25Zagorac R.12:2010410311
32Renfroe A.32:5614380415
41Gagić Đ.05:0001003-7

Produžeci

45. minut Davidvac pogađa jedno bacanje ali Partizan u narednom napadu gubi posed i prave faul nad Beronom. Ovaj zatim pogađa oba bacanja i konačan rezultat je 106:101.

45. minut Neverovatni Beron ponovo prolazi pored odbrane Partizana i pogađa za dva poena, a u sledećem napadu dobija dva slobodna bacanja i pogađa oba. Rezultat je 103:99 nakon pogođene trojke Partizana.

45. minut Bili Beron nakon snažnog prodora polaže loptu u koš uz nesportski faul Đorđa Gagića. Ubacuje dodatno slobodno i lopta je sa strane za Zvezdu.

45. minut - Kakva trojka Zagorca, za 96:96! Uzvratila je Zvezda, i to kako - poenima Berona i tehničkom za Gagića. Sudiej proveravaju gotovo svaku spornu situaciju u video snimku.

43. minut - Utakmicu karijere igra Čović, vezao je četiri poena, pa iznudio aut, a Davidovac pogodio 2+1 - i "izbacio" Lendejla iz igre zbog pet faulova. Meč je završen i za Odža posle faula nad Jankovićem. Zvezda vodi 94:91.

41. minut - Lendejl je pogodio na početku, kao i Odžo na drugoj strani. Poentersku seriju nastavili su Si i Čović. Sjajan meč u Pioniru - 89:89.

4/4

40. minut - Kakav finiš derbija - Marinković je izanredan, pogodio je novu trojku, za prilazak na 84:83 na 27 sekundi pre kraja. Tomić zove tajm-aut.

38. minut - Dugo su većale sudije posle faula Renfroa, koji je na kraju zaradio tehničku grešku. Davidovac je iskoristio samo jedno bacanje, u nastavku je vezao još četiri poena, ostavio Zvezdu u prednosti - 82:80. Sve radi Davidovac, pogodio je oba penala za 84:80 nakon što je uhvatio loptu posle promašaja Partizana.

37. minut - Sjajan je Čović, pogodio je posle prodora za 77:71 Zvezde. Marinković je uzvratio trojkom, pa Si sa penala, nakon četvrte lične Cirbesa - 77:76. Peh za crno-bele, moraju dalje bez lidera Novice Veličkovića, koji je iskrenuo zglob pri doskoku u reketu Partizana. Hramajući je napustio teren.

35. minut - Zvezda vodi, Beron je pogodio trojku, četvrtu iz isto toliko šuteva, ali Lendejl je na drugoj strani spreman za borbu, iznudio je faul Cirbesa i pogodio oba penala. Uzvratio je Nemac, poenima uz pogođenoo bacanje - 75:70.

32. minut - Dobrić je "eksplodirao" - osam poena Tomićevog džokera, uz dve trojke! Dalekometnu paljbu Zvezde nastavio je Čović, i on je pogodio trojku, za delirijum tribina (68:63). Trinkijeri je prekinuo nalet rivala tajm-autom, a Veličković pogodio za tri - o tablu!

3/4 - 60:63

30. minut - Razigrao se Čović, koji je apsolutno najzaslužniji za rezultatski povratak Zvezde u meč. Plej crveno-belih "namestio" je dve akcije iz kojih je Davidovac pogodio dve otvorene trojke. - 57:59. Fantastična završnica treće deonice koju su spektakularnim trojkama garnirali Marinković i Dobrić - u poslednjoj sekundi napada Zvezde -

28. minut - Ne da Partizan vođstvo, koje je sada 58:69 nakon mini-serije Stefana Jankovića 4:0. Dva teška šuta pogodio je bivši Zvezdin igrač. Na drugoj strani impuls u igri crveno-belih održava Čović, ubacio je šest poena u kratkom periodu.

24. minut - Katastrofalno izdanje Zvezdinih centara, potpuno su isključeni iz napadačke igre, a spolja crveno-beli ne mogu da nadomeste taj hendikep. Partizan je u velikom naletu, razigrali su se crno-beli, Marinković je istrčao kontru i zakucao, za 49:41 u korist Trinkijerijevog tima.

22. minut - Partizan je poveo prvi put na utakmici, pogodio je Lendejl, uz iskorišćeno bcanje, a Lazić uzvratio trojkom - 39:38. Crno-beli su u ritmu, serija 5:0, za najveće vođstvo gostiju na ovoj utakmici - 39:45.

2/4 - 36:35

20. minut - "Zakuvalo" se u finišu poluvremena, Partizan se vratio "u igru", smanjio na 33:30, a Beron pogodio svoji treću trojku. Odgovor je stigao preko Veličkovića. Faje je u narednom napadu oklevao van linije za tri, pa pogrešio u koracima. Partizan je prišao na samo poen razlike, i to trojkom Sija iz ćoška (36:35). Zvezda je imala poslednju reč, ali je Cirbes promašio oba penala nakon namernog faula Veličkovića, kao i Cirbes poslednji pokušaj u prvom poluvremenu.

18. minut - Tajm-aut je zvao Tomić posle serije Partizana, dve vezane trojke (Zagorac i Renfro) i poena iz odbojke Jankovića, za 31:27. Reglend se nije vraćao u igru od kraja prve četvrtine, povreda je, izgleda, u pitanju. Ipak je sve u redu sa američkim plejmejkerom, vratio se u igru.

Markus Pejdž napada reket Zvezde, Cirbes ga čeka Foto: MN Press

17. minut - Rivers je pronašao šuterski ritam, 11 poena poslednje Zvezdine akvizicije, za vođstvo 28:18. Partizanu ne ide, pa ne ide u napadu, Zagorac je predao loptu u ruke crveno-belima u tranziciji, Marinković je pogodio 1/2 od penala. Iskupio se Zagorac trojkom posel zakucavanja Odža - 31:22.

14. minut - Trinkijeri je ubacio Zagorca prvi put, ušao je i Jaramaz, ali teško crno-beli dolaze do poena. Lendejl je pogodio sa penala, na drugoj strani Rivers sa 9 poena opravdava evroligašku reputaciju.

12. minut - Serija Partizana 5:0 posle trojke Nikolića i poena Lendejla. uzvratio je Rivers koji izgleda naoštren da se istakne ovog puta - 23:16.

1/4 - 21:11

10. minut - Uspostavili su i jedni i drugi bolji protok lopte u napadu, odbrane su i dalje na visokom nivou. Rivers je preuzeo odgovornost u finišu četvrtine: pogodio je za dva, potom iznudio prekršaj za tri, sekund pred kraj. ubacio je dva penala.

7. minut - Beron je u seriji - osam vezanih poena, uz dve trojke, Zvezdinog šutera! U međuvremenu Trinkijeri je ubacio Pejdža, ovaj odmah ubacio trojku. Zvezda je u napadačkom naletu, pogodio je i Reglend -15:5.

4. minut - Nervozan početak na obe strane, Zvezda već 0/5 za tri, crno-beli nikako da uhvate napadački ritam. Faje je iskoristio skok u napadu za njegove prve poene, i to posle nove promašene trojke Lazića - 5:2.

2. minut - Serija grešaka i promašaja na obe strane, prve poene postigao je Reglend sa poludistance, uzvratio je Veličković - pogodio je uz faul Fajea - 2:2. Zvezda insistira na šutu za tri, ali sva tri pokušaja do sada bila su neprecizna.