO MANJE OD MINUT... Braga je ekspresno  poravnala nakon neopreznosti Sanoga. Veznjak Zvezde je izgubio loptu, a nje se dokopao Galeno koji je sa nekih 20 metara raspalio i pogodio desni donji ugao.

75. minut - GOOOOOOOOL! VODE CRVENO-BELI! Rodić je glavom doveo Zvezdu u prednost nakon kornera Kange.

68. minut - Tek sada vidimo prvi žuti karton, zaradio ga je Lukas Mineiro.

65. minut - Izlazi iz igre Rišairo Živković, a umesto njega na terenu je Nenad Krstičić.

62. minut - Vrhunska solo akcija Mirka Ivanića koji je izbacio svog čuvara na levom krilu, prišao iz jako teškog ugla i raspalio. Mateus je uspeo da odbije loptu u korner.

59. minut - Imali su domaći tri kornera u nizu, dva je Kanga poslao prenisko, a treći je bio nešto opasniji, ali je Mateus uspeo da dohvati loptu i smiri situaciju.

56. minut - Oslobodila se Zvezda, gradi sa oba boka napade, ali nema ubacivanja u 16 metara.

50. minut - Braga je bolje ušla u drugo poluvremena, imala je dva prekida, ali nijedan od ta dva nisu uspeli da pretvore u priliku.

46. minut - POČEO JE DRUGI DEO IGRE!

45. minut - Kakva prilika za Piacona koji je sam izašao pred Borjana, ali se Dragović stvorio niotkuda i starom sprečio čist gol.

43. minut - Dva centaršuta, Kataija i Rodića, sa leve strane nisu rezultovala nečim više.

40. minut - Iz kornera i uigrane akcije, Kanga je dodao loptu do Kataija koji nije imao previše prostora da šutira, ali je ipak to učinio. Lopta u rukama golmana Mateusa.

37. minut - Ben se uhvatio za mišić posle jednog prodora i strah je opravdan - moraće da izađe iz igre. Loi Dioni je na terenu umesto njega.

31. minut - Šteta. Samo da je malo preciznija lopta bila, Ben bi bio sam pred golmanom. Ovako, situacija je "razvodnjena" i lopta je ponovo na sredini.

29. minut - Jedna sekvenca puna prekida i faulova. Igra se prilično usporila, Braga ima nešto više loptu u nogama.

22. minut - Zvezda je umalo od odbitka stigla do vođstva! Ben je bio u trku i raspalio je ka golu protivnika, ali je lopta dobila neverovatnu putanju od odbitka Dioga Leitea. Tik uz desnu stativu. Samo korner iz svega.

21. minut - Velika šansa za Bragu! Dragović je pri reakciji iz klizećeg namestio loptu Orti koji je bio neometan na 15 metara, ali je iz trka poslao loptu na tribine.

15. minut - Ponovo pokušavaju Portugalci, sada Orta, a na drugoj strani mu se revanširao Ivanić. Ne uspeva se kroz akcije napraviti bolja pozicija.

9. minut - Još jedan šut Brage, oprobao se Galeno, ali razdaljni je glasila 30 metara, tako da nije bilo previše brige za Borjana.

7. minut - Lopta je više u posedu crveno-belih na startu susreta, dosta se trči i sredina je prilično proređena.

3. minut - Imali smo jednu ozbiljnu priliku Zvezde nakon 20 sekundi igre, a i Braga je upisala prvi šut. Odmah se igra rasplamsala u Beogradu.

1. minut - UTAKMICA JE POČELA NA MARAKANI!z

SASTAVI:

Zvezda: Borjan, Gobeljić, Dragović, Degenek, Rodić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Katai, Ben, Rišairo.

Braga: Mateus, Diogo, Oliveira, Tormena, Fabiano Silva, Galeno, Al Murati, Mineiro, Piazon, Orta, Abel Ruiz.