OVO NE IZGLEDA DOBRO! Zvezda poražena od Monaka u Štark Areni

Mnogo loših drugih 20 minuta odigrao je tim Duška Ivanovića

Odlično prvo poluvreme, a onda katastrofalno drugo...

Epilog je novi poraz Crvene zvezde u Evroligi, koja je propustila priliku da pred svojim navijačima dođe do druge pobede u sezoni protiv Monaka, koji je uz sjajnog Majka Džejmsa stigao do prvog trijumfa ove takmičarske godine - 76:82.

Činilo se da će meč obeležiti Rokas Giedraitis, koji je i ovaj meč otvorio šutem 4/4 za tri poena, a uz to je imao i nekoliko sjajnih prodora i ukradenih lopti, tako da se može reći da je i najzaslužniji za to što je Zvezda na poluvremenu vodila sa šest poena prednosti. Međutim, i on se kao i ostatak ekipe potpuno uspavao u drugih 20 minuta.

Generalno gledano, Zvezda je dobro igrala u odbrani, a najveći problem su bile mnogobrojne izgubljene lopte iz kojih su igrači Monaka vrlo lako dolazili do poena, što im je uglavnom i ključna karakteristika. Uz to, problem je bila i neorganizacija u napadu u drugom poluvremenu.

Prva četvrtina otvorena je prilično "tesno". I dok je na jednoj strani dominirao Majk Džejms, na drugoj je već pomenuti Rokas Giedraitis nemilice sipao trojke, pa su crveno-beli na njegovim krilima uz Nemanju Nedovića koji mu se priključio stigli i do prve opipljivije prednosti na ovom meču, a koja je na kraju ovog perioda iznosila devet poena.

U drugoj deonici se Monako probudio. Vrlo brzo je tim Saše Obradovića preko nestvarnog Džejmsa istopio prednost, a u tim trenucima se razigrao i Donta Hol, pa je razlika čak na momente prešla i u korist Kneževa. Međutim, završnica ovog perioda pripala je Zvezdi.

Važnu trojku je pred kraj pogodio Nemanja Nedović, pa je Zvezda sa plusom od šest poena otišla na veliki odmor.

Nastavak meča krenuo je uspavano po Crvenu zvezdu. Promašivali su redom za domaće i Nejpir i Rokas i Simonović, a na drugoj strani su se gosti probudili, pa su serijom 7:0 ponovo stekli prednost u Areni.

Muke je imala Zvezda u napadu u ovoj trećoj četvrtini. Ništa im nije polazilo od ruke, a na drugoj strani je Majk Džejms pogađao neke zaista neverovatne šuteve, pa su Kneževi počeli da odlaze i na još veću rezultatsku razliku, koja je u jednom momentu iznosila i šest poena. I onda je Ivanović presekao novim tajmautom, posle kojeg se upisao Teodosić u strelce sa distance. Tada je napadački malo "krenulo" i crveno-bele, koji su na kraju imali samo poen zaostatka pred odlučujućih 10 minuta košarke.

Uz sjajnog i raspoloženog Nedovića, kao i Hangu, Zvezda je preko šuteva sa distance došla do novog preokreta. Međutim, nije moglo bez drame, pošto smo u završna četiri minuta ušli gotovo u potpunom egalu. Ali tada je usledila katastrofalna i crna serija Šabaza Nejpira koji je barem četiri uzastopna napada Zvezde rešio greškama ili promašajima.

Sve to doprinelo je da Monako dođe preko Dijaloa i Brauna do +7 na samo minut do kraja. Jednostavno je naglo pala energija Crvene zvezde, što je uslovilo novi poraz u Evroligi.

Crvena zvezda - Monako 76:82 (23:14, 21:24, 19:26, 11:18)

Dvorana: "Štark Arena", Beograd

Gledalaca: 19.123

Sudije: Saša Pukl (Slovenija), Šaulijus Račis (Švedska), Luka Kardum (Hrvatska)

Crvena zvezda: Lazarević, Teodosić 3, Hanga 5, Davidovac 3, Mitrović 6, Simonović 6, Nejpir 7, Tobi, Bolomboj 11, Ilić, Nedović 15, Giedraitis 20

Monako: Okobo 11, Blosomgejm, Braun 11, Dijalo 12, Korneli 5, Žaite, Voker 2, Motiejunas 9, Tarpi, Outara 6, Hol 8, Džejms 18