PALA CEDEVITA OLIMPIJA! Sjajna Zvezda na korak do finala ABA lige

Crveno-beli odigrali sjajan meč

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cedevita Olimpiju 93:82 i poveli u polufinalnoj seriji ABA lige koja se igra do dva trijumfa. Šampionski, autoritativno, efikasno, uz potpunu kontrolu svih 40 minuta, ekipa Dejana Radonjića je dobila ovaj duel i sada čeka drugi koji je na programu u ponedeljak u Sloveniji.

Ključne role kod zvezde večeras su imali Nikola kalinić, Luka Mitrović i u poslednjoj deonici sjajni Nikola Ivanović, koji je simultankom u završnom periodu zapečatio trijumf ABA prvaka.

Kalinić je utakmicu završio u MVP stilu: 21 poen, 4 skoka, 6 asistencija, Mitrović je bio najefikasniji sa 21 poenom (7 skokova), dok je Ivanović stao na 16. Učinak ove trojke bio je presudan da prednost konstantnu bude na strani Beograđana.

Kao po navici kad su Zvezdi na drugoj strani njeni bivši igrači, baš oni budu najbolji i limeđu najboljima. Tako je bilo i večeras. Jaka Blažič je silovito krenuo, nije istom energijom i nastavio meč koji je na kraju završio sa 20 poena (3/8). Alen Omić, koga su sramno vređali navijači Zvezde, dodao je 11 poena i 8 skokova. Murić je imao 14, Dragić 12...

Ono što je Zvezdi bio primarni cilj pred okršaj sa najpotentnijom ekipom, to je i učinjeno: stopirane su haubice gostiju što se oslikalo u broju promašenih trojki tokom 40 minuta atraktivne borbe u "Pioniru".

Blažič je, rekosmo, dao tri iz osma šuteva, Ferel nijednu iz četiri pokušaja Dragić takođe, samo iz jednog šuta manje. Pulen je donekle bio na visini zadatka (2/4), ukupno su gosti gađali 8/25 van luka za tri poena čime su crveno-beli rešili poal posla do pobede.

TOK MEČA

Crvena zvezda - Cedevita Olimpija

4/4

38. minut - Tajm-aut Radonjića, jer je Olimpija gotovo prepolovila prednost Zvezde - 89:80. Poslednja dva minuta utakmice.

37. minut - Ekspresan odgovor Olimpije, serija 5:0, ništa ovde još nije gotovo iako je tako delovalo do pre minut... Zvezda vodi 85:74.

36. minut - Ivanović sebi lepi etiketu najboljeg igrača možda i čitave utakmice! Defintiivno najzaslužniji što se zvezda rezultatski potpuno distancirala od Olmpije, ide ka laganoj pobedi. Ivanović je perfektnu četvrtu četvrtinu začinio i njegovim "specijalitetom" - krađom i poenima, za velikih 85:69.

33. minut - Asistencija, dvojka, pa trojka sjajnog Ivanovića u povoju završne četvrtine! Pionir je eksplodirao posle dalekometnog hica crnogorskog pleja. Ide nova trojka Ivanovića, osma vezanih poena za njega, lomi meč Zvezdin bekap plej. Gosti bez pravog odgovora u ovom delu, tek četiri poena za isto toliko minuta ekipe Olimpije.

31. minut - Otvara poslednju deonicu Zvezda "kvoterbek" pasom Ivanovića za Davidovca koji je bio "u ofsajdu", sam kao duh rešio ovaj napad (73:63). Ogast na drugoj strani promašuje oba penala. ivanović sada pogađa, sjajan prodor i pogodak pleja Zvezde iz naskoka. Uzvraća Dragić - 75:65.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:32

3/4 - 71:63

29. minut  - Edžam ide na klupu zbog četiri lične, Mitrović je fauliran, ali ne koristi priliku sa penala u potpunosti. Bio je polovično precizan najbolji strelac Zvezde večeras. Sjajan je Mitrović, maestralnom fintom je prevario Murića, fauliran je, iskoristio je ponovo jedno slobodno bacanje, za svojih 19 poena.

27. minut - Vajt i Mitrović su doneli Zvezdi sigurne poene pod košem, za 65:57, gosti mnogo teže dolaze do poena u trećoj deonici. Seriju Zvezde i prvu dvocifrenu prednost za domaće donosi Nikola Ivanović.

25. minut - Kalinić je dao sedam vezanih poena Zvezde u nastavku, i jedini je strelac domaćih u drugoj deonici. Raspucali su se i gosti, polako hvataju napadački ritam - vezali su pet poena na pogon Pulena i Ogasta. I dlaje je vođstvo na strani Zvezde - 62:57.

22. minut - Kalinić trojkom, posle Zvezdine osvojene lopte, pogađa trojku, kao i u povoju meča sa čeone pozicije. I naredni napad domaćih završava MVP lige. Uzvrati oje Murić, za prve poene Olimpiej u nastavku - 58:52.

2/4 - 53:48

20. minut - Efektna završnica poluvremena sjajne utakmice: trojka Dobrića, pa trojka pulena, potom i elegantan flouter Voltersa. Dobrić dolazi do lakog polaganja u tranziciji. Uspeli su gosti iskoriste svoj poslednji napad, Volters nije stigao da uputi šut pre sirene... Sjajna, efikasna košarka, vodi Zvezda posle 20 minuta - 53:48.

19. minut - Sjajan je Mitrović, najefikasniji u revoima domaćih sa 12 poena. Sjajnu kretnju u reketu krunisao je zakucavanjem pošto mu je prethodno Radovanović udario rampu. Golemac zove tajm-aut, crvemo-beli vode 46:42.

18. minut - Omić je, uz Blažiča, najpouzdaniji adut gostiju. Vezuje četiri poena još jedan bivši igrač Zvezde, pa Radonjić nema kud - odmah zove svoj tim na novu pauzu. Zvezda vodi u finišu druge deonice 40:37.

16. minut - Zvezda sada dobija poene od aduta sa klupe, Davidovac je posle skoka u napadu pogodio, za njim Ivanović sa penala. Edo Murić ne da Zvezdi da se rezultatski previše distancira. Trojkom donosi 38:35. Problem po goste može biti treća lična zorana Dragića.

14. minut - Dobra vest za Zvezdu - Mitrović je posle ukazane pomoći opet na terenu. Nikola Ivanović je u igri, brzo se i upisoa u strelce. Na drugoj strani Pulen pravi faul, Dragić i Blažič promašuju vezane trojke. Davidovac materijalizuje "mis meč" situaciju sa Ferelom, za 34:30.

12. minut - Velika je nervoza na klupi zvezde zbog povrede Mitrovića. Zvezda je primila novi udarac - još jednu trojku iz ruke Jake Blažiča, za egal 28:28. Već 13 poena bivšeg beka crveno-belih. Uzvraća raspoloženi Kalinić. Ne da vođstvo MVP lige.

11. minut - Prekid utakmice. Mitrović je dobio žestok lakat u lice od Ogasta koji je u prodoru ka košu zakačio Zvezdinog košarkaša. Sudije ništa nisu svirale, Amerikanac je poentirao, a Luka krvave arkade napustio teren. Mitrović je dosad najbolji igrač domaćih sa 9 poena.

1/4 - 26:23

9. minut - Serija Zvezde 9:2 donela je domaćima dosad maksimalnih 26:17 nakon čega je Golemac zvao prvi tajm-aut. Pulen i Blažič prave mini-seriju 4:0, koju momentalno prekida Radonjić tajm-autom. Blažič već na 10 poena. Gosti su uzvratili i gotovo anulirali vođstvo Zvezde.

8. minut - Sjajna sekvenca i jednih i drugih: Mitrović je poentirao uz faul, pogodio i bacanje, potom i Holins u narednoj akciji - a Edžam uzvratio trojkom. Kalinić je potom izigrao u rkeetu upravo Edžama, dobio i poene i faul - 20:15.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:44

6. minut - Spektakularna rola Jake Blažiča u ovim trenucima - dve uzastopne trojke pogodio je bivši zvezdin adut, drugu uz faul! Ipak, nije iskoristio bacanje. Prethodno je Kalinić promašio zakucavanje! Vajt je doneo egal 12:12 posle Blažičevog trojkaškog bljeska.

4. minut - Uhvatili su napadački ritam i jedni i drugi, drugu trojku za Zvezdu pogodio je Vajt, na drugoj strani Ferel je pogodio. To su i prvi poeni za goste iz igre. Ljubljančani 0/3 za tri poena.

2. minut - Tvrda partija od starta, očekivano, Zvezda je poentirala prva preko Voltersa. Gosti uzvraćaju preko Jake Blažiča sa penala. Kalinič je pogodio čeonu trojku, neometan, za 5:2.

O UTAKMICI

Superatraktivan tim "Zmajčeka" stiže u "Pionir" sa izuzetno potentnim sastavom koji ove sezone ima samo jedan cilj: plasman u Evorligu. Tim Jurice Golemca to nije uspeo preko Evrokupa, pa će to pokušati kroz regionalno takmičenje gde mu je drugi rival u doigravanju (posle Igokee) aktuelni vladar Jadrana.

Meč iz hale "Aleksandar Nikolić" kreće od 19 sati i možete ga pratiti uz Telegrafov tekstualni prenos.